Πείτε τι pellet καίτε και βαθμολογήστε το (1-10)

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46574 από giogud

dimitris11 έγραψε:

stratri1 έγραψε: Έκαψα 3 τσουβαλάκια Forest Enterprises (Σέρβικο) 4,5 € το 15κιλο. Δεν ήξερα τι να περιμένω, νομίζω ότι έκαιγε καλά, χωρίς κλίνκερ και ΙΣΩΣ αρκετή στάχτη. Παίρνω άλλα 7 τσουβαλάκια και ο έμπορος το έχει πάει 4,80€ "γιατί οι άλλοι πουλάνε 5 €" είπε. Μαυρίζει την πλάτη και το τζάμι της σόμπας και νομίζω πως δεν κάει όπως έκαιγε το πρώτο. Το έβγαλα αμέσως από τη σόμπα.
Πήρα 2 τσουβαλάκια AMECO 5,5€ το 15κιλο, καθόλου κλίνκερ, λίγη στάχτη και νομίζω ότι "βγάζει" περισσότερη ζέστη. Έλεγχος με την παγκοσμίως γνωστή μέθοδο "βάζω το χέρι μου και ελέγχω"!!!! B) B)


Έχει αγοράσει κανείς από το www.ksyla.gr ;;;;; Έχω βρει AMECO σε μάλλον καλή τιμή.

To forest Καστορια το βρισκω στα 4,10 και το Ameco απο 4,65 το πηγαν 5,10 το τσουβαλι.
Alfa wood στα 4,30 golden nuggets στα 5,00 rz pellet στα 5,65.

Τζάμπα το δίνει ο Δημήτρης.....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46591 από Rokos
εγω παιδια, οχι πως τρελαηθηκα κιολας,απλως ειμαι οκ με τα αποτελεσματα, το αυστριακο ξεφυγε κατα πολυ η τιμι του, πηρα λοιπον 3 τονους bioenergy,800 ευ μαζι με μεταφορικα,κανενα προβλημα στην καυση αποδοση αρκετα καλη, 1 τσουβαλακι ( 15κλ /100τμ ) στις 13-14 ωρες.η θερμοκρασια 21-22,,και στον χορο που ειναι η σομπα 25-26,,πιστευω πως μια χαρα θα βγαλουμε τον χειμωνα :)


Υ.Γ
η αγορα του πελλετ εγεινε πριν την αυξηση του..στις 27-28 Αυγουστου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46629 από terisds
Από προχθές άρχισα να καίω alfa wood, πολύ στάχτη βγάζει,προσπαθώ τώρα με ρυθμίσεις να δω τι γίνεται,ανεβάζει γρήγορα θερμοκρασία,σε σχέση με το Βουλγάρικο που είχα πέρυσι.

ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ-ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ!!!!!!!!
Στράτος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46671 από DIMITRIS38
έκαψα μισό τόνο bioenergy point αρκετή στάχτη σχεδόν καθόλου κλινκερ έκαψε 21,5 κιλά το 24ορο με 21-22 βαθμούς θερμοκρασία στο σπίτι πήρα δοκιμαστικά golden nuggets απο εχθές το απόγευμα μέχρι σήμερα το πρωί που είδα τον λέβητα βλέπω ότι έχει παρομια στάχτη με το bioenergy point αποδοτικά θα το δούμε στις επόμενες μέρες

fuzzy logic 2 p15kw

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46720 από kakos

DIMITRIS38 έγραψε: έκαψα μισό τόνο bioenergy point αρκετή στάχτη σχεδόν καθόλου κλινκερ έκαψε 21,5 κιλά το 24ορο με 21-22 βαθμούς θερμοκρασία στο σπίτι πήρα δοκιμαστικά golden nuggets ...............



ζηλιάρη.. :silly: :silly: :silly:

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by kakos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46823 από DIMITRIS38

kakos έγραψε:

DIMITRIS38 έγραψε: έκαψα μισό τόνο bioenergy point αρκετή στάχτη σχεδόν καθόλου κλινκερ έκαψε 21,5 κιλά το 24ορο με 21-22 βαθμούς θερμοκρασία στο σπίτι πήρα δοκιμαστικά golden nuggets ...............



ζηλιάρη.. :silly: :silly: :silly:


κοφαλεν μην μιλάς εσύ το πήρες τσάμπα σχεδόν άσε εμείς το πληρώνουμε χρυσάφι τώρα τεσπα θα δείξει
υπόψιν δεν σε ξέχασα για κοτσαδορο

fuzzy logic 2 p15kw

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.136 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ