Τιμές pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #56662 από XAALAARAA
Απαντήθηκε από XAALAARAA στο θέμα Τιμές pellet

thomi έγραψε: σημερα πηρα τιμη για aifa wood 315!!!ειναι δυνατον....και ειναι και μελος τουforum.αντιθετα αλλο μελος του forum το δινει 265.και μου λετε για εσχροκερδια....εχουν ξεφυγει οι μεγαλοεμποροι..


απλα τον αγνοεις και το περνεις απο τον @@@@@@ 265€

απλα ο ενας παει για κανα 20αρικο στην παλετα
και ο αλλος θελει να τα κονομιση πουλοντας ενα φορτιο

ΡΕ ΟΥΣΤΤΤΤΤ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #56665 από Nick the Greek
Απαντήθηκε από Nick the Greek στο θέμα Τιμές pellet

Fokion έγραψε:

N1k0s έγραψε: Τι κόστος μπορεί να έχει ; θέλει μήπως θαλπωρή για ζεστασιά ή θέλει μήπως την θερμοκοιτίδα του ; το μόνο κόστος που βλέπω εγώ είναι το ενοίκιο , που σε μια αποθήκη εκτός πόλεως , εντός κρατάς μια πολύ μικρότερη στο κάτω κάτω , είναι απίστευτα χαμηλό και το φόρτωμα - ξεφόρτωμα ... Διαβάστηκε πιο πάνω ότ είναι 15 ευρώ ... με 2 ευρώ την ώρα ένας εργάτης γεμίζει ένα φορτηγό σε 20 λεπτά ... άρα αμφισβητώ τα 15 ευρώ όσον αφορά το φόρτωμα - ξεφόρτωμα , δεν το αμφισβητώ όταν πρόκειται για καύσιμα ή το μεροκάματο του οδηγού , κάτι άλλο δεν μπορώ να σκεφτώ ... γενικά στραγγάλια τα ευρώ , δυστυχώς για τον καταναλωτή , ευτυχώς για τον έμπορα ...


το μονο κοστος που βλεπεις ειναι το ενοικιο??? Οκ..
απλά φαινεται οτι δεν εχεις διαχειριστει ουτε περιπτερο.....
να σε ενημερωσω λοιπον τι ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ παραγγελεια απο το εξωτερικό ΠΡΟΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ με την παραγγελεια...
γιατι πολυ απλά οι 3-4 εταιρειες στον κοσμο που ασφαλιζουν εισπραξεις, την ελλαδα την εχουν στο κατακοκινο και ακομα και εταιρειες που δουλευα χρονια και πληρωνα οχιαπλά στη μερα τους αλλα στην ΩΡΑ τους εχουν κοψει την -οποια - πιστωση, συνηθως 30 μερες και ειναι ολα προπληρωμη με την παραγγελεια...

Σκεψου λοιπον οτι εχει ΠΡΟΠΛΗΡΩΣΕΙ τους 2,500 τονους και ελπιζω τουλαχιστον να ξερεις με τι "ευκολια" δινουν οι τραπεζες κεφαλαια κινησης....
εχει προπληρωσει λοιπον κατι που θα εισπραξει τελειωτικά σε 6 μηνες ( και βαλε αν εχει αγορασει μαιο πχ )

Φανταζομαι οτι αυτα φτανουν να γινει αντιληπτό και να μην συνεχισω και με τα υπολοιπα....
για να μεινω μονο στα χρηματο-οικονομικά....
να μην πιασω ασφαλιση κινδυνου πυρός στην αποθηκη ενος καραευλεκτου προιοντος
να μη πιασω φυρα ( ενός φυσικου μη το ξεχναμε προιοντος)
κ.λ.π. κ.λ.π.



Ηδη έχω αρχίσει και τους λυπάμαι τους εμπόρους.... Σε λίγο θα ακούσουμε πως προσφέρουν κοινωνικό έργο και πουλάνε χωρίς κέρδος για να ζεσταθεί ο κοσμάκης...
Όλα τα παραπάνω που αναφέρεις τα βγάζουν οι περισσότεροι απο τις μαιμού δηλώσεις και τα μαύρα μεροκάματα...

HP60 10,5kw

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #56667 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Τιμές pellet
Οκ πασο....

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #56670 από Nick the Greek
Απαντήθηκε από Nick the Greek στο θέμα Τιμές pellet
Συγνώμη, να διευκρινήσω πως δεν τα ισοπεδώνω όλα. Δεν μιλάω για όλους τους εμπόρους, αν κάποιος τα τηρεί όλα αυτά ναι, έχει έξοδα αλλά εγώ μιλάω για φαινόμενα που έχω δει εγώ...

HP60 10,5kw

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #56672 από thomi
Απαντήθηκε από thomi στο θέμα Τιμές pellet
ετσι ακριβως ειναι.ευχαριστω...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #56838 από N1k0s
Απαντήθηκε από N1k0s στο θέμα Τιμές pellet
Δεν χρειάζεται να διαχειριστώ περίπτερο ή οτιδήποτε άλλο ...
ας κάνουμε τα μαθηματικά ...
2500 τόνους από 300 ευρώ = 750.000
θεωρειτικά το μικτό κέρδος είναι 30% για να πεις ότι μία επιχείρηση έχει καθαρό κέρδος.
750.000χ0,3= 225.000 ευρώ ...
πες τα μεταφορικά είναι 25 ευρώ τον τόννο κατά μέσο όρο
225000-(25χ2500=62500)= 162500
από τα 162500 τα μισά είναι τα λοιπά έξοδα ( ενοίκιο κλπ ) και τα υπόλοιπα το κέρδος ... ήδη είναι πάρα πολλά τα λεφτά άρη ...

ήδη οι έμποροι που συνεργαζόντουσαν με τις βαλκανικές χώρες σε άλλα θέματα , έχουν φάει καλά και στο πελλέτ ...

Και σου επιστρέφω τους οποιοσδήποτε χαρακτηρισμούς , γιατί προφανώς είσαι μέσα σε αυτούς που κατηγορώ ...

To pellet με έσωσε
τα τριπλά τζάμια θα με σώσουν ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.368 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ