Πείτε τι pellet καίτε και βαθμολογήστε το (1-10)

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #9307 από karibu

spiros101s έγραψε: 1) α) παρτίδα AW πάρα πολύ σκόνη.
β) παρτίδα AW λιγότερη σκόνη.
ελάχιστο κλίνκερ,πολύ σταχτη και στις 2 παρτίδες.
2) αναμένω 1 τόνο sakka,σύγκριση αργότερα.
3) λέβητας κεντρικής θέρμανσης FUWI 30 kW.


Καλησπερα.Το πελλετ sakka,το δοκιμασατε πρωτα?Γιατι ειμαι παθων,εφτασα σε σημειο να πιστευω οτι χαλασε η σομπα μου,αλλα ευτυχως δοκιμασα αλλο,το ecohephaestus και συνηλθα.Μαλιστα δεν ειχαν καποια τσουβαλια του σακκα,ουτε την φιρμα του επανω!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 1 Ημέρα πριν #9311 από kappas

vvvippperrr έγραψε:

kappas έγραψε: Λοιπόν παιδιά έχει δοκιμάσει κανεις αυτό ? το καίω δυο μέρες και σοκαρίστηκα πολύ φλόγα γρήγορο ανέβασμα θερμοκρασίας λέβητα καθόλου κλίνκερ πολύ λίγο σταχτη, θερμογόνος δύναμη 5.380kw/η , προέλευση Βοζνία Ερζεγοβίνη



Καλησπερα απο Ερετρια,

Ειμαι νεος στο Forum και διανυω τον πρωτο μου χειμωνα χρησιμοποιωντας πελλετς ως καυσιμο.

Ειμαι πολυ τυχερος που σας βρηκα και ευχαριστω ολους για τις πολυτιμες πληροφοριες που μοιραζεστε.
Εχω μαθει αρκετα πραγματα και μου εχουν λυθει πολλες αποριες.

Βρισκομαι κι εγω σε παρομοια θεση με καποιους συμφορουμιτες σχετικα με το κλινκερ.

Ξεκινησα το Δεκεμβρη με Aplha-pellet 1 τονο, ολα καλα (η πρωτη μου επαφη με το ολο σκηνικο)
2 τονος απο το ιδιο, πρωτη επαφη με το κλινκερ (ευτυχως που δεν αντιμετωπισα προβληματα με
τον καυστηρα, παρολο που δεν τον καθαριζα καθε μερα επειδη δεν ειχα χρονο. Σκυλι μαυρο.)
5 σακια ΜΑΚΗ, απογοητευση.
5 σακια AHIRA, προς δοκιμη.

Και μια ερωτηση αν ξερει καποιος,
το πελλετ το οποιο αναφερει ο φιλος @kappas, ειναι το ιδιο με το πρωτο επανω σε αυτη την
ιστοσελιδα ? (επισύναψη)



Ναι φιλε μου αυτό είναι , πολύ καλο με πολύ λίγο κλίνκερ (σε Ferroli p12 το διευκρινίζω γιατί σε άλλο μηχάνημα είχε αρκετό κλίνκερ) από απόδοση παρα πολύ καλο κατέβασα τον Ferroli στο 3 από 4 που τον είχα.
Συνημμένα:
Last edit: 12 Χρόνια 1 Ημέρα πριν by jnet.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": vvvippperrr

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #9329 από spiros101s
εκαψα 3 σακκια,υπερβολικο κλινκερ(χωμα)
αντικατασταθηκε με αλλο ,ιδια συσκευασια(ιταλικα γραμματα)
σε σχεση με AW:
λιγοτερη σκονη
λιγοτερη σταχτη
πιο πολυ κλινκερ
μεγαλυτερη θερμογονος
ακριβοτερο 30 ευρω ο τονος
ενημερωση απο εμπορο οτι αναμενει καλυτερη παρτιδα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #9337 από KALDRI

kappas έγραψε: Από Σέρρες στο δρόμο προς Νιγρίτα διπλα στην βιομηχανία άλατος 4.45 το τσουβαλάκι


Που ακριβως ρε φιλε Kappas???? θυμασαι ονομα?? Εψαξα και δεν μπορεσα να καταλαβω ποιο μαγαζι ειναι..
Για να μην υπαρχει προβλημα για διαφημηση στειλε με email σε παρακαλω στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Ευχαριστω!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #9362 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ
όντως αυτό είναι.. πόλύ καλό... χωρίς προβλήματα.. λιγάκι τσιμπιμένο.. (σε σχέση με τη κρατούσα κατάσταση..)
ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑ... ευαίσθητη σακούλα.. σκίζεται σχετικά εύκολα!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #12972 από KERBEROS
Το Bioenergy μοιάζει τελικά με το ΜΑΚΗ.
Πολύ στάχτη στο μαγκάλι (λιγότερο σπογγώδης απ' του ΜΑΚΗ), κάτι που με οδήγησε στο να δυναμώσω τον αέρα και την ισχύ έναυσης.
Σε δυο τρεις μέρες τελικά συμπεράσματα.
Κλίνκερ καθόλου.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.118 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ