Technical Pan Therm 68 eco

Περισσότερα
7 Χρόνια 4 Μήνες πριν #154449 από Gio99
Απαντήθηκε από Gio99 στο θέμα Re:Re:Technical Pan Therm 68 eco

ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ έγραψε: το βρήκα στο youtube μόνος μου. Πολύ καλή καύση... μα καλά, πόσους μοχλούς ρυθμίζεις?

Ερώτηση: Όταν τα κλείσεις όλα, στο video φαίνεται ακόμα να έχει γρήγορη φλόγα. Είναι όντως έτσι ή ξεγελάει το video? Μήπως είχες και πολλά ξύλα μέσα και ήταν δύσκολο να γονατίσει η φλόγα ?

Να το χαρείτε και καλές ζέστες. Εμείς εδώ στο Νότο έχουμε Νοτιά, και αύριο 30 βαθμούς.....

Σίγουρα κάποιο λάθος θα έγινε στο ανέβασμα. 3 στο σύνολο (συρτάρι συλλογής σταχτης-εσωτερικος αέρας, κλαπετο, εξωτερικός αέρας.) Όντως έχω δύο μπρικετες κατά το αναμμα και μετά 4 κουτσουρα πουρναρι μιας και είναι σε αφθονία στα μέρη μας και το δυσκολεύουν, αλλά υπάρχουν περισσότερα Pa και ο ελκισμος είναι ορατος. Στο μέλλον σίγουρα θα προστεθεί και ένα κλαπε για καλύτερο αποτέλεσμα.

Στάλθηκε από το E5533 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 4 Μήνες πριν #154450 από Gio99
Απαντήθηκε από Gio99 στο θέμα Re:Re:Technical Pan Therm 68 eco

ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ έγραψε: το βρήκα στο youtube μόνος μου. Πολύ καλή καύση... μα καλά, πόσους μοχλούς ρυθμίζεις?

Ερώτηση: Όταν τα κλείσεις όλα, στο video φαίνεται ακόμα να έχει γρήγορη φλόγα. Είναι όντως έτσι ή ξεγελάει το video? Μήπως είχες και πολλά ξύλα μέσα και ήταν δύσκολο να γονατίσει η φλόγα ?

Να το χαρείτε και καλές ζέστες. Εμείς εδώ στο Νότο έχουμε Νοτιά, και αύριο 30 βαθμούς.....

Ευχαριστώ και καλά μπάνια :P

Στάλθηκε από το E5533 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 4 Μήνες πριν #154793 από popovitis
Απαντήθηκε από popovitis στο θέμα Technical Pan Therm 68 eco
Καλησπέρα, πολύ όμορφη παρουσίαση. Ήθελα να ρωτήσω, μιάς και με ενδιαφέρει η συγκεκριμένη εταιρία αν έίναι αλήθεια ότι η εγγύηση χανεται εαν η ενσωματωμένη "ασφάλεια" "καεί". Δεν γνωρίζω αν τα γράφω σωστά αλλά προσφατα ένας πωλητής μου ανέφερε ότι υπαρχει μία ασφάλεια που ενεργοποιειται αν ανεβάσει κάποια θερμοκρασία - και πανω - το τζάκι και έκτοτε η εγγύηση δεν ισχύει. Θα ήθελα επίσης να μάθω πόσο καλή απόδοση έχει καθότι μου φαίνεται πολθ θετική η ύπαρξη πιστοποιησς που έχει η εταιρια.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 7 Χρόνια 4 Μήνες πριν #154794 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
καλά στα είπε ο πωλητής που λες απλά ακόμα δεν ισχύει (εμείς φταίμε που δεν τους το έχουμε διευκρινίσει) .αυτό είναι μια πατέντα που εφαρμόζει μόνο η spartherm αυτή την στιγμή για να προστατέψει τις εστίες απο υπερθέρμανση .Σε δοκιμαστικό στάδιο λοιπόν το έχει και η technical αλλά όπως προανέφερα δεν ισχύει .σε ποια περιοχή ρώτησες για το τζάκι ?
Όσον αφορά την πιστοποίηση να σε ενημερώσω οτι το TUV που έχει αφορά την εστία και όχι την παραγωγή άρα ότι λέει σαν απόδοση είναι πραγματικό !τώρα σε πραγματικες συνθήκες θα σου απαντήσουν άτομα σαν τον Γιώργο που την έχουν βάλει .
Last edit: 7 Χρόνια 4 Μήνες πριν by ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 4 Μήνες πριν #154827 από Gio99
Απαντήθηκε από Gio99 στο θέμα Re:Technical Pan Therm 68 eco
Καλησπέρα popovitis και ευχαριστώ πολύ.Ενσωματωμενη ασφάλεια δεν υπάρχει όπως ανέφερε και ο Δημήτρης. Τώρα όσο για την απόδοση της εστίας θα μιλήσω βάση αυτού που έχω δει για την ώρα. Με εξωτερική θερμοκρασία 6-7 βαθμών την ώρα που ανάβει η εστία,κυρίως απογεύματα και μετά από μια με δύο ώρες καύσης έχω σε ενιαίο χώρο σαλόνι κουζίνα 65τμ 25-26 βαθμούς και στα δωμάτια που τα χωρίζει 6 μέτρα διάδρομος αγγίζει τους 20 και 19 αντίστοιχα. Μέσα στην εβδομάδα που θα παραλάβω και θερμόμετρο λέιζερ θα σου δώσω και θερμοκρασίες εξόδου. Υπόψιν η κατοικία είναι του 85' με σουηδικα κουφώματα και ανάλογη μόνωση για εκείνα τα χρόνια. Ελπίζω να σε κάλυψα.

Στάλθηκε από το E5533 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.079 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ