Τιμές pellet

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #128911 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Τιμές pellet
για 4 τονους ψαξτο λιγο
υπαρχουν κι αλλα ανταξια
αυστριακο δεν ειναι ...ρουμανικο ειναι
τα σακουλια με την φιρμα του ειναι οκ


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #128917 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Τιμές pellet
Για να μην υπάρχει καμία παρεξήγηση διέγραψα το τελευταίο μύνημα μου λόγω λανθασμένης καταχώρησης, ελέω tapatalk..

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #128934 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Τιμές pellet
Παιδια πριν λιγο στην TV ειχε διαφημιση του CARREFOUR για ολη την Ελλαδα,οτι στα 40euro αγορων εχεις δωροεπιταγη 10euro.
Αν ειδα καλα μιλουσε για Πεμπτη,Παρασκευη,Σαββατο.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #128940 από akoere
Απαντήθηκε από akoere στο θέμα Τιμές pellet

stergiosbik έγραψε: Παιδια πριν λιγο στην TV ειχε διαφημιση του CARREFOUR για ολη την Ελλαδα,οτι στα 40euro αγορων εχεις δωροεπιταγη 10euro.
Αν ειδα καλα μιλουσε για Πεμπτη,Παρασκευη,Σαββατο.

Καλα το ειδες δεν προσεξες ομως ότι αναφερεται στα τροφιμα κ οχι σε κατι αλλο
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": stergiosbik

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #128961 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Τιμές pellet
Λοιπον τον θοδωρο τον ξερω και ειναι απο τις ψυχες του νηματος.Το θεμα Τεο οτι εσυ εχεις το κουραγιο θες τις διασυνδεσεις να ψαξεις και να βρεις ολα αυτα.Καποιοι απο εμας δεν εχουν αυτη την δυνατοτητα>αυτο λοιπον που προτεινεις ειναι παρα πολυ καλο ωστε οι πληροφοριες να ειναι διαθεσιμες για ολους και αν ο εξυπνος θελει να παει βουλγαρια ας παει.Εγω προσωπικα με τις τιμες που μου λες δεν υπαρχει περιπτωση να κανω μαγκες ουτε τους βουλγαρους ουτε τους γερμανους.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kosmidis80, STAF

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #129038 από john88s
Απαντήθηκε από john88s στο θέμα Τιμές pellet
Ημερομίσθιο στην Ελλάδα: 30 ευρώ την ημέρα.
Βουλγαρία: 7 ευρώ την ημέρα.

Κόστος Α ύλης στην Ελλάδα, ξύλα στο βουνό 70 ευρώ/τόνος η φτηνότερη τιμή που έχει αναφερθεί στο energ.gr 2 χρόνια.
Κόστος Α ύλης Βουλγαρία 20-30 ευρώ/τόνος. Φυσικά ΚΑΙ λόγω των εργατικών.

Κόστος ρεύματος Βουλγαρία 50% κάτω από Ελλάδα.
Φορολογία Βουλγαρία 100% κάτω από Ελλάδα.
Ο Βούλγαρος δεν πληρώνει ΤΕΒΕ 800 ευρώ/το δίμηνο.

Οπότε μην συγκρίνεται την βούρτσα με την μπατανόβουρτσα. Ο Έλληνας βιοτέχνης δεν μπορεί να πουλήσει πέλλετ όσο ο Βούλγαρος.

Σας προτείνω όμως να αγοράσετε από την Βουλγαρία. Σε 2-3 χρόνια θα παίρνετε εσείς 7 ευρώ την μέρα...

160 ευρώ/τόνος πέλλετ στην Βουλγαρία---->160 ευρώ σε τσέπες Βουλγάρων.
200 ευρώ/τόνος Ελλάδα--->200 ευρώ σε τσέπες Ελλήνων.

Ξέρω ξέρω, δεν έχετε 40 ευρώ. Καλά κάνετε. Σε μερικά χρόνια, θα έχετε 7 ευρώ την ημέρα μεροκάματο. Έτσι πάνε αυτά. Και ο Βούλγαρος θα παίρνει 30. So simple.

O mastoras με τον οποίο έχω τσακωθεί 100 φορές, έχει δίκιο.

Εδώ μέσα υπάρχουν 10000 posts που βρίζουν τους Έλληνες παραγωγούς για τα λάθη τους. Ζήτημα να υπάρχουν 10 ποστ που να λένε μπράβο.

Ο Έλληνας παραγωγός στην χειρότερη έδωσε 50.000 να πάρει μηχανήματα +50.000 αγορά α ύλης + 50.000 εφορία και έξοδα γραφειοκρατίας+ στήσιμο επιχείρησης.

Με 150.000 έφερνε 10.000 τονους χρυσό πέλλετ σας το πουλούσε με το κουστούμι. Και ήταν και με το κεφάλι του ήσυχος.

Αντί λοιπόν να πούμε μπράβο σε όσους ΠΑΡΑΓΟΥΝ σε αυτή την χώρα ακούμε εκφράσεις του στυλ

"Σιγά μην πάρω ελληνικό, αφού με +20 ευρώ παίρνω GN"

Το μίσος και η ζήλια σε αυτή την χώρα δεν έχει τέλος. Ο άλλος έχει δίπλα του το εργοστάσιο στην Τρίπολη και πάει αγοράζει το ΑΜΕCO. Ότι και να πω, είναι λίγο, απλά λίγο...

Υ.Γ φίλος μου στο Πανεπιστήμιο έφτιαξε ένα e-shop στον πατέρα του γιατί το φυσικό κατάστημα ήταν έτοιμο να κλείσει. Πάει αρκετά καλά. Όμως μου λέει το εξής. Για ένα πράγμα αξίας 20 ευρώ(δεν έχει είδη πρώτης ανάγκης) αν καθυστερήσει 1 μέρα η αποστολή με βρίζουν με τα χειρότερα λόγια. Αν παραγγείλουν το ίδιο από το AMAZON από το εξωτερικό θα πουν "σιγά μωρέ, κάτι θα έγινε". Ελλάς το Μεγαλείο σου! Διαλύστε τα όλα να ησυχάσουμε.

Υ.Γ2 Μην ξεχάσετε να ψηφίσετε αυτούς που βρίζετε, και χαλάσει η συνήθεια των 40 τελευταίων ετών.
Last edit: 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν by john88s.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kosmidis80, mega pellet, stelios, STAF, vag1234, theoilia, stelios02, makiskat, fritakos, electron

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.392 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ