Αυτή την μισή παλέτα της κληρωσης, ποιός θα την πάρει?

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #124543 από vag1234

DOOM_NX έγραψε: Εγώ δεν είδα κανέναν να βγει και να πει:

Έκαψα 1 κιλό από το x πέλλετ και ένα 1 κιλό από το y και η διαφορά στη θερμοκρασία ήταν z βαθμοί.

Ή κάτι αντίστοιχο τέλος πάντων. Όλα όσα διαβάζω είναι του στυλ:

Διαισθητικά, το x πέλλετ βγάζει μεγαλύτερη ζέστα. Ούτε νούμερα έχω, ούτε μέτρησα τίποτα, απλά θα πρέπει να με πιστέψετε, γιατί έτσι το λέω.

Χωρίς μετρήσεις και χωρίς ίσες καταναλώσεις όλα αυτά δεν έχουν νόημα, οπότε είναι σα να μη γράφονται καθόλου. Τα μόνα αντικειμενικά κριτήρια που έχουμε για το creta είναι η στάχτη και η τιμή προς το παρόν.
Α, και τη μη σταθερή ποιότητα σύμφωνα με τις τελευταίες εξελίξεις.


3 λαλούν και 2 χορεύουν !!!

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #124545 από Fokion

DOOM_NX έγραψε: Εγώ δεν είδα κανέναν να βγει και να πει:

Έκαψα 1 κιλό από το x πέλλετ και ένα 1 κιλό από το y και η διαφορά στη θερμοκρασία ήταν z βαθμοί.

Ή κάτι αντίστοιχο τέλος πάντων. Όλα όσα διαβάζω είναι του στυλ:

Διαισθητικά, το x πέλλετ βγάζει μεγαλύτερη ζέστα. Ούτε νούμερα έχω, ούτε μέτρησα τίποτα, απλά θα πρέπει να με πιστέψετε, γιατί έτσι το λέω.

Χωρίς μετρήσεις και χωρίς ίσες καταναλώσεις όλα αυτά δεν έχουν νόημα, οπότε είναι σα να μη γράφονται καθόλου. Τα μόνα αντικειμενικά κριτήρια που έχουμε για το creta είναι η στάχτη και η τιμή προς το παρόν.
Α, και τη μη σταθερή ποιότητα σύμφωνα με τις τελευταίες εξελίξεις.


Αμα θες ΕΣΥ μη τα πιστευεις δικαίωμα σου...
Ασε τους υπολοιπουν να κρίνουν για πάρτη τους....οσοι ειναι ενήλικες....

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #124546 από veziris

DOOM_NX έγραψε: Εγώ δεν είδα κανέναν να βγει και να πει:

Έκαψα 1 κιλό από το x πέλλετ και ένα 1 κιλό από το y και η διαφορά στη θερμοκρασία ήταν z βαθμοί.

Ή κάτι αντίστοιχο τέλος πάντων. Όλα όσα διαβάζω είναι του στυλ:

Διαισθητικά, το x πέλλετ βγάζει μεγαλύτερη ζέστα. Ούτε νούμερα έχω, ούτε μέτρησα τίποτα, απλά θα πρέπει να με πιστέψετε, γιατί έτσι το λέω.

Χωρίς μετρήσεις και χωρίς ίσες καταναλώσεις όλα αυτά δεν έχουν νόημα, οπότε είναι σα να μη γράφονται καθόλου. Τα μόνα αντικειμενικά κριτήρια που έχουμε για το creta είναι η στάχτη και η τιμή προς το παρόν.
Α, και τη μη σταθερή ποιότητα σύμφωνα με τις τελευταίες εξελίξεις.


Εγώ λοιπόν που είμαι εμπειρικός παρατηρητής και δεν θέλω να γίνω φυσικοχημικός με ογκομετρήσεις, "πρηξίματα" μέσα σε ποτήρια και άλλα τινά έχω να πω τα εξής : στην δική μου σόμπα χωρίς καμία αλλαγή ρυθμίσεων, με την ζήτηση για νερό στους 50 C, με σκέτο πέλλετ ξύλου έφτανε το νερό με το modulate μέχρι τους 52 βαθμούς και αντίστοιχα το ανάμικτο (ξύλο-Creta)55 ή 56. Δεν νομίζω ότι είναι αμελητέα ποσότητα αυτοί οι 3-4 βαθμοί. παραπάνω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #124548 από john88s
Σόρρυ άλλα έχετε καταλάβει ότι είστε οι 2 mods με τις μεγαλύτερες διαμάχες εδώ μέσα; Δηλαδή επειδή λέει ο άλλος την άποψη του πρέπει να του κάνετε προσωπική επίθεση;

Που έχουν άδικο οι 2 πιο πάνω χρήστες του forum δλδ; Εγώ 3 χρόνια που καίω πέλλετ δεν μ έχει πει κανένας πήρα μάπα μηχάνημα, πήρα μάπα πέλλετ.

Όλοι λένε πόσο μπροστά είναι. Στοιχεία κύριοι. Και επίσημες ενδείξεις εργαστηρίων. Όχι του κάθε μπακάλη.

Τα παιδιά έχουν δίκιο. Κάποια πράγματα "επιστημονικά" δεν γίνονται. Σε λίγο θα μας βγάλετε και κάνα μείγμα 2:1 2.5:1 που θα ξεπερνάει το πετρέλαιο σε δύναμη εδώ μέσα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #124553 από Fokion
Sorry αλλα απο την 2η 3η 4η παραγραφο που εγραψες δεν καταλαβα τι εννοεις - αν θες το επαναλλαμβανεις.

Το οτι ειμαι mod ειναι "παραπλευρη απωλεια"
Πρωτιστως ειμαι ο Φωκιων που λεω αυτα που πιστευω οπως τα πιστευω...

Σε τελικη αναλυση ΚΙ ΕΓΩ την αποψη μου ειπα...
ΟΠΟΙΟΣ θελει "αγοραζει" οποια αποψη θελει ΜΕ ΤΗ ΔΙΚΗ ΤΟΥομως ΚΡΙΣΗ...
ειτε την" επιστημονική" ειτε την "μπακαλικη".

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #124554 από vag1234

john88s έγραψε: Σόρρυ άλλα έχετε καταλάβει ότι είστε οι 2 mods με τις μεγαλύτερες διαμάχες εδώ μέσα; Δηλαδή επειδή λέει ο άλλος την άποψη του πρέπει να του κάνετε προσωπική επίθεση;

Που έχουν άδικο οι 2 πιο πάνω χρήστες του forum δλδ; Εγώ 3 χρόνια που καίω πέλλετ δεν μ έχει πει κανένας πήρα μάπα μηχάνημα, πήρα μάπα πέλλετ.

Όλοι λένε πόσο μπροστά είναι. Στοιχεία κύριοι. Και επίσημες ενδείξεις εργαστηρίων. Όχι του κάθε μπακάλη.

Τα παιδιά έχουν δίκιο. Κάποια πράγματα "επιστημονικά" δεν γίνονται. Σε λίγο θα μας βγάλετε και κάνα μείγμα 2:1 2.5:1 που θα ξεπερνάει το πετρέλαιο σε δύναμη εδώ μέσα...


Όπως νομίζεις αλλά δεν νομιζω οτι μπορεί ο κάθε χρήστης μπορεί να έχει εργαστήριο μετρήσεων ..
Όταν σου γράφω οτι καιω το πελλετ ξύλου (3 διαφορετικές μάρκες) με ρυθμίσεις 1" τροφοδοσία 38-40 " , αέρα 1,5 και αντίστοιχα το creta με 1" 46" με αέρα 2 με την ιδια και ίσως καλύτερη απόδοση απόκριση σε θερμοκρασια νερού λεβητα ΕΣΥ τι καταλαβαίνεις ;;;

Η αποδόμηση απο ανεπαγγελτους υπέρ επιστήμονες δεν θα περάσει !!!

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.083 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ