Deville bijou 77 monobloc

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #157000 από kalyvia1980
Απαντήθηκε από kalyvia1980 στο θέμα Deville bijou 77 monobloc
Μπορεί να είμαι λάθος, αλλά η μεριά του αλουμινίου του πετροβάμβακα δεν είναι αυτή που πρέπει να ακουμπάει με το σπιραλ ώστε να μην καίγονται οι ίνες του; Και μέσα στο θερμοθάλαμο γίνεται να μπουν λείοι σωλήνες; Για το ινοξ σπιραλ το υποψιαζόμουν αλλά ασόψατε οι περίεργες γωνίες. Όσο για τους αεραγωγούς είναι μονωμένοι και κλεισμένοι μέσα στη γυψοσανίδα για να πηγαίνει όσο το δυνατόν περισσότερο θερμός αέρας στα απομακρυσμένα δωμάτια. Τα κοντινά δεν έχουν τόσο ανάγκη, θερμαίνονται επαρκώς. Είναι όλοι Φ125 και ο πιο απμακρυσμένος βγάζει πάνω από 50 βαθμούς Κελσίου ζεστό αέρα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #157023 από popovitis
Απαντήθηκε από popovitis στο θέμα Deville bijou 77 monobloc

dimlyk έγραψε: ... η και ενα σκετο καναλι γυψοσανιδας αν αυτο σε βολευει
πολυ καλη δουλεια παντως !!!



Έχει κάνει κανείς διανομή αέρα με κανάλι από γυψοσανίδα; Μήπως εννοείς με εσωτερική μόνωση; και πάλι όμως περιεργο μου αγούγεται χωρίς κάποιο αγωγό.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #157054 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Deville bijou 77 monobloc
popovitis καποιος το εχει κανει ...σαφως δεν ειναι η καλυτερη λυση και εννοω χωρις μονωση μια και δεν εχει ιδιαιτερο νοημα συνηθως αλλα μπερδευει ... μπορει ομως να ντυθει εσωτερικα με καποιο αφρωδες μονωτικο

kalyvia1980 για τον πετροβαμβακα εχεις λαθος δεν καιγεται αλλα δεν θελουμε να ερχεται σε επαφη με τον αερα απελευθερωνει ινες κι αυτο θελουμε να αποφυγουμε ...αφου ομως τον εχεις κλεισει οκ
καταλαβα λαθος αν ειναι ανοξειδωτο το σπιραλ νομιζα οτι ηταν αλουμινιου ...οχι οτι αλλαζει κατι ως προς τον καθαρισμο απλα ειναι ανθεκτικο και αντεχει ... δεν σου προτεινα να κανεις καμμια αλλαγη τωρα μια χαρα εισαι ....απλα ναχεις υποψη σου εναλλακτικη λυση αν ποτε χρειαστει
γενικα στην διανομη αερα χρησιμοποιειται το γαλβανιζε λογω κοστους και εργασιμοτητας στις καμιναδες απαγορευεται


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #157074 από kalyvia1980
Απαντήθηκε από kalyvia1980 στο θέμα Deville bijou 77 monobloc
Ευχαριστώ για την απάντηση dimlyk. Κι εγώ προς το παρόν θα το αφήσω όπως είναι κι όποτε έρθει η ώρα του βαψίματος το ξαναβλέπω. Δεν είναι τόσο το κόστος των αεραγωγών όσο είναι οι σκόνες από τη γυψοσανίδα. Τη γλίτωσα την πρώτη φορά που βάλαμε το τζάκι αλλά τη δεύτερη μυρίζομαι παντόφλα από την κυρά μου!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 1 Μήνας πριν #158419 από kalyvia1980
Απαντήθηκε από kalyvia1980 στο θέμα Deville bijou 77 monobloc

kalyvia1980 έγραψε: imgur.com/a/f4hnz

Εκτός από τις φωτογραφίες του βαρυτικού τάμπερ έχω κι ένα βιντεάκι από τη λειτουργία του. Επικρατεί νότιος άνεμος 2 με 3 μποφόρ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #158673 από kalyvia1980
Απαντήθηκε από kalyvia1980 στο θέμα Deville bijou 77 monobloc
Χαιρετάω και πάλι τους φίλους του τζακιού. Θα ήθελα τα φώτα σας. Υπάρχει τρόπος για να καθαριστούν οι αεραγωγοί; Μπορούμε να το κάνουμε μόνοι μας ή υπάρχουν επαγγελματίες που το κάνουν;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ