Τιμές pellet

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11317 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Τιμές pellet
SAVA κανείς έκαψε;

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11319 από KALDRI
Απαντήθηκε από KALDRI στο θέμα Τιμές pellet

KERBEROS έγραψε: SAVA κανείς έκαψε;


SAVA Ή SAWA??? :blink:
Εγω δοκιμασα το SAWA (απο Βοσνια Ερζεγοβινη). Νομιζω οτι ειναι απο τα καλυτερα που εχω δοκιμασει (ALPHA,PROGETTO EGOLOGIA,AHIRA,MAKH,BEKO) λιγη σταχτη και καλη θερμιδικη αποδοση. Το αγορασα απο Σερρες 4,45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11320 από ddt
Απαντήθηκε από ddt στο θέμα Τιμές pellet

KERBEROS έγραψε: Υπάρχει κάποιος που έχει κάψει SAVA; Ας μας πει εντυπώσεις...

Μάστορα, πλέον ψήνομαι όλο και περισσότερο, γιατί φοβάμαι μήπως από το Πάσχα και μετά λέμε για τις καλές τιμές του περσινού καλοκαιριού.
Δεν ξέρω τι να κάνω.
Κάποιος του χώρου, υπεύθυνα, μπορεί να πει στο φόρουμ εάν φέτος το καλοκαίρι οι τιμές θα είναι όπως του περσινού ή απλά λίγο χαμηλότερες από του φετινού χειμώνα;
Μετά τα καράβια, βλέπω και οι νταλίκες να χάνονται στο δρόμο. Σκέτη απογοήτευση -όλοι μαζί, αλλά κανένας τίποτα-.


Τις τιμες του περσυνου καλοκαιριου επρεπε ηδη να τις εχεις ξεχασει.
Δικη μου εκτιμηση γυρω στα 250 το καλοκαιρι και 350-400 το χειμωνα.
Εγω περιμενω να δω τι θα γινει το καλοκαιρι και μαλλον θα καψω και ξυλα.
Ηδη εχω πεσει εξω στους υπολογισμους καθως υπολογιζα περσυ την ανοιξη το πελλετ max 250 για το χειμωνα,δηλαδη με αυξηση ,αλλα ξεφυγε πολυ γρηγορα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11321 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Τιμές pellet
Ο χειμώνας ακόμα καλά κρατεί. :(

Σύμφωνα με πληροφορίες οι τιμές του πελλετ για το 2012 θα ανακοινωθούν στο τέλος Απριλίου.

Τις τιμές μπορούν να τις διαμορφώσουν οι καταναλωτές, φτάνει να ξέρουν που βαδίζουν, και πάνω από όλα να είναι οργανωμένοι. :)

Γιατί θα πρέπει να αγοράσουμε το καλοκαίρι μεγάλη ποσότητα για πετύχουμε καλή τιμή ? :dry:

Οχι κύριοι θα αγοράσουμε την ώρα που θα το χρειαστούμε, και αυτό σταδιακά και σε ποσότητες που αντέχει η τσέπη μας.

Απλώς θα κάνουμε μια καλή και τίμια συμφωνία από την αρχή. :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11324 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Τιμές pellet
Το πρόβλημα είναι ότι η τσέπη μας πλέον δεν αντέχει ποτέ.

Πάντως, αν πετύχαινα πέρισυ να προαγοράσω και τους 5 τόνους απ' το καλοκαίρι, θα γλύτωνα γύρω στα 250 ευρώ. Μιλάμε για το 1/3 πλέον του μισθού μου. Λίγα είναι;

Κι επειδή πλέον τα περί ομαδικών αγορών χάνονται στην απεραντοσύνη της πολυλογίας μας, αρχίζω και ψάχνομαι. Ο κόσμος γουστάρει να τον βιάζουν τελικά καθημερινά, ίσως να το 'χουμε συνηθίσει κιόλας, και να φοβόμαστε τις αλλαγές.

Τελευταία πλέον πρότασή μου σ' αυτό το φόρουμ για ομαδικές αγορές. Προτείνω να ανοίγει όποιος επιθυμεί θέμα για ομαδική αγορά μιας συγκεκριμένης μάρκας πέλετ, για να μην απεραντολογούμε. Όσοι συγκεντρωθούν σε κάθε μάρκα, ας συνεννοηθούν μεταξύ τους, για να βγάλουν άκρη, μόνοι τους ή με έμπορο. Και για να μην υπάρχουν περιορισμοί, όποιος έχει και δεύτερη επιλογή, ας συμμετέχει και σε δεύτερο group. Στο τέλος με βάση και τις προσφορές θα επιλέξει ο καθένας πού θα παραγγείλλει.

Αυτό πρέπει να ξεκινήσει από τώρα, ώστε σε λίγο καιρό να προχωρήσει το θέμα.
Jnet, τι λες γι' αυτή την πρόταση; Πείτε και οι υπόλοιποι τη γνώμη σας...

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...
Last edit: 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11325 από giogud
Απαντήθηκε από giogud στο θέμα Τιμές pellet
Οι τιμές που θα ανακοινωθούν αρχές Απρίλη, θα έχουν ισχύει τον Αύγουστο. Το πόσο θα πέσουν τώρα και το πόσο θα ανέβουν τον χειμώνα, δεν το γνωρίζω. Σίγουρα όμως δεν περιμένουμε περσινές τιμές για το καλοκαίρι. Μακάρι να ήταν αλλιώς.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.412 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ