Τιμές pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26138 από frakyd
Απαντήθηκε από frakyd στο θέμα Τιμές pellet

Τάκης έγραψε:

jnet έγραψε:

kiko73 έγραψε: Την καλησπερα μου σε ολη την παρεα!
Μενω στην Λαρισα και αγορασα απο τοπικο μαγαζι 5Τ Schweighofer προς 245 ευρω την παλετα
μαζι με φπα(η παλετα ειναι 990 kg) παραδομενα στο σπιτι μου.
Η τιμη αυτη ειναι τιμη καλοκαιριου και δεν ξερω αν ισχυει ακομα.
Οποιος θελει του λεω στοιχεια επικοινωνιας με το μαγαζι.


Η τιμή αυτή δεν υπήρχε ουτε το καλοκαίρι... μην ενθουσιάζεστε


Παρόλα αυτά, πήρα τηλέφωνο για δω που κάνει λάθος ο φίλος kiko73. Μου προσέφεραν το Schweighofer στην τιμή 270€/τόνο παραδοτέο στα Φάρσαλα για φορτίο 12 τόνων και πλέον. Τιμή εξαιρετικά καλή.


Πολυ καλη τιμη μπορω να πω.
Καλο ειναι να μην αργησουν οσοι δεν εχουν προμηθευτει ακομα επειδη
οσο περναει ο καιρος θα δυσκολευουν τα πραγματα κ θα αρχισουν για τα καλα
τα πανηγυρια στις τιμες απο καποιους!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26145 από giogud
Απαντήθηκε από giogud στο θέμα Τιμές pellet

jnet έγραψε:

Τάκης έγραψε:

jnet έγραψε:

kiko73 έγραψε: Την καλησπερα μου σε ολη την παρεα!
Μενω στην Λαρισα και αγορασα απο τοπικο μαγαζι 5Τ Schweighofer προς 245 ευρω την παλετα
μαζι με φπα(η παλετα ειναι 990 kg) παραδομενα στο σπιτι μου.
Η τιμη αυτη ειναι τιμη καλοκαιριου και δεν ξερω αν ισχυει ακομα.
Οποιος θελει του λεω στοιχεια επικοινωνιας με το μαγαζι.


Η τιμή αυτή δεν υπήρχε ουτε το καλοκαίρι... μην ενθουσιάζεστε


Παρόλα αυτά, πήρα τηλέφωνο για δω που κάνει λάθος ο φίλος kiko73. Μου προσέφεραν το Schweighofer στην τιμή 270€/τόνο παραδοτέο στα Φάρσαλα για φορτίο 12 τόνων και πλέον. Τιμή εξαιρετικά καλή.


Όντως ενδιαφέρουσα. Πληρες φορτίο στα Φαρσαλα. 2 το πολύ οι πελάτες. Μάλλον βγαίνει. Τι λέει και ο giogud?


Ο giogud λέει ότι εξακολουθεί να θέλει 20-25 φορτηγά.....
Στα Φάρσαλα 219,05€ (270 με ΦΠΑ), σημαίνει 210€ στην Θεσσαλονίκη. Με έκπτωση 10€ που θα μου κάνει για 20 φορτηγά λέω να αγοράσω....

Περιμένω στοιχεία.....

Ευχαριστώ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26149 από Pri
Απαντήθηκε από Pri στο θέμα Τιμές pellet

nchatzitou έγραψε: Εγώ βρήκα AHIRA με 280€ ο τόνος .


Με τα μεταφορικά και ΦΠΑ; Γιατί με ΦΠΑ χωρίς μεταφορικά όμως το αγόρασα (από pellet-shop) χτες 246€. Με τα μεταφορικά (Θεσσαλονίκη-Τρίπολη) πήγε +50€ ο τόνος.

Πήρα 2 τόνους (1980 κιλά για την ακρίβεια-είναι 990 η παλέτα κι όχι τόνος) AHIRA και 5 τόνους Biotherm.

Υ.Γ.
Παρά την μη καλύτερη τιμή για τα μέλη του φόρουμ , οφείλω να πω ότι χτες 11π.μ έκανα την πληρωμή στην τράπεζα και σήμερα 10π.μ ήταν στο σπίτι μου! Σε 23 ώρες Θεσσαλονίκη-Τρίπολη! Ταχύτατη εξυπηρέτηση!

There is nothing more uncommon than common sense.
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by Pri. Αιτία: ξέχασα να βάλω από που το πήρα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26155 από PELLET-SHOP
Απαντήθηκε από PELLET-SHOP στο θέμα Τιμές pellet

Pri έγραψε:

nchatzitou έγραψε: Εγώ βρήκα AHIRA με 280€ ο τόνος .


Με τα μεταφορικά και ΦΠΑ; Γιατί με ΦΠΑ χωρίς μεταφορικά όμως το αγόρασα χτες 246€. Με τα μεταφορικά (Θεσσαλονίκη-Τρίπολη) πήγε +50€ ο τόνος.

Πήρα 2 τόνους (1980 κιλά για την ακρίβεια-είναι 990 η παλέτα κι όχι τόνος) AHIRA και 5 τόνους Biotherm.

Υ.Γ.
Παρά την μη καλύτερη τιμή για τα μέλη του φόρουμ , οφείλω να πω ότι χτες 11π.μ έκανα την πληρωμή στην τράπεζα και σήμερα 10π.μ ήταν στο σπίτι μου! Σε 23 ώρες Θεσσαλονίκη-Τρίπολη! Ταχύτατη εξυπηρέτηση!


Επειδή δεν μιλήσαμε καθόλου μαζί και δεν συνεννοηθηκα για την περίπτωση σου με το συνέταιρο μου(σχετικά με την προσφορά για τα μέλη του energ),έχεις απόλυτο δίκιο για το biotherm.
Για το ahira όμως δεν μπορεισ να πεισ; ;) το πήρες -14€ !!! από την προσφορά.
Anyway,καλό χειμώνα και καλές πελλετοκαυσεις. B)
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Pri

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26167 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Τιμές pellet

PELLET-SHOP έγραψε:
Επειδή δεν μιλήσαμε καθόλου μαζί και δεν συνεννοηθηκα για την περίπτωση σου με το συνέταιρο μου(σχετικά με την προσφορά για τα μέλη του energ),έχεις απόλυτο δίκιο για το biotherm.
Για το ahira όμως δεν μπορεισ να πεισ; ;) το πήρες -14€ !!! από την προσφορά.
Anyway,καλό χειμώνα και καλές πελλετοκαυσεις. B)


Επειδη ομως υπάρχει και το energ θα πρότεινα τουλάχιστο να επιστρέψετε Γιάννη τα 8€ ανα τόνο του Biotherm. Οι διακαιολογίες που θέτεις για το οτι δεν γνώριζε ο συνέταιρος είναι για μικρά παιδάκια. Εκδίδεις πιστώτικό έκπτωσης το στελνεις και καταθέτεις τα χρήματα πίσω. Θα μπορούσε να αγοράσει το Biotherm 13€ λιγότερα τον τόνο από την νεα προσφορά που τρέχει εδώ και 3 ημέρες.

Θα περιμένω απαντηση σου εδω. :evil: :evil: :evil: :evil:

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by jnet.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Pri

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26175 από kiko73
Απαντήθηκε από kiko73 στο θέμα Τιμές pellet
Είδατε τελικά οτι δεν κάνω λάθος και οτι το συγκεκριμένο μαγαζί έχει καλές τιμές;
''Φίλε'' giogud σταμάτα πια να αγοράζεις 20-25-30 φορτηγά μόλις αναφέρει κάποιος ότι αγόρασε σε χαμηλότερες τιμές από σένα...!!!
Θα ήταν προτιμότερο να ρίξεις λιγάκι... τις τιμές σου.Αν δεν μπορείς να το κάνεις αυτό τότε μην κατηγορείς και μην προσπαθείς να αποδείξεις οτι όλοι οι υπόλοιποι που πούλανε φτηνότερα είναι απατεώνες!
Σου συνιστώ επίσης να είσαι πιο προσεκτικός με τις εκφράσεις και τα υπονοούμενα σου για τους άλλους όπως π.χ για μένα οτι και καλά κάτι θα βγάλω κι εγώ (θα πάρω μίζα δηλαδή)αν αγοράσετε πέλλετ από το συγκεκριμένο μαγαζί.
Δεν σκέφτονται όλοι οι άνθρωποι όπως πιθανώς σκέπτεσαι εσύ...!!!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Sp4wN

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.367 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ