Creta pellet - Πρόβλημα

Περισσότερα
9 Χρόνια 9 Μήνες πριν #136165 από Mikekmn
Απαντήθηκε από Mikekmn στο θέμα Creta pellet - Πρόβλημα
Η ιδια ιστορία και με μένα.Του είπα οτι θελω ~50 τόνους στο χρόνο και να μου στείλει 6 παλέτες για να το δοκιμάσω, αλλα μετά την κατάθεση των χρημάτων εξαφανίστηκέ. Αυτο που με ενοχλεί είναι ότι δεν ξέρω εαν πρέπει να παραγγείλω από αλλού η να περιμένω (γιατί την διαδικασία κατεγγελείας την έχω ήδη ξεκινήσει). Απορώ μαζί τους,γιατί θα ήτανε πολύ πιο εύκολο να απαντήσουν και να ζητήσουν υπομονή παρά να γίνεται όλο αυτό το χάλι. Επιπλέον όπως το έχουν κάνει (μιλώντας με δικηγόρο) είναι φανερό ότι πρόκεται για εξαπάταση (αγγελεία στο site με χαμηλη τιμή -και κατόπιν εξαφανιζολ), που σημαίνει και καταγγελεία σε επίπεδο προσώπου (όχι μόνο σε επίπεδο εταιρίας). Ειλικρίνα δεν ξέρω εαν το έχουνε κάνει επίτιδες -γιατί το έχουνε κάνει τελείως ερασιτεχνικά και μπλέκονται ποια και προσωπικά σαν άτομα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 9 Μήνες πριν #136166 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Creta pellet - Πρόβλημα

avato-pantou έγραψε:

mastoras έγραψε: Αγοράζω ότι πέλλετ σας είναι βάσανο, αδειάζω αποθήκες, καθαρίζω υπόγεια :lol: :lol: δίνω και χρήμα από πάνω.

Παίρνω πέλλετ μουσκεμένα, κλινγκεράτα, μουχλιασμένα, ακόμα και από ποντικούς χεσμένα.

Η κινέζικη σομπίτσα μου να είναι καλά !!!!!


Μάστορα πως έλεγαν αυτούς που εκμεταλευοντουσαν στον πόνο του άλλου επι κατοχής;πλάκα κάνω έτσι.Αλλά δεν είναι σωστό να παίζεις με τον πόνο των άλλων. :whistle:


Την στιγμή που λέω "αγοράζω" και όχι χαρίστε μου, δεν παίζω με κανενός τον πόνο. ;) Την Κινέζικη σόμπα μου θέλω να αναδείξω ανατρέποντας τις θεωρίες ότι οι σόμπες μπορούν να κάψουν μόνο υψηλής ποιότητας πέλλετ.
Ενθουσιάζομαι με τα οικολογικά θέματα, εκστασιάζομαι με την ανακύκλωση ψάχνοντας συνεχώς τρόπους να εκμεταλλευτώ τα απορρίμματα των άλλων. Φέτος ανακάλυψα και την χρησιμότητα της κουτσουλιάς της κότας σαν και σαν καύσιμο.
Εχω και εγώ την δική μου τρέλα :lol: :lol:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 9 Μήνες πριν #136168 από Mikekmn
Απαντήθηκε από Mikekmn στο θέμα Creta pellet - Πρόβλημα
Μόλις μίλησα με Οικονιμική αστυνομία και έχουνε ήδη αρχίσει το το ψάξιμο (είναι γνώστες της υπόθεσης).
Το πρόβλημα είναι ότι από ότι έχω μιλήσει -τα λεφτά είναι δύσκολο να τα πάρουμε (εχτός εαν έχουνε προσωπική περιουσία πράγμα αμφιβολο) και θα πάρει καιρό. Το μόνο που αισθάνομαι ασχημα είναι οτι θα τους πιάσουνε και ο τρόπος που το κάνανε θα τους οδηγησει σε κατηγορίες για αρκετά σοβάρα πράγματα που δεν νομίζω να το κάνανε επίτηδες. Από την άλλη βέβαια εαν μιλάγανε στα τηλέφωνα θα ήτανε διαφορετικά και για αυτούς και για εμας (αλλά και για τις καταγγελείες που θα ακολουθήσουνε).

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 9 Μήνες πριν #136169 από michalisgr
Απαντήθηκε από michalisgr στο θέμα Creta pellet - Πρόβλημα
Να κανω εγω τωρα μια χαζη ερωτηση;; Χρηματα γιατι καταθετατε στη τραπεζα;; Τι πα@αριες ειναι αυτες;; Προκαταβολες για πελλετ;;

Ισως θα ηταν καλυτερα μεσω paypal αλλα ΠΟΤΕ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΕΣ!!! Ειδικα οταν δεν ξερεις τον αλλον!!
Last edit: 9 Χρόνια 9 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 9 Μήνες πριν #136170 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Creta pellet - Πρόβλημα
Μιχαλη - πλεον - στο εμποριο παιζουν εντονα οι προκαταβολες....
Ειδικά οταν μιλαμε για ποσοτητες/τιμες που ξεφευγουν της λιανικής....
ειναι ενας τροπος να εξασφαλιστει και ο εμπορος ( μη το ξεχναμε οτι μπορει να παιξει και αναποδο σεναριο και πιστεψτε με ειναι - ηταν ΠΟΛΥ πιο συχνο με πελατες που αγοραζαν και μετα εξαφανιζονταν)

η πιο "καθαρη" δουλεια για "λιανική" ειναι η "αντικαταβολή"...

πενρνεις παλετα - πληρωνεις παλετα

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Last edit: 9 Χρόνια 9 Μήνες πριν by Fokion.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 9 Μήνες πριν #136171 από Mikekmn
Απαντήθηκε από Mikekmn στο θέμα Creta pellet - Πρόβλημα
Κοίτα,έχεις δικιο τελικά, αλλα αυτο που ξέρω είναι ότι όταν έχεις κάνει μια διαδικασία πληρώμής μέσα απο τράπεζες κτλ. τον άλλο τον κυνηγάς. Δεν μπορώ να σκεφτώ σε αυτή την περίοδο που ζούμε κάποιον που για λίγες χιλιάδες ευρώ θα κυνηγηθεί και θα του αλλάξουν τα φώτα για τα επόμενα 2-3 χρόνια, με αποτέλεσμα να χάσει αυτά τα λεφτά και αλλα τόσα στους δικηγόρους για να μπαινοβγαίνει απο τις φυλακές.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.075 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ