Dovre 2180 by tarki

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #62584 από tarki
Απαντήθηκε από tarki στο θέμα Dovre 2180 by tarki
Η πιστοποίηση που έχω στα χέρια μου γράφει την προαναφερόμενη απόδοση. Που διαβάσες οτι έχει το συγκεκριμενο τζακι εχει 76% απόδοση;
Η μπλε οθόνη είναι απο Nokia 5110.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #62707 από house
Απαντήθηκε από house στο θέμα Dovre 2180 by tarki
Σαν κατοχος τις ιδια εστειας , Να πω τα σεβη μου , για την ωραια παρουσια !

Αυτο με την οθονη μας εστειλε τελειως ..... Επειδη και εγω ακομα δεν εχω βαλει τιεμμε η' ολυμπια , μου φανηκε εξαιρετικα ενδιαφερον ! Ασε που εχω τετοια οθονη στο σαλονι , αλλα δεν μπορω να βρω κανενα σχετικό ηλεκτρολογο με knx kai buss και μονος δεν μπορω να το κανω !

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #62767 από tarki
Απαντήθηκε από tarki στο θέμα Dovre 2180 by tarki

house έγραψε: Σαν κατοχος τις ιδια εστειας , Να πω τα σεβη μου , για την ωραια παρουσια !

Αυτο με την οθονη μας εστειλε τελειως ..... Επειδη και εγω ακομα δεν εχω βαλει τιεμμε η' ολυμπια , μου φανηκε εξαιρετικα ενδιαφερον ! Ασε που εχω τετοια οθονη στο σαλονι , αλλα δεν μπορω να βρω κανενα σχετικό ηλεκτρολογο με knx kai buss και μονος δεν μπορω να το κανω !



Ευχαρίστως να σε βοηθήσω στην κατασκευή ανάλογου θερμοστάτη, κατάλληλου για την δικιά σου αισθητική. Το κόστος των υλικών είναι σχετικά μικρό αλλά θέλει να ασχοληθείς αρκετά. Επίσης να ξέρεις ότι στην οθόνη μπορείς να τυπώσεις και ότι άλλη πληροφορία θέλεις πχ εξωτερική θερμοκρασία-βγάζοντας έξω έναν αισθητήρα ή ότι άλλο εσύ νομίζεις. Επίσης πρέπει να κάνεις τις ρυθμίσεις ανάλογα με την θερμοκρασία εξαγωγής του αέρα στο συγκεκριμένο σημείο που τοποθέτησες τον αισθητήρα, πχ ο δικός μου δουλεύει ως εξής: κάτω των 40οC το βεντιλατερ κλειστό, 40-66οC η πρώτη σκάλα , 66-85oC η δεύτερη και 88oC και πάνω η τρίτη σκάλα.
Παραθέτω και φωτογραφία να δουλεύει στην πρώτη σκάλα.



Επίσης η φωτεινότητα της οθόνης (μπλε φως) ρυθμίζεται από το καθόλου φωτισμό έως το πολύ έντονο φως, με ένα dimmer που φαίνεται με μπλε χρώμα στην πλακέτα της εικ.15. Ακριβώς δίπλα του φαίνεται και ο αισθητήρας θερμοκρασίας του σπιτιού τύπου LM35.
Συνημμένα:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": gitsios

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #62988 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Dovre 2180 by tarki

tarki έγραψε: Η πιστοποίηση που έχω στα χέρια μου γράφει την προαναφερόμενη απόδοση. Που διαβάσες οτι έχει το συγκεκριμενο τζακι εχει 76% απόδοση;
Η μπλε οθόνη είναι απο Nokia 5110.


www.dovre.be/en-be/products/2180cbgdcp

Καλή πατέντα του κινητού...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #63386 από house
Απαντήθηκε από house στο θέμα Dovre 2180 by tarki
Πολυ θα ηθελα να μαθω πως την εκανες την οθονη !
Να περασουν οι γιορτες και θα το προσπαθησω!

Λοιπον εχω και εγω μια ποιστοποιηση σε μεταλλικο αυτοκολλητο ασημι , οπως αυτα που κολανε στις ηλεκτρικες συσκευες !

Το συνημμένο αρχείο δε βρέθηκε



Αυτο το 441 μου θυμισε τον φιλλιπακοπουλο με το 25kw ζουζι !
Μεχρι και η dovre να αποφασισει ποσο ειναι τα τζακι της , να μας το πει και μας γιατι δεν ξερουμε τη εχουμε !
17 kw στους 330 βαθμους , η' 15 στους 441 ???
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by house.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #63424 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Dovre 2180 by tarki
Μήπως αυτά τα 441 είναι μέγιστη θερμοκρασία? Αυτήν που ανακοινώνουν στις προδιαγραφές είναι συνήθως ο μέσος όρος της δοκιμής. Πχ ξεκινάει με 441 όταν είναι φορτωμένο ξύλο, καταλήγει 230 στο τέλος του τέστ, οπότε βγαίνει μέσος όρος κάπου στο ένδιάμεσο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.095 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ