Πείτε τι pellet καίτε και βαθμολογήστε το (1-10)

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88067 από dimlyk
μ αυτη την εννοια μπορει...
στο δικο μου μυαλο ειναι οτι δουλευω συνεχεια την ιδια σκαλα :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88254 από kapjohn
καλησπερα και απο εμενα παιδια ειμαι απο κορινθο εχω μια funny edilkamin και πηρα ενα βουλγαρικο πελλετ Progetto Ecologia γνωριζει κανεις να μου πει εντυπωσεις ευχαριστω 4 ευρω B)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88278 από dimlyk
το πηρες δεν το δοκιμασες ???
να μας πεις κι εμας ???? :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88313 από sak

kapjohn έγραψε: καλησπερα και απο εμενα παιδια ειμαι απο κορινθο εχω μια funny edilkamin και πηρα ενα βουλγαρικο πελλετ Progetto Ecologia γνωριζει κανεις να μου πει εντυπωσεις ευχαριστω 4 ευρω B)



old.energ.gr/j15/index.php?option=com_ku...topic&limitstart=180

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88400 από pannarab

pannarab έγραψε:

dimlyk έγραψε: στα συμπερασματα σου συμφωνουμε ...αν ειχες και κανα συμπερασμα για την καταναλωση με το ενα και τ αλλο ... :)


Μάλλον λίγο μπακαλίστικα θα είναι αλλά ας κάνω μια προσπάθεια.....

AMECO. 06:00 - 19:00 (περίπου), γύρω στα 19 κιλά δλδ. 1,46 kg/h

GOLDEN 06:00 - ...θα ξέρω αύριο :lol: :lol: :lol: σήμερα καίει για πρώτη μέρα από το πρωί...

Εξωτερική θερμοκρασία, χθες 19/02 (με AMECO) : κυμάνθηκε γύρω στους 5 βαθμούς όλο το 24ωρο

Σημερα 20/02 (με GOLDEN) : ξεκίνησε από περίπου 0 βαθμούς και να δούμε πως θα πάει. Το ιδανικό θα ήταν να μην ξεπεράσει τους 5 για να έχουμε περίπου ίδιες εξωτερικές συνθήκες


Καλημέρα,

επανερχομαι με τις διαπιστώσεις μου και αναφέρω ότι και το golden buggets μου κράτησε σχεδόν το ίδιο χρονικό διάστημα πριν φτάσει στα τελειώματα η δεξαμενή. συμπέρασμα είναι ότι έπαιρνα περισσότερη ζέστη (χθες δούλεψα τη σόμπα ακόμη και στην 1η σκάλα, γιατί σε κάποια φάση ζεστάθηκα - με το AMECO δεν έγινε ποτέ αυτό). Οπότε μέχρι στιγμής, golden nuggets για του χρόνου...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88402 από χρηστος8

kapjohn έγραψε: καλησπερα και απο εμενα παιδια ειμαι απο κορινθο εχω μια funny edilkamin και πηρα ενα βουλγαρικο πελλετ Progetto Ecologia γνωριζει κανεις να μου πει εντυπωσεις ευχαριστω 4 ευρω B)




Πελλετ απο πευκο με φλοιο, χωρις πιστοποιησεις και με πολυ καλη θερμογονο δυναμη.
Και σε μενα και στον πεθερο μου κλινκερ μηδεν...σε διαφορετικους λεβητες, εγω ferroli, varmebaronen ο πεθερος κανενα προβλημα...14 τονους πηραμε απο μισους.
Σκονη στην σακουλα μηδεν στην κυριολεξια...σε ολες τις μπαλετες το ιδιο.
Μειονεκτημα η αυξημενη σταχτη που βγαζει, σε σχεση με τα πιστοποιημενα σαφεστατα.
Προσωπικα δεν με ενδιαφερει αυτο το θεμα...αλλωστε ποση ειναι η αυξημενη σταχτη;;; σημερα θα καθαρισω τον λεβητα μου μετα απο 14 μερες απο την προηγουμενη φορα...δεν βγαζουν ολες οι μπαλετες το ιδιο ποσοστο σταχτης.
Σε δυο μπαλετες, η σταχτη που βγαζω τωρα στις 14 μερες, την εβγαζα στις 8 με την ιδια καταναλωση σχεδον.
Αν καποιος θελει φτηνη τιμη, και να το καψει κυριως σε λεβητα, χωρις να ψειριζει τον κωλο της μαιμους, ας το παρει αφοβα.
Στην περιοχη μου κανει θραυση.
Αν για τον επομενο χειμωνα, δεν βρω κατι αλλο στην τιμη του progetto θα το ξαναπροτιμησω.
Ο βοηθος μου εβαλε μια σομπα νερου ΙΟΛΗ 20αρα σπιτι του, του εδωσα 20 τσουβαλια να τα δοκιμασει, με καυση χωρις κανενα προβλημα.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by χρηστος8.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.128 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ