Ροκανίδια ως καύσιμη ύλη

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #85343 από Βιομαζιστής
Απαντήθηκε από Βιομαζιστής στο θέμα Ροκανίδια ως καύσιμη ύλη

mastoras έγραψε: Και ο δικός μου βενζινοκίνητος κλαδοτεμαχιστής έχει από δίπλα μια οπή που τεμαχίζει με μαχαίρια χοντρά κλαδιά. Εαν ήθελα να φτιάξω διαφημιστικό βίντεο θα σε είχα εντυπωσιάσει με την ταχύτητα που τα κόβει....τα χλωρά. :lol: Μετά από 10 κοψιές όμως...


Ο δικός σου δεν τεμαχίζει με μαχαίρια από την πλαϊνή τρύπα αλλά με μαχαίρι. Με 1 μαχαίρι. Και είναι 6,5 HP και όχι 9 HP όπως αυτός που πόσταρε ο ftspetro.
Το μηχάνημα που σκέφτεται να αγοράσει ο ftspetro είναι άλλης φιλοσοφίας από τον δικό σου τον 6,5ρη και τον δικό μου τον 13ρη. Σαφώς αυτός που θέλει ο ftspetro, είναι πολύ καλύτερος από τους δικούς μας. Όμως παρ' όλα αυτά δεν του τον προτείνω γιατί θα έχει υψηλή κατανάλωση σε βενζίνη αντί της φτηνή κατανάλωσης σε ρεύμα που θα είχε αν επέλεγε έναν ηλεκτρικό.
Αρκεί να έχει ή να μπορεί να βάλει (υπολογίζοντας το έξτρα κόστος) τριφασικό ρεύμα.

Τα Μηχανήματα Τα Πήραμε!
Άντε Να Δούμε Τώρα Αν Θα Τα Κάνουμε Απόσβεση.
Απόσβεση Δεν Εγιναν Και Ούτε Είναι Σε Θέση Να Γίνουν. :(
Τώρα Πια Μένει Να Δούμε Τι Θα Κάνουμε Με Δαύτα. :unsure:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #85345 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Ροκανίδια ως καύσιμη ύλη
Φίλε Φώτη επειδή εδώ μέσα που και που κυκλοφορούν κάτι περίεργοι τύποι που ακολουθούν κάθε μήνυμα μου, κάθε λέξη μου με σκοπό να βρούνε λάθη για να τα τονίσουν :lol: για αυτό γράψε με στα παπάρια σου και μην δίνεις καθόλου σημασία σε αυτά που σου λέω.

Βιομαζιστή μεγάλη κομπλεξάρα είσαι ρε φίλε μου. Τι μπορεί να συμβαίνει στην ζωή σου βρε φίλε......εάν μπορώ να βοηθήσω. Χρηματικά πραγματικά δεν μπορώ, ψυχολογικά όμως μπορώ να σε στηρίξω για ότι σε ρίχνει.

Πάμε παρακάτω...μπας και πουλήσουμε κανένα μηχάνημα και πάρουμε την προμήθεια. :)

Υ.Γ Μαθαμε τελικά πως μοιάζει ένα σφυρί.....απλά σαν μια λάμα :woohoo:
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by mastoras.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #85349 από Βιομαζιστής
Απαντήθηκε από Βιομαζιστής στο θέμα Ροκανίδια ως καύσιμη ύλη

mastoras έγραψε: Φίλε Φώτη επειδή εδώ μέσα που και που κυκλοφορούν κάτι περίεργοι τύποι που ακολουθούν κάθε μήνυμα μου, κάθε λέξη μου με σκοπό να βρούνε λάθη για να τα τονίσουν :lol: για αυτό γράψε με στα παπάρια σου και μην δίνεις καθόλου σημασία σε αυτά που σου λέω.

Βιομαζιστή μεγάλη κομπλεξάρα είσαι ρε φίλε μου. Τι μπορεί να συμβαίνει στην ζωή σου βρε φίλε......εάν μπορώ να βοηθήσω. Χρηματικά πραγματικά δεν μπορώ, ψυχολογικά όμως μπορώ να σε στηρίξω για ότι σε ρίχνει.

Πάμε παρακάτω...μπας και πουλήσουμε κανένα μηχάνημα και πάρουμε την προμήθεια. :)

Υ.Γ Μαθαμε τελικά πως μοιάζει ένα σφυρί.....απλά σαν μια λάμα :woohoo:



Έχω πρόβλημα με το να διαβάζω ασάφειες και ανακρίβειες. Μπορείς να μου το λύσεις αυτό το πρόβλημά μου;
Όσο και να μην θέλεις να το παραδεχθείς, στην ορολογία των σφυρόμυλων και των κλαδοτεμαχιστών, αυτές οι λάμες ονομάζονται σφυριά. Εσύ όμως μπορείς να τα λες μαχαίρια ή και πιρούνια ακόμα.
Όσο για το κομπλεξάρας, μάντεψε ποιος είναι από τους δυο μας.
Εσύ που γράφεις ότι σου έρθει απλά για να γράφεις ή κάποιος που σε διορθώνει;

Τα Μηχανήματα Τα Πήραμε!
Άντε Να Δούμε Τώρα Αν Θα Τα Κάνουμε Απόσβεση.
Απόσβεση Δεν Εγιναν Και Ούτε Είναι Σε Θέση Να Γίνουν. :(
Τώρα Πια Μένει Να Δούμε Τι Θα Κάνουμε Με Δαύτα. :unsure:
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by Βιομαζιστής.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #85353 από stratis 1
Απαντήθηκε από stratis 1 στο θέμα Ροκανίδια ως καύσιμη ύλη
Μια που μιλαμε για λαμες και σφυρια δειτε τι πρεπει να 'φοραει' ενας σφυρομυλος.
Η φωτο ειναι απο βουλγαρια οταν εψαχνα τον δικο μου.

Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #85356 από Βιομαζιστής
Απαντήθηκε από Βιομαζιστής στο θέμα Ροκανίδια ως καύσιμη ύλη

stratis 1 έγραψε: Μια που μιλαμε για λαμες και σφυρια δειτε τι πρεπει να 'φοραει' ενας σφυρομυλος.
Η φωτο ειναι απο βουλγαρια οταν εψαχνα τον δικο μου.


Σφυρόμυλος είναι αυτό; :woohoo:
Γιατί κατά mastora θα πρέπει να είναι μαχαιρόμυλος! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Τα Μηχανήματα Τα Πήραμε!
Άντε Να Δούμε Τώρα Αν Θα Τα Κάνουμε Απόσβεση.
Απόσβεση Δεν Εγιναν Και Ούτε Είναι Σε Θέση Να Γίνουν. :(
Τώρα Πια Μένει Να Δούμε Τι Θα Κάνουμε Με Δαύτα. :unsure:
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by Βιομαζιστής.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #85357 από stratis 1
Απαντήθηκε από stratis 1 στο θέμα Ροκανίδια ως καύσιμη ύλη

ftspetro έγραψε: Στρατη καλησπερα. αν το πριονιδι το πρεσαρεις σ ενα κυλινρο με υδραυλικο συστημα και με μεγαλη πιεση δεν θα κρατησει το κυλινδρικο του σχημα και μετά την αφαίρεση του υλικου απο τον κύλινδρο? δηλαδη θα γινει μια μεγαλη μπριγκέτα την οποια θα την βαζεις μεσα σε σακουλα σφραγισμενη για να μην παιρνει υγρασια



θελω η σακουλα να κραταει το περιεχομενο στο σωστο σχημα ωστε να εφαρμοζει καλα οταν θα μπαινει στη σομπα.
Να το κραταει σφιχτο,στρογγυλο και με τρυπα στη μεση.

(μη παει το μυαλο σας αλλού :P για πριονιδι λεω ;) )

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.082 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ