Φτηνό ή τζάμπα pellet: το θέμα στην παρέα του Forum!

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #763 από XAALAARAA
είπα να δείξω δυο πίνακες για να δείτε την διαφορά του Νοέμβριου του 2010 με τον Νοέμβριο του 2011
στην Κομοτηνή




ο Νοέμβριος ο φετινός είχε θερμοκρασίες πολύ κοντά στον περσινό Ιανουάριο και Φεβρουαριο κανονικος χειμωνας μπορω να πω

Η διαφορά στον μέσω όρο θερμοκρασίας είναι τεράστιος. τι συγκρίσεις κατανάλωσης να κάνεις με πέρυσι κανένα μας δεν μπορεί να δώσει σωστά στοιχεία κατανάλωσης
Μονο στο τέλος της σεζόν θα βγάλουμε ασφαλή συμπεράσματα βλέποντας από έναν μετεωρολογικό σταθμό στοιχεία για την φετινή και περσινή χρονιά


βροχή έχουμε να δούμε από 15/10/2011 ούτε σιτάρια φυτρωμένα δεν έχουμε φέτος


Στην θεσαλονικη περιση νοεβριο 24,8 - 9,2
φετος 17,3 - 5,1

ΡΕ ΟΥΣΤΤΤΤΤ
Συνημμένα:
Last edit: 12 Χρόνια 5 Μήνες πριν by XAALAARAA.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kostaspellet

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #766 από giorgos88
Καλημέρα στην παρέα!!Μηπως γνωρίζει κανείς στον καυστήρα pellet FERROLI P12,κατά τη διάρκεια της καύσης του πετάει πυρωμένα pellet στο ταψί;;;;και αν ναι πως μπορεί να αντιμετωπιστεί αυτό με κάποιοες ρυθμίσεις για καλύτερη καύση του pellet;;; :huh: :huh: :huh:
Last edit: 12 Χρόνια 5 Μήνες πριν by jnet. Αιτία: Πεζά γραμματα στο μύνημα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #769 από KERBEROS

giorgos88 έγραψε: Καλημέρα στην παρέα!!Μηπως γνωρίζει κανείς στον καυστήρα pellet FERROLI P12,κατά τη διάρκεια της καύσης του πετάει πυρωμένα pellet στο ταψί;;;;και αν ναι πως μπορεί να αντιμετωπιστεί αυτό με κάποιοες ρυθμίσεις για καλύτερη καύση του pellet;;; :huh: :huh: :huh:

Εγώ άλλο καυστήρα έχω, αλλά τα πυρωμένα πέλλετ πότε τα βλέπεις; Στο καθάρισμα;

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...
Last edit: 12 Χρόνια 5 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #779 από giorgos88

KERBEROS έγραψε:

giorgos88 έγραψε: ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ!!ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟ ΚΑΥΣΤΗΡΑ PELLET FERROLI P12,ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΚΑΥΣΗΣ ΤΟΥ Μ ΠΕΤΑΕΙ ΠΥΡΩΜΕΝΑ PELLET ΣΤΟ ΤΑΨΙ;;;;ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΤΕΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΡΥΥΘΜΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΚΑΥΣΗ ΤΟΥ PELLET;;; :huh: :huh: :huh:

Εγώ άλλο καυστήρα έχω, αλλά τα πυρωμένα πέλλετ πότε τα βλέπεις; Στο καθάρισμα;


ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ ΚΑΘΑΡΙΣΜΑΤΟΣ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΒΓΑΖΩ ΣΑΝ ΚΑΡΒΟΥΝΑΚΙΑ ΨΙΛΑ ΖΕΣΤΑ, ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΗΣ ΚΑΥΣΗΣ..ΠΕΤΑΕΙ ΠΥΡΩΜΕΝΑ ΚΟΜΑΤΙΑ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΗΣ ΚΑΥΣΗΣ!!ΤΟ ΤΡΥΠΑΝΙ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙ ΑΝΑ ΔΕΚΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ!ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΔΙΩΡΘΩΣΩ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #780 από jnet
giorgos88 στο φορουμ γραφουμε με μικρά γραμματα. Τα μεγάλα σημαίνει οτι φωνάζουμε.
Ευχαριστώ

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #781 από KERBEROS

giorgos88 έγραψε:

KERBEROS έγραψε:

giorgos88 έγραψε: ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ!!ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟ ΚΑΥΣΤΗΡΑ PELLET FERROLI P12,ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΚΑΥΣΗΣ ΤΟΥ Μ ΠΕΤΑΕΙ ΠΥΡΩΜΕΝΑ PELLET ΣΤΟ ΤΑΨΙ;;;;ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΤΕΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΡΥΥΘΜΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΚΑΥΣΗ ΤΟΥ PELLET;;; :huh: :huh: :huh:

Εγώ άλλο καυστήρα έχω, αλλά τα πυρωμένα πέλλετ πότε τα βλέπεις; Στο καθάρισμα;


ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ ΚΑΘΑΡΙΣΜΑΤΟΣ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΒΓΑΖΩ ΣΑΝ ΚΑΡΒΟΥΝΑΚΙΑ ΨΙΛΑ ΖΕΣΤΑ, ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΗΣ ΚΑΥΣΗΣ..ΠΕΤΑΕΙ ΠΥΡΩΜΕΝΑ ΚΟΜΑΤΙΑ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΗΣ ΚΑΥΣΗΣ!!ΤΟ ΤΡΥΠΑΝΙ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙ ΑΝΑ ΔΕΚΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ!ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΔΙΩΡΘΩΣΩ.

Λίγα χοντρά καρβουνάκια μέσα στη στάχτη έχω κι εγώ, αλλά όχι πυρωμένα. Για την ώρα της καύσης δεν ξέρω. Απευθύνσου στον έμπορο που το πήρες κι ενημέρωσέ μας, αν θέλεις, για το τι φταίει. Κάθε πρόβλημα που προκύπτει μας βοηθάει να μάθουμε καλύτερα αυτά τα μηχανήματα.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.189 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ