Τιμές pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #16473 από spathias
Απαντήθηκε από spathias στο θέμα Τιμές pellet
Και ποσους τονους ειναι μια παλλετα ή ενα φορτηγο, ή γενικα,προσπαθω να το οπτικοποιησω λιγο το θεμα!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #16474 από andros
Απαντήθηκε από andros στο θέμα Τιμές pellet
Η καθε παλλετα ειναι περι τα 990 με 1050 κιλα συνηθως, αναλογα με την εταιρια πελλετ. Καποιες φτανουν και τα 1150 κιλα. Αρα εσυ κρατα γυρω στο τονο ανα παλλετα. Τωρα τα φορτηγα συνηθως που χρησιμοποιουν ειναι τριαξονικα με ρυμουλκα που εχουν 24-25 τονους χωρητικοτητα ή αλλιως tonnage. Η τιμη μεταφορας ανα παλλετα προφανως πεφτει οσο πιο πολυ του γεμισεις το φορτηγο ή οταν δεν καιγεσαι να τα παρεις αυριο αλλα μεσα σε ενα διαστημα λιγων ημερων που θα τον βολευει να κατεβει γεματος. Εγω κανονισα και βρηκα τετοιο φορτηγο με την λεπτομερεια ομως οτι εχει και υδραυλικη πορτα. Ετσι αφου παει ο οδηγος και αφησει την ρυμουλκα στον Κηφισο ή στο εκαστοτε σημειο μεταφορτωσης, το τριαξονικο που περισσευει και παιρνει 14 τονους θα ερθει το ιδιο για διανομη αν την βολευει την εταιρια εκεινη την ημερα ή στην χειροτερη θα χρησιμοποιησει μικροτερα φορτηγα για τοπικη διανομη που δεν επηρεαζει το τελικο κοστος. Επισης γινονται και αλλες διευκολυνσεις που παλι επιμενω δεν μπορω να αναφερω στο φορουμ λογω σεβασμου. Αυτα συνηθως θελουν μερικα τηλεφωνα και πολυ μπλα μπλα. Αν ενδιαφερεσαι για πληροφοριες ξερεις spathias που να με βρεις.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #16494 από go2mikes
Απαντήθηκε από go2mikes στο θέμα Τιμές pellet
Προμηθεύτηκα 12 παλέτες alfapellet, 12 Χ 1.050 κιλά = 12.600, προς 240 € το τόνο, μαζί με μεταφορικά και τοποθέτηση στην αποθήκη μου, από κατάστημα της περιοχής μου (στα βόρεια του νομού Σερρών). Όλα με δελτίο αποστολής και αποδείξεις λιανικής. Λέω να τη "βγάλω" για μια διετία, τι λέτε, έκανα καλή αγορά;

*Έχω τον OPOP Black Star 40 - 50 από τις 13-11-2011 και είμαι ενθουσιασμένος με τον λέβητα.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": jnet

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #16500 από nasos lar
Απαντήθηκε από nasos lar στο θέμα Τιμές pellet
καλησπερα.....εγω εχω μπλακ σταρ 30 για σπιτι συνολικα πανω απο 230 τμ και υπολογιζω να καψω 10 τον για μια χρονια...εσυ με τον 50αρι τι σπιτι ζεσταινεις; πως οι 12 τονοι θ; σου φτασουν για 2 χρονια;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #16534 από fantomas23
Απαντήθηκε από fantomas23 στο θέμα Τιμές pellet
εσυ ρε φιλε πως πουλας τις AMECO 163 ΕΥΡΩ οταν το πουλαει τοσο η AMECO???ΚΑΛΑ ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙΣ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #16536 από fantomas23
Απαντήθηκε από fantomas23 στο θέμα Τιμές pellet
αναγκαζεσε να φερεις καλο πελλετ γιατι συνηθως στο μαπα πελλετ βαζουνε μεσα κ φλοιο!κ αυτο δεν ειναι καλο!γενικοτερα οποιο πελλετ εχει φλοιο μεσα δεν ειναι καλο!κ τα περρισοτερα εργοστασια πουλανε με φλοιο κυριως στην βουλγαρια!δεν ξερω για το αυστριακο να σου πω!κ οσο για την τιμη π.χ αμα βρισκεις το κακο πελλετ λιγο φτηνοτερα κ ξερει οτι ειναι ισως μαπα δεν νομιζω να το επιλεξει!αρκει κ το καλο πελλετ να μην ειναι πανακριβο!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.358 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ