Τιμές pellet

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8031 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Τιμές pellet

giogud έγραψε:

stergiosbik έγραψε: Δυστυχως μ αυτα που διαβαζω εξακολουθω να επιβεβαιωνομαι οτι εχουμε τελειωσει σαν χωρα κ κυριως σαν ΕΘΝΟΣ!!!
Ασχολουμαστε ολοι με το τι κανει ο αλλος,με το αν βγαζει τα χρηματα εξω ο βιομηχανος,με το τιμη εχει το πελλετ απο καποιους που αισχροκερδουν κτλ.
ΕΣΥ(ΕΓΩ) ο ιδιος τι κανεις?
Κρινεις ολους τους αλλους.Τον εαυτο σου ποτε θα τον κρινεις?
Γιατι δε προτιμας καποιον Ελληνα εμπορο στο οποιοδηποτε ειδος κ Ελληνικα προιοντα?
Δε γινεται να ειναι ολοι σκαρτοι.
Γιατι αν ειναι ολοι τοτε αυτοματως εισαι κ εσυ σκαρτος οποτε μη μιλας καθολου!!!
Γιατι να πας στο Lidl?
Eχει επωνυμα προιοντα?
Δικες του μαρκες ειναι.Γιατι να μη παρεις μακαρονια Γαλαξιας,Βεροπουλος κτλ που ειναι σε αντιστοιχες τιμες?
Κ απο ποτε η λεξη πατριωτισμος ειναι μεγαλη?
Δεν ειναι καθολου μεγαλη.Αυτονοητη κ ιερη υποχρεωση ειναι!
Τα 3 παλικαρια μας που χαθηκαν στα Ιμια αυτο πιστευαν κ λειτουργησαν μ αυτον τον τροπο!
Αφηστε τις παγκοσμοιοποιησεις,κοινες οικονομιες κ π..τσες μπλε!
Οπως το λαδι με το νερο δε γινονται ενα ετσι κ οι λαοι δε γινεται να σμιξουν.
Για να εχουν μελλον τα παιδια μας πρεπει να παλεψουμε με οσες δυναμεις εχουμε λειτουργωντας
Εθνικα κ οχι να βγαζουμε τον κ..λο μας απ΄εξω.
Σε καμμια περιπτωση δεν εννοω οτι εμεις ειμαστε ανωτεροι,εκλεκτοι κτλ.
Απλως θελω να ειμαι στη χωρα μου να μην ενοχλω αλλες χωρες κ αυτες εμενα.


Το Lidl έχει πάρα πολλά Ελληνικά προϊόντα.


Τα οποια με το ζορι εβαλε κατοπιν πιεσεων.
Παλι ομως τα καθαρα κερδη του εξω φευγουν.
Βρισκεις ιδια προιοντα σ Ελληνικα super market σε αντιστοιχες τιμες κ μενουν ολα τα κερδη εδω.(μικτο κ καθαρο) ;)

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8037 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ
Απαντήθηκε από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ στο θέμα Τιμές pellet

stergiosbik έγραψε: Δυστυχως μ αυτα που διαβαζω εξακολουθω να επιβεβαιωνομαι οτι εχουμε τελειωσει σαν χωρα κ κυριως σαν ΕΘΝΟΣ!!!
Ασχολουμαστε ολοι με το τι κανει ο αλλος,με το αν βγαζει τα χρηματα εξω ο βιομηχανος,με το τιμη εχει το πελλετ απο καποιους που αισχροκερδουν κτλ.
ΕΣΥ(ΕΓΩ) ο ιδιος τι κανεις?
Κρινεις ολους τους αλλους.Τον εαυτο σου ποτε θα τον κρινεις?
Γιατι δε προτιμας καποιον Ελληνα εμπορο στο οποιοδηποτε ειδος κ Ελληνικα προιοντα?
Δε γινεται να ειναι ολοι σκαρτοι.
Γιατι αν ειναι ολοι τοτε αυτοματως εισαι κ εσυ σκαρτος οποτε μη μιλας καθολου!!!
Γιατι να πας στο Lidl?
Eχει επωνυμα προιοντα?
Δικες του μαρκες ειναι.Γιατι να μη παρεις μακαρονια Γαλαξιας,Βεροπουλος κτλ που ειναι σε αντιστοιχες τιμες?
Κ απο ποτε η λεξη πατριωτισμος ειναι μεγαλη?
Δεν ειναι καθολου μεγαλη.Αυτονοητη κ ιερη υποχρεωση ειναι!
Τα 3 παλικαρια μας που χαθηκαν στα Ιμια αυτο πιστευαν κ λειτουργησαν μ αυτον τον τροπο!
Αφηστε τις παγκοσμοιοποιησεις,κοινες οικονομιες κ π..τσες μπλε!
Οπως το λαδι με το νερο δε γινονται ενα ετσι κ οι λαοι δε γινεται να σμιξουν.
Για να εχουν μελλον τα παιδια μας πρεπει να παλεψουμε με οσες δυναμεις εχουμε λειτουργωντας
Εθνικα κ οχι να βγαζουμε τον κ..λο μας απ΄εξω.
Σε καμμια περιπτωση δεν εννοω οτι εμεις ειμαστε ανωτεροι,εκλεκτοι κτλ.
Απλως θελω να ειμαι στη χωρα μου να μην ενοχλω αλλες χωρες κ αυτες εμενα.


Χαίρομαι για τις απόψεις.. και ναι δεν αλλάζω την Ελλάδα.. και ναι θέλω να λειτουργώ σα πατριώτης.. και ναι είμαι σωβινιστικό γουρούνι που ΠΟΤΕ ΔΕ ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΉΣΕΙ το εξωτερικό για διακοπές.. ή βόλτα..
και ναι θα προτιμήσω τον Έλληνα έμπορο.. και θέλω εκέινος (εκείνοι).. να πιέσουν τον Έλληνα παραγωγό με γνώμονα (φυσικά) το κέρδος.. αλλά και τη καλή τιμή και το καλό προιόν..
κι ας είναι ίσως λιγάκι ακριβότερο... ΘΑ ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΩ... αλλά θέλω να χω εμπιστοσύνη.. εγώ σε σένα.. και συ παραπάνω.. να πιέσεις γι αυτό.. κι όχι κάποιοι εύκολα να καταλήξουν στο "εύκολο".. (γενικά μιλάω..¨
Είμαστε εδώ που είμαστε.. χάνουμε το έδαφος κάτω από τα πόδια μας.. όλοι νομίζω ξέρουμε πλεον τα στραβά... ίσως η πρωτη καλή κίνηση είναι ν αλλάξει λιγάκι καθένας προσωπικά.. χωρίς να περιμένει να δει τους άλλους πρωτα.. μια μεγάλη αλλαγή.. είναι πολλές μικρές μαζί...
Έχουμε αναλωθεί πολύ στο να ψάχνουμε τι πήγε στραβά... να ψάχνουμε μέσα από σκέψη να βρούμε λύσεις...
Οι λύσεις είναι απλές.. και είμαστε δυστυχώς στο σημείο που πρέπει να υπάρξουν πρωτοβουλίες..
Μιζεριάζουμε χωρίς να κάνουμε τίποτα, καταλογίζουμε ο ένας ευθύνες στον άλλο, αμφισβητούμε τα πάντα, ψάχνουμε λεπτομέρειες, αντί να κάνουμε τα βασικά.
Εγω προσωπικά έχω κάνει πολλά λάθη.. ανέχθηκα.. λειτούργησα συχνά με το προσωπικό συμφέρον.. έβαλα τον εγώ.. πάνω από το εμείς...
Μπορέι λαμογιά να μην έκανα.. να μη μπόρεσα να κλέψω... αλλά άφησα να μου το κάνουν.. κι είναι σχεδόν το ίδιο...
Πάντα πίστευα πως ο καλύτερος πρέπει μπροστά.. αλλά ανέχθηκα τον άσχετο, το κλέφτη, δεν έκανα τίποτα γι αυτό.. δεν αντέδρασα.
Δικαιολογίες μπορώ να πω πολλές... τι μπορούσα μοναχός σ ένα σύστημα που "δεν αλλάζει"...
Περίμενα κάποιος μπροστάρης να φέρει τις αλλαγές... πολλοί ίσως απλά τον περιμέναμε...
Αλλά δε καταλάβαμε πως μπροστάρης είναι καθένας από μας.. με κάτι μικρό και λίγο..
Περιμέναμε την αγάπη κάθε Χριστούγεννα... κι όλο το χρόνο αδιαφορούσαμε αν με τη ζωή και τις απαιτήσεις μας.. ενοχλούσαμε τον άλλο..
Αν μονάχα αυτό φροντίζαμε καθένας ατομικά..ή αγάπη μπορέι και να μη χρειαζόταν.. θα χαμε λύσει το μεγαλύτερο μέρος του προβλήματος της κοινωνίας..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8038 από azio1967
Απαντήθηκε από azio1967 στο θέμα Τιμές pellet
Eπειδή παρατηρώ μια τάση γενίκευσης για την όλη κατάσταση που επικρατεί στη χώρα θα σου πω την άποψή μου σύντομα και περιεκτικά.Το πλαίσιο λειτουργίας μιας ευνομούμενης πολιτείας το διαμορφώνουν οι ασκούντες κάθε φορά την εξουσία.Αυτοί γαλουχούν και διαμορφώνουν σταδιακά και τη νοοτροπία ενος λαού.Αυτοί λοιπόν οι άνθρωποι σε γενικές γραμμές τα τελευταία 50 χρόνια τα'χουν κάνει θάλασσα ή μάλλον τα'χουν κάνει στα μέτρα τους.Ως εκ τούτου ματαιοπονείς αν νομίζεις ότι μπορείς να τους παρακάμψεις και να διαμορφώσεις εσύ κι εγώ έτσι αυθαίρετα ένα άλλο πλαίσιο λειτουργίας αλλά και νοοτροπίας.Θα μπορούσα να μακρυγορήσω σ'ένα άλλο φόρουμ γι'αυτά τα θέματα.Εδώ όμως θα προτιμούσα να μιλήσουμε μόνο για το θέμα μας που είναι η τιμή του πελλετ.Σ'αυτό το θέμα λοιπόν εγώ ζητώ την καλύτερη ποιότητα στη χαμηλότερη δυνατή τιμή απ'οπου κι αν προέρχεται.Δεν μίλησα ποτέ για φοροδιαφυγή αν και ζούμε στο πιο φορομπηχτικό κράτος της Ευρώπης (φόροι όμως μόνο για τους μικρούς κι αδύναμους κι όχι για όλους αναλογικά και κυρίως όχι για τους μεγάλους).Για το κομμάτι των επιχειρήσεων παραγωγής πελλετ που γράφεις,νομίζω ότι η λογική της καθημερινής ζωής είναι περισσότερο απλοική παρά πολυσύνθετη.Ας μην ψάχνουμε λοιπόν γωνία στο δεκάρικο.Ή θα μας κάνουν την καλύτερη προσφορά και θα τους προτιμήσουμε,ή θα τους παρακάμψουμε αναζητώντας συμφερότερες αγορές.Επειδή στη Λάρισα που ζω έχουν την έδρα τους οι τρεις μεγάλοι παραγωγοί (ο νοών νοείτω),κανείς τους όταν άνοιξε την επιχείρησή του δεν με ρώτησε ούτε μου υποσχέθηκε ότι θα μου πουλάει φθηνό και ποιοτικό πελλετ,ούτε ήταν υποχρεωμένοι να το κάνουν.Θα πρέπει να γνωρίζεις ότι το μεγάλο ποσοστό της παραγωγής τους προορίζεται για έξω (κυρίως Ιταλία).Ως εκ τούτου λοιπόν κανείς δεν δεσμεύεται από κανέναν και σε τίποτα.Το δούναι και λαβείν λοιπόν,η προσφορά κι η ζήτηση στην αγορά είναι οι καθοριστικότεροι παράγοντες που τη διαμορφώνουν.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8040 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ
Απαντήθηκε από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ στο θέμα Τιμές pellet

azio1967 έγραψε: Eπειδή παρατηρώ μια τάση γενίκευσης για την όλη κατάσταση που επικρατεί στη χώρα θα σου πω την άποψή μου σύντομα και περιεκτικά.Το πλαίσιο λειτουργίας μιας ευνομούμενης πολιτείας το διαμορφώνουν οι ασκούντες κάθε φορά την εξουσία.Αυτοί γαλουχούν και διαμορφώνουν σταδιακά και τη νοοτροπία ενος λαού.Αυτοί λοιπόν οι άνθρωποι σε γενικές γραμμές τα τελευταία 50 χρόνια τα'χουν κάνει θάλασσα ή μάλλον τα'χουν κάνει στα μέτρα τους.Ως εκ τούτου ματαιοπονείς αν νομίζεις ότι μπορείς να τους παρακάμψεις και να διαμορφώσεις εσύ κι εγώ έτσι αυθαίρετα ένα άλλο πλαίσιο λειτουργίας αλλά και νοοτροπίας.Θα μπορούσα να μακρυγορήσω σ'ένα άλλο φόρουμ γι'αυτά τα θέματα.Εδώ όμως θα προτιμούσα να μιλήσουμε μόνο για το θέμα μας που είναι η τιμή του πελλετ.Σ'αυτό το θέμα λοιπόν εγώ ζητώ την καλύτερη ποιότητα στη χαμηλότερη δυνατή τιμή απ'οπου κι αν προέρχεται.Δεν μίλησα ποτέ για φοροδιαφυγή αν και ζούμε στο πιο φορομπηχτικό κράτος της Ευρώπης (φόροι όμως μόνο για τους μικρούς κι αδύναμους κι όχι για όλους αναλογικά και κυρίως όχι για τους μεγάλους).Για το κομμάτι των επιχειρήσεων παραγωγής πελλετ που γράφεις,νομίζω ότι η λογική της καθημερινής ζωής είναι περισσότερο απλοική παρά πολυσύνθετη.Ας μην ψάχνουμε λοιπόν γωνία στο δεκάρικο.Ή θα μας κάνουν την καλύτερη προσφορά και θα τους προτιμήσουμε,ή θα τους παρακάμψουμε αναζητώντας συμφερότερες αγορές.Επειδή στη Λάρισα που ζω έχουν την έδρα τους οι τρεις μεγάλοι παραγωγοί (ο νοών νοείτω),κανείς τους όταν άνοιξε την επιχείρησή του δεν με ρώτησε ούτε μου υποσχέθηκε ότι θα μου πουλάει φθηνό και ποιοτικό πελλετ,ούτε ήταν υποχρεωμένοι να το κάνουν.Θα πρέπει να γνωρίζεις ότι το μεγάλο ποσοστό της παραγωγής τους προορίζεται για έξω (κυρίως Ιταλία).Ως εκ τούτου λοιπόν κανείς δεν δεσμεύεται από κανέναν και σε τίποτα.Το δούναι και λαβείν λοιπόν,η προσφορά κι η ζήτηση στην αγορά είναι οι καθοριστικότεροι παράγοντες που τη διαμορφώνουν.


Μακάρι να μπορούν να το κάνουν.. μακάρι να πουλάνε εκέι πελλετ με 500 το τόνο...
αλλά εκεί πουλάνε κι οι γείτονες.. πως τους ανταγωνίζονται??? μονάχα προσλαμβάνοντας αλλοδαπούς στις επιχειρήσεις τους???

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8045 από kostas1
Απαντήθηκε από kostas1 στο θέμα Τιμές pellet
Μου αρέσει αυτή η συζήτηση.Θα δω το όλο θεμα ανάποδα.Και εγώ επιλέγω Ελληνικά προιόντα βοηθάω την πατριδα μου με όλους τους φόρους και τα χαράτσια ,προσπαθώ το χρήμα μου να μένει στην χώρα μου.ΑΛΛΑ ΕΜΕΝΑ ,ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΣΥΝΠΑΤΡΙΩΤΕΣ ΜΟΥ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΉΣΕΙ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8046 από kostas1
Απαντήθηκε από kostas1 στο θέμα Τιμές pellet
Κύριοι τα ψέματα τελείωσαν.Οι επιλογές μου πλέον βασίζονται με το τι με συμφέρει και το τι είναι καλό για μένα χωρίς κάποιοι έξυπνοι συνπατριώτες μου να μου βάζουν το χέρι στην τσέπη ΜΟΥ με τσαμπουκά.Θα τα δώσω σε επαγγελματίες ντόπιους η ξένους αλλά πάντα με γνώμωνα την ποιότητα την τιμή και την εξυπηρέτηση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": smaragdenios

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.379 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ