Τιμές pellet

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #128861 από str1979
Απαντήθηκε από str1979 στο θέμα Τιμές pellet

kosmidis80 έγραψε: Πιστεψε με, με εχει αγγιξει πολυ περισσοτερο απο πολλους εδω μεσα, ισως και απο ολους σας! Αλλα εγω δεν παω να δωσω τα χρηματα μου στους Βουλγαρους!

Μιλας με ανθρωπο που δεν εχει αμαξι γιατι δεν μπορει να το συντηρει (ουτε χιλιαρι πλεον), που χρωσταει πανω απο 100 χιλιαρικα, που με εναν μισθο παλευει καθημερινα, κανοντας συμβιβασμους και παραχωρησεις στην ζωη του! Με εναν ανθρωπο που εχει μπει στα υπερχρεωμενα νοικοκυρια για ενα κωλοσπιτο που πλεον δεν μπορει να πληρωσει!

Μην μου μιλατε λοιπον για κριση!

Δεν αντιλαμβανεστε οτι αγοραζοντας τα παντα απο τους Βουλγαρους, επιβαρυνεται την οικονομια και οτι αργα η γρηγορα θα κλεισουν ολα τα μαγαζια και εταιριες? Με επακολουθο να μεινεται και εσυς χωρις εσοδα?

Λετε οτι δεν παραγουμε τιποτα! Θελεις πελλετ με 200 Ε τον τονο απο βιοτεχνεια της Β. Ελλαδας?μιλαω για σημερινη τιμη,ε! Υπαρχει, ψαξτε το λιγο!



Επειδη οπως πολυ σωστα γραφεις ΟΛΟΙ εχουμε τα ζορια μας τα τελευταια χρονια αλλοι πολυ και αλλοι λιγοτερο για αυτο και δεν προκειτε να χαρησω ουτε ενα € στους κερδοσκοπους εμπορους (δεν αναφερομαι σε ολους). Ποσο μαλλον τα 100€ που αναφερεις πιο πανω.
Στραφηκαμε σχεδον ολοι μας εδω μεσα απο το πετρελαιο στα ξυλα και στο πελλετ για να μειωσουμε το κοστος θερμανσης και οχι επειδη ειμαστε μαζοχες να κουβαλαμε ξυλα-πελλετ και να καθαριζουμε λεβητες ανα 4-5 μερες.
αν ειναι να εχω μικρο κερδος σε σχεση με το πετρελαιο τοτε καλυτερα να γυρισω παλι σε αυτο και να εχω την ευκολια του θερμοστατη απο τον καναπε μου.

Επισης νομιζω γινεται αντιληπτό οτι μια ενδεχομενη παραγγελια απο εξωτερικο θα γινει εφοσον συμφερει.
Αν πχ μπορεις να βρεις εδω πελλετ με 200€/τ και απο εξω με 180€/τ τοτε φυσικα και δεν θα μπω στην διαδικασια να φερω απο εξω.
Αν ομως εδω το βρησκεις με 250€+ και απο εξω με 180 κ ισως και λιγοτερο τοτε στους 5 τονους πχ που θελω να παρω εγω μιλαμε για συνολικα κερδος 350€ τουλαχιστον.
Σορρυ φιλε αλλα αν ειναι ετσι, καλυτερα να παει εξω το μισο μηνιατικο μου παρα να μεινει Ελλαδα.

Αν μπορείς στείλε μου σε πμ στοιχεία για την βιομηχανία που ανέφερες
ευχαριστω

Invicta Compact 700
Last edit: 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν by PRIMUS 45.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": XAALAARAA

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #128864 από dryianni
Απαντήθηκε από dryianni στο θέμα Τιμές pellet

kosmidis80 έγραψε: Πιστεψε με, με εχει αγγιξει πολυ περισσοτερο απο πολλους εδω μεσα, ισως και απο ολους σας! Αλλα εγω δεν παω να δωσω τα χρηματα μου στους Βουλγαρους!

Μιλας με ανθρωπο που δεν εχει αμαξι γιατι δεν μπορει να το συντηρει (ουτε χιλιαρι πλεον), που χρωσταει πανω απο 100 χιλιαρικα, που με εναν μισθο παλευει καθημερινα, κανοντας συμβιβασμους και παραχωρησεις στην ζωη του! Με εναν ανθρωπο που εχει μπει στα υπερχρεωμενα νοικοκυρια για ενα κωλοσπιτο που πλεον δεν μπορει να πληρωσει!

Μην μου μιλατε λοιπον για κριση!

Δεν αντιλαμβανεστε οτι αγοραζοντας τα παντα απο τους Βουλγαρους, επιβαρυνεται την οικονομια και οτι αργα η γρηγορα θα κλεισουν ολα τα μαγαζια και εταιριες? Με επακολουθο να μεινεται και εσυς χωρις εσοδα?

Λετε οτι δεν παραγουμε τιποτα! Θελεις πελλετ με 200 Ε τον τονο απο βιοτεχνεια της Β. Ελλαδας?μιλαω για σημερινη τιμη,ε! Υπαρχει, ψαξτε το λιγο!

Είπες τη μαγική φράση: "Από βιοτεχνία της Β. Ελλάδας". Και ελληνική εταιρεία, πουλάει από αυτό εδώ το forum το πυρηνοpellet (ό,τι φθηνότερο υπάρχει -συγγνώμη, δε θέλω να θίξω κανέναν, αλλά δεν κοστίζει το ίδιο με τα υπολείμματα ξυλείας) από 220-250/τ για Αττική.
Συμφωνώ μαζί σου ως προς το "να το βλέπουμε πιο σφαιρικά και πιο μακροπρόθεσμα". Ελλάδα που κρυώνει δεν είναι μόνο η Βόρειος Ελλάδα. Αν δε δοθούν κίνητρα να βάλει μαζικά βιομάζα η Αττική και οι μεγάλες πόλεις -και με τη λέξη "κίνητρα" αναφέρομαι σε αυτά που υποστήριξα στο προηγούμενό μου post- δυστυχώς, θα μας φάνε τα λεφτά οι Βούλγαροι και οι Σκοπιανοί...
Last edit: 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν by dryianni.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #128867 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Τιμές pellet
Για την βιοτεχνεια δεν θα γραψω προς το παρον, τους εχουμε ενημερωσει να γινουν μελη και να προωθησουν την δουλεια τους εδω μεσα! Αυτοι που βρεθηκαν στην τελευταια συναντηση, τα γνωρισαν τα παιδια! Και μιλαμε για πελλετ Α' ποιοτητας απο καθαρη ξυλεια κωνοφορων.
Αλλα μην ξεχνατε οτι και αλλα μελη που πηραν νταλικα απο την αλφα πχ το πηραν σε πολυ χαμηλη τιμη το καλοκαιρι!

Επισης υπαρχει πελλετ για εσας με τους παμφαγους απο γαιδουρανγκαθο με 140 Ε τον τονο...

Και ολα τα παραπανω νομιμα, με παραστατικα και χωρις αγχος και κοπο!

Σας το ξαναλεω, λυσεις υπαρχουν! θελει ψαξιμο η ολη ιστορια!

By the way, ολα τα παραπανω δεν τα γραφω για το πελλετ αλλα για ολα τα προιοντα. Γιατι ξερω και εγω κοσμο που παει στην Βουλγαρια για να παρει ουισκι, μπυρες κτλ, ε γαμω την τρελα μου δηλαδη..Εγω εχω να πιω ουισκι τρια + βαλε χρονια, αλλα δεν καταδεχομαι να παω στην Βουλγαρια για ψωνια, ποσο μαλιστα για ψωνια που μπορω να ζησω και χωρις αυτα!

υγ. Στρατο στειλε μου mail, δεν το θυμαμαι το δικο σου
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": dryianni

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #128868 από dryianni
Απαντήθηκε από dryianni στο θέμα Τιμές pellet
Τώρα τοποθετήθηκες πιο ολοκληρωμένα γι αυτό και συμφωνώ. Καμμία απάντηση όμως δε βλέπω από κανένα συνομιλητή για το πώς θα αξίζει η μετατροπή από πετρέλαιο σε pellet για τη Νότιο Ελλάδα, για να αναπτυχθεί κι εδώ η παραγωγή για να μην ψωνίζουν και οι Βόρειοι από Βουλγαρία, κ.λ.π. Γιατί έτσι κι αλλιώς η αγορά των Νοτίων από Βουλγαρία, Σκόπια, κ.λ.π., είναι εντελώς ασύμφορη. Εδώ σας θέλω, μάγκες μου...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #128869 από str1979
Απαντήθηκε από str1979 στο θέμα Τιμές pellet

dryianni έγραψε: Τώρα τοποθετήθηκες πιο ολοκληρωμένα γι αυτό και συμφωνώ. Καμμία απάντηση όμως δε βλέπω από κανένα συνομιλητή για το πώς θα αξίζει η μετατροπή από πετρέλαιο σε pellet για τη Νότιο Ελλάδα, για να αναπτυχθεί κι εδώ η παραγωγή για να μην ψωνίζουν και οι Βόρειοι από Βουλγαρία, κ.λ.π. Γιατί έτσι κι αλλιώς η αγορά των Νοτίων από Βουλγαρία, Σκόπια, κ.λ.π., είναι εντελώς ασύμφορη. Εδώ σας θέλω, μάγκες μου...


Εσεις στα νοτια εχετε την κρητη... ;)

Invicta Compact 700

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #128870 από akoere
Απαντήθηκε από akoere στο θέμα Τιμές pellet
Καλημερα και απο μενα.Λοιπον δεν θα παρω το μερος κανενος αλλα σ΄ αυτο που ειπε ο Θοδωρης οντως αν ψαξεις μπορεις να βρεις φτηνο πελλετ κ στον νομο Αττικης η ακομα κ στο νομο Βοιωτιας απο μια ερευνα που εκανα πριν κατι μηνες ειχα βρει καπου στο Σχηματαρι η στην Ριτσωνα (δεν θυμαμαι αυτην την στιγμη που ηταν)μια βιοτεχνια που εβγαζε φτηνο πελλετ κ πυρηνα αν δεν κανω λαθος θα επανελθω οταν θυμηθω που ηταν προς το παρων παιδια δεν νομιζω πως οταν ερχομαστε σε αντιπαραθεσεις για το ποιος πηρε τη κ που κ αν μας αγγιζει η κριση η οχι βοηθαμε στην ενημερωση καποιον που ειναι στο forum κ ψαχνουν να βρουν λυσεις κ ξαναλεω δεν παιρνω το μερος κανενος απλα ειμαι τις αποψεις οτι απο εδω μπορουμε να βοηθησουμε ο ενας τον αλλλον κ ας μην εχουμε γνωριστει μεταξυ μας

Ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.346 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ