Πείτε τι pellet καίτε και βαθμολογήστε το (1-10)

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73789 από elgreco74

ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ έγραψε:
Εγώ είχα πέρσι ένα θέμα με τα αισθητήρια, μάλλον κάποιο είχε αποκοπεί από το καλώδιό του, αλλά παράγγειλα άλλο και μου το έστειλαν άμεσα. Το αντικατέστησα κι όλα ΟΚ.


Τι θέμα είχες ακριβώς? τι πρόβλημα σου έβγαζε το αποκολλημένο αισθητήριο??
Ευχαριστώ!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73864 από koskoukas
Σε παλαιότερο post μου στο συγκεκριμένο θέμα είχα αναφερθεί με τα καλύτερα στο Σβαι.
Υπάρχει όμως για μένα πλέον ισάξιος αλλά και καλύτερος αντικαταστάτης...

Agricon, από Praktiker, το οποίο είχα κάψει και παλιότερα. Λόγω έλλειψης Σβαι στο
Leroy, πήρα Agricon και εντυπωσιάστηκα. Τίποτα απολύτως από κλίνκερ, μα τίποτα όμως
και το "πιάτο" καύσης πραγματικά πεντακάθαρο. Λες και το πέλλετ έχει κάποιο καθαριστικό
υλικό μέσα και το καθαρίζει!!!

Φοβερή συμπεριφορά γενικότερα.10 με τόνο λοιπόν!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kobra2

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #76755 από daco

daco έγραψε: Την Τεταρτη πηρα για δοκιμη 5 τσουβαλακια kechidis pellet. Ακομη δεν τα εχω καψει. Δεν ξερω εαν θα προχωρησω στην αγορα της παλετας, οφειλω ομως να ευχαριστησω τον Θεοφιλο Κεχιδη για την αμεση εξυπηρετηση. Υποδειγμα εμπορου και ανθρωπου που απλα αγαπα την δουλεια του. Καλες δουλειες κ Κεχιδη.


Μεχρι στιγμης εχω καψει τα τρια τσουβαλακια. Συγκρινομενο με το ameco που καιω απο την αρχη της χρονιας και το οποιο δεν με εχει προβληματισει καθολου, το kechidis pellet ειχε εξισου απροβληματιστη καυση. Λογικα επιπεδα σταχτης και αγνωστο το κλινγκερ. Λογο του οτι ειναι μονο απο κωνοφορα νομιζω οτι εχει πιο πολυ θερμογονο δυναμη αλλα και μια μυρωδια απο ρετσινι που δεν ειναι ομως ενοχλητικη (συνηθιζεται ευκολα). Το τσουβαλακι του ειναι ανθεκτικο σε σκληρη χρηση και η σκονη ειναι σε νορμαλ επιπεδα (λιγοτερη απο το ameco). Θα περιμενω να δοκιμασω τα υπολοιπα δυο σε χαμηλες θερμοκρασιες, ωστε να δουλευει η σομπα στο 5. Πρωτο δειγμα θετικον!!!


Edit : Γιάννη το σχόλιο σου μεταφέρθηκε γιατί αφορά αξιολόγηση πέλλετ .Ταιριάζει καλύτερα σ αυτό το θέμα.
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by Sp4wN. Αιτία: Μεταφορά λόγω περιεχομένου σχολίου
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #76797 από DIM
Εχω καψει 2 τονους RZ,πολυ καλη καυση ,κλινγκερ καθολου η αποδοση του εξαιρετικη.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Sp4wN, DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #76807 από Sp4wN
Σε λέβητα ή σε σόμπα Δημήτρη ? Από στάχτη πως ήταν και η θερμογόνος δύναμη συγκριτικά με τα άλλα πέλλετ άν έχεις δοκιμάσει σε άφησε ικανοποιημένο ? Γενικά πάντως είναι από τα λεγόμενα πολύ αξιόπιστα πέλλετ τα Rz ,αλλά η τιμή τους ξεφεύγει λίγο δυστυχώς .

Εσύ πόσο αγόρασες τον τόνο και σε ποιά περίοδο ?

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #77283 από DIM
Για να μαι ειλικρινης δεν εχω δοκιμασει αλλο pellet.Το καιω σε λεβητα, (τον Pelletech 15-50) και ζεσταινει 2 σπιτια συνολικα 300τμ.Η αγορα του εγινε τον Ιούλιο καιτότε μου στοιχισε 307euro ο τόνος.Εαν θα με ρωταγες εαν το ξαναπαρω θα σου λεγα ναι δεν ασχολεισαι απαξ κι αναψει, καθαριζω μια φορα την εβδομαδα και ειμαι ευχαριστημενος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.122 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ