Ελληνικό Τζάκι Alfatherm A03 (κασσετα)

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #148444 από Stefkas
Χαιρετώ την παρέα,
Μια ερώτηση θελω να κανω αν εχεις κανεις άποψη για τα ενεργειακά τζάκια της ελληνικής Alfatherm και ειδικότερα αν εχει κανεις εμπειρία απο την κασσετα Α03.
Μάστορας ειπε στον πατέρα που οτι ειναι αρκετα καλα, αλλα στο ψάξιμο που έριξα, δεν εχω βρει πουθενά κανενα σχόλιο, παρόλο που η εταιρεία λειτουργεί για 40 χρόνια με σόμπες και αλλα στη Θεσσαλονίκη.
Εχει κανεις εμπειρία απο την Alfa therm? ειναι ευχαριστημένος? προβλήματα?
Ευχαριστω!


Sent from my iPad using Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #148468 από george_74
Απαντήθηκε από george_74 στο θέμα Ελληνικό Τζάκι Alfatherm A03 (κασσετα)
Καλημέρα! Από ότι φαίνεται, μάλλον δεν έχει κάποιος εμπειρία από τη συγκεκριμένη κασέτα, αν και η εταιρία από ότι λες λειτουργεί εδώ κσι 40 χρόνια.
Ωστόσο, από ότι είδα, δείχνει αρκετά φινετσάτη και ειδικά εάν λάβουμε υπ' όψιν ότι προκειται για ελληνική κατασκευή η αλήθεια είναι ότι εντυπωσιάζει το 86% απόδοση που γράφει ότι έχει...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #148487 από Stefkas
Απαντήθηκε από Stefkas στο θέμα Re:Ελληνικό Τζάκι Alfatherm A03 (κασσετα)
Απο το βίντεο φαινεται οτι εχει γίνει προσεκτική δουλεια. Ντυμένη ολη η κασσετα μεσα με βερμικουλιτη και 5αρι τζάμι. Δεν την εχω δει απο κοντα, λογω αποστασης. Το 86% απόδοση ακούγεται ισως υπερβολικό, αλλα ξέρουμε ολοι για τα "πιστοποιητικά ενεργειακής αποδοσης" που κυκλοφορούνε εδω, οποτε δεν τρελενομαι.
Παντως μου κανει εντύπωση για τοσα χρόνια λειτουργίας, και να μην υπαρχουν σχόλια πουθενά. Ουτε καν για τις ξυλόσομπες τους.


Sent from my iPad using Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #148493 από george_74
Απαντήθηκε από george_74 στο θέμα Re:Ελληνικό Τζάκι Alfatherm A03 (κασσετα)
Ναι, το ότι δεν υπάρχουν σχόλια, είναι λιγάκι θέμα, από την άποψη ότι δε ξέρεις πόσο αξιόπιστο είναι ένα προϊόν.
Πάντως, χωρίς να θέλω να σε επηρεάσω ως προς την απόφαση που θα πάρεις, θεωρώ ότι στα χρήματα που διαθέτεις ή και φθηνότερα μπορείς να δεις και πιο δοκιμασμένες λυσεις στην αγορά και έπειτα να λάβεις την απόφασή σου (εάν δε το έχεις ήδη κάνει βέβαια).

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #148528 από spartah3ad
Βγάζει 15 διάμετρο καμινάδα.
Δυο κανάλια αέρα και ινβερτερ. Ποιοτικά σε σχέση με πολλά ξένα είναι πολύ ανώτερη. Εγγυαμαι προσωπικά για ολες τις σόμπες τους. Οι κασσέτες φέτος λανσαρονται πρωτη φορά.

Sent from my Lenovo A850+ using Tapatalk

Η θέρμανση με ξύλο είναι ο πιο υγιεινός τρόπος θέρμανσης(;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #148531 από Stefkas
Απαντήθηκε από Stefkas στο θέμα Re:Ελληνικό Τζάκι Alfatherm A03 (κασσετα)
Καλησπερα. Εγω εχω παρει εδω και τρία χρόνια μια δανέζικη κασσετα Meteor, και ειμαι σούπερ ευχαριστημένος. Αλλα ο πατέρας μου ψάχνει για κατι πιο οικονομικό, και για "προσωπικούς λόγους" δεν παει σε αυτο.
Οποτε του είπαν για την Alfatherm αλλα οπως φαινεται δεν την ξερουν πολλοι. Εχετε κατι αλλο να προτείνετε γύρω στα 800 ευρώ (κόστος κασέτας)?


Sent from my iPad using Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.060 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ