Nordpeis Panama EU Straight High with Q-23FL

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139843 από george_74
Απαντήθηκε από george_74 στο θέμα Re:Nordpeis Panama EU Straight High with Q-23FL

ELECTRICALCHIEF έγραψε: Αν εχω καταλαβει καλα, ολο αυτο ερχεται πακετο απο τη κατασκευαστρια και απλα το τοποθετεις/συναρμολογεις. Δεν χρειαζεται μελετες τοποθετησης, συνδεσεις περσιδων αραβων κλπ.


Έτσι ακριβως είναι.

Τώρα, το πόσο μου κόστισε, λόγω του ότι είχα εκδηλώσει μεγάλο ενδιαφέρον εδώ και πάνω από έτος στον τοπικό αντιπρόσωπο για να αγοράσω και τοποθετήσω τζάκι της συγκεκριμένης εταιρίας, μου έκανε πολύ ιδιαίτερη τιμή (σχεδόν τιμή κόστους) και πολύ φοβάμαι ότι δεν είναι αντιπροσωπευτική του κόστους αγοράς και εγκατάστασης του συγκεκριμένου τζακιού και εάν την αναφέρω δημόσια ίσως παραπλανήσω κάποιους.

Πάντως, οι επίσημες τιμές της αντιπροσωπείας είναι εδώ:
www.fireblue.gr/images/fireblue/timokata...RDPEIS_PRICELIST.pdf

Ωστόσο, εάν κάποιος ενδιαφέρεται πραγματικά να βάλει το συγκεκριμένο τζάκι μπορεί να μου στείλει p.m. να του αναφέρω ακριβώς το κόστος.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Thanos_Kar

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139847 από george_74
Απαντήθηκε από george_74 στο θέμα Re:Nordpeis Panama EU Straight High with Q-23FL

blue έγραψε: καταρχας καλοριζικο και καλοκαυτο
να κανω μια ισως χαζη ερωτηση . η καμιναδα βγηκε απο τον πλαινο τοιιχο η εγω δεν βλεπω καλα και η γυψοσανιδα παει μεχρι ταβανι ??


1) Ναι, όντως, η καμινάδα βγήκε από τον πλαϊνό τοίχο. :)
2) Δεν είναι γυψοσανίδα, είναι ειδικού τύπου μπετό όπως ανέφερα και παραπάνω και σταματάει περίπου 25 πόντους πριν το ταβάνι και βγάζει και από πάνω θερμό αέρα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139856 από blue
Απαντήθηκε από blue στο θέμα Re:Nordpeis Panama EU Straight High with Q-23FL
Τωρα αμα πω οτι πολυ θα ηθελα να δω τι γινεται πισω απο τον τοιχο απο πλευρα καμιναδας θα ειμαι υπερβολικος ;;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139858 από george_74
Απαντήθηκε από george_74 στο θέμα Re:Nordpeis Panama EU Straight High with Q-23FL
Εννοείς από την εξωτερική πλευρά του σπιτιού? την καμινάδα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139860 από blue
Απαντήθηκε από blue στο θέμα Re:Nordpeis Panama EU Straight High with Q-23FL
Ναι

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139861 από george_74
Απαντήθηκε από george_74 στο θέμα Re:Nordpeis Panama EU Straight High with Q-23FL
Το σπίτι είναι διαμέρισμα 1 ορόφου σε τετραόροφη πολυκατοικία. Υπήρχε ήδη η απλή εργολαβική καμινάδα σε μεγεθος Φ 250 με απλό σωλήνα κτιστή γύρω-γύρω με συνολικό ύψος η δική μου που βρίσκομαι στον πρώτο όροφο λίγο πάνω από 10 μέτρα. Μέσα λοιπόν στην ήδη υπάρχουσα την εργολαβική πρόσθεσα 4 μετρα διπλή μονωμένη inox καμινάδα μεγέθους Φ 150 που προτείνει ο κατασκευαστής της εστίας, ενώ στο μέρος της καμινάδας που βρίσκεται μέσα στο τζάκι έβαλα απλή Φ 150 inox για να κερδίζω σε ζέστη από τη θερμότητα των καυσαερίων.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.087 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ