Kratki Oliwia 18kW by caftis

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #135246 από kdimitris80
Απαντήθηκε από kdimitris80 στο θέμα Re:Kratki Oliwia 18kW by caftis
Στο παταρακι γιατι δεν εβαλες ιζολ και εβαλες ορυκτοβαμβακα?Να υποθεσω λογω μικροτερης θερμοκρασιας που αναπτυσετε εκει?Η λογω κοστους?Επειδη θα κατασκευασω τζακι απο την αρχη,σκεφτομαι να χτισω με τουβλο δεξια αριστερα απο την εστια,να κανω δοντι με μπετο για να ακουμπισω επανω μαρμαροποδια και απο εκει να φτιαξω την φουσκα με γυψοσανιδα.Ο λογος που θα μπουνε τουβλα ειναι γιατι θελω να κανω επενδυση με πετρα(θελω να κανω ενα τζακι με ρουστικ εμφανιση.)Με την μαρμαροποδια πιστευεις θα εχω προβλημα?Επισης τα ιζολ μπορουμε να τα κολλησουμε και να βιδωσουμε κατευθειαν στον τοιχο?(η πλατη του τζακιου φαντασου)Ο λογος που αφησες κενο ποιος ειναι?Επισης το κενο που εχεις αφησει μεταξυ τοιχου και ιζολ εχει εισοδο απο κατω και εξοδο απο επανω στο ταβανι η το εχεις κλεισει καπου?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #135247 από kdimitris80
Απαντήθηκε από kdimitris80 στο θέμα Re:Kratki Oliwia 18kW by caftis
Εγω σκεφτομαινα παρω την felix 16 kw,αν μας κανει κανενα σκοντο ο Δημητρης,αλλιως θα κοιταξω για την zuzia.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #135248 από kdimitris80
Απαντήθηκε από kdimitris80 στο θέμα Kratki Oliwia 18kW by caftis

caftis έγραψε:









Επισης εχω 2-3 ερωτησεις ακομα.Εκει που εχεις κανει τρυπα στο ιζολ για να περασει η χαλυβδινη,πρεπει να περναει σφηνωτα η εχει λιγο κενο?Επισης το ιζολ δεν εχει προβλημα που ακουμπαει πανω η χαλυβδινη?Στο ταβανι που ανεβαινει η ινοξ εχεις μονωση με πετροβαμβακα και d8 durostick?Και μια τελευταια ερωτηση.Στις ενωσεις του χαλυβα εχεις βαλει εξωτερικα σιλικονη 1200 και μετα αλουμινοταινια??Δεν ειναι επιφοβο να ξεκολλησει?Ο Δημητρης σε καποιο ποστ σου λεει να την βγαλεις και να περασεις απο το μαγαζι να βαλεις καποια αλλη.Εχει καποιο αλλο ειδος αλουμινοταινιας που ειναι καλυτερο? :dry:
Last edit: 9 Χρόνια 11 Μήνες πριν by kdimitris80.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #135281 από caftis
Απαντήθηκε από caftis στο θέμα Re:Kratki Oliwia 18kW by caftis
Στο πατάρι δεν έβαλα ίζολ γιατί δεν ανεβάζει μεγάλη θερμοκρασία οπότε δεν χρειάζεται.Ή τρύπα στο ίζολ για την καμινάδα δεν πρέπει να εχει καθόλου κενό πρέπει να βάλεις και σιλικόνη 1200c αλλιος θα χάνει θερμοκρασία απο εκεί πρός το πατάρι πράγμα που δεν το θέλουμε. Στις ενώσεις του χάλυβα βάζεις σιλικόνη 1200c και απο πάνω αλουμίνιο ταινία αρκεί να είναι για θερμοκρασία 300 και πανω γιαυτό μου είχε πει ο Δημήτρης να περάσω από το μαγαζί. Στο ταβάνι του παταριου και εκεί εχω βάλει ορυκτό βάμβακα και τον εχω στηρίξει με τις βίδες που βάζουν στα αλουμινια στον τοίχο που δεν θέλουν ουπα πιάνουν κατευθείαν στο μπετό ,με μια μεγάλη ροδέλα για να κρατάει μεγάλη επιφάνεια. Οτι άλλο θες πες μου.

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #135282 από caftis
Απαντήθηκε από caftis στο θέμα Re:Kratki Oliwia 18kW by caftis
Τα ίζολ μπορείς να τα πιάσεις κατευθείαν πανω στον τοίχο υπαρχουν ειδικά βύσματα άν πας απο τον Δημήτρη για τα ίζολ πες του να σου δώσει.

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #135283 από kdimitris80
Απαντήθηκε από kdimitris80 στο θέμα Re:Kratki Oliwia 18kW by caftis
Σε ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις σου.Η διαφορα ορυκτοβαμβακα με τον πετροβαμβακα ποια ειναι?Και οι 2 βγαινουν με επικαλυψη αλουμινιου?Στο ταβανι που φευγει η καμιναδα για επανω(οπως δειχνει η φωτο) το κενο το εχεις σφηνωσει με ορυκτομβακα και μετα to μονωσες με d8 durostick?Και μια τελευταια ερωτηση,προς το παρων ;) Την σιλικονη την βαζεις στα κομματια των τμηματων της καμιναδας εφοσον τις ενωσεις εξωτερικα?Και μετα αλουμινοταινια?Και κατι ασχετο...Τα kratki μιας και εχεις παει απο εκει εχουν αεροκουρτινα?Οπως σου εγραψα σε αλλο ποστ ειμαι αναμεσα στην zuzia και felix.Εσενα το τζαμι σου μαυριζει?
Last edit: 9 Χρόνια 11 Μήνες πριν by kdimitris80.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.089 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ