LaNordica Inserto 70 Crystal Ventilato by !storm!

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43338 από !storm!
Απαντήθηκε από !storm! στο θέμα LaNordica Inserto 70 Crystal Ventilato by !storm!
Χωρίς να είμαι ο ειδικός για να σου απαντήσει νομίζω ότι τα νούμερα της θερμοκρασίας που δίνεις απο εστία και περσίδες είναι καλά.Τώρα υπάρχουν και άλλα πράγματα πού παίζουν ρόλο.Μόνωση σπιτιού γενικά(τοίχων κουφωμάτων).Αέρα εξωτερικό δίνεις στήν εστία;Επίσης δεν ξεχωρίζω στις φωτό η περσίδα είναι καί εκτόνωσις μαζί;Εχεις κάνει πατάρι πάνω απο την περσίδα;Εγώ ακόμη δεν μπορώ να σου πώ ακριβώς για θερμοκρασίες γιατί δεν έχουν έρθει ακόμη τα θερμόμετρα.
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by !storm!.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43349 από xkar
Απαντήθηκε από xkar στο θέμα LaNordica Inserto 70 Crystal Ventilato by !storm!

!storm! έγραψε: Χωρίς να είμαι ο ειδικός για να σου απαντήσει νομίζω ότι τα νούμερα της θερμοκρασίας που δίνεις απο εστία και περσίδες είναι καλά.Τώρα υπάρχουν και άλλα πράγματα πού παίζουν ρόλο.Μόνωση σπιτιού γενικά(τοίχων κουφωμάτων).Αέρα εξωτερικό δίνεις στήν εστία;Επίσης δεν ξεχωρίζω στις φωτό η περσίδα είναι καί εκτόνωσις μαζί;Εχεις κάνει πατάρι πάνω απο την περσίδα;Εγώ ακόμη δεν μπορώ να σου πώ ακριβώς για θερμοκρασίες γιατί δεν έχουν έρθει ακόμη τα θερμόμετρα.


Λοιπόν, από την αρχή. το σπίτι είναι Καλαμάκι - Αλιμο. Είναι πρώτος όροφος με πυλωτή από κάτω + 2 ορόφους απο επάνω. Τελευταίας 10τιας κατασκευή, οικογενειακή,....., Το σαλόνι - κουζίνα (ο ενιαίος χώρος) είναι βορινός και στο μέσον τον τέμνει ο διάδρομος που πάει στα πίσω δωματια.
εξωτερικό αέρα φέρνω και προυπήρχε ήδη στο χτιστό τζάκι. παταράκι δεν νομίζω ότι έχει φτίαξει ο μάστορας, όπως το εχω καταλάβει στο forum.

γενικά οι δοκιμές έγιναν με εξωτερική θερμοκρασία 15οc και εσωτερική αρχική 19.

ακόμα είμαι συγκρατημένος.... αν και όλα τα χρόνια είχα αρκετή δυσκολία στο να ζεστάνω κια με το καλοριφερ τον χώρο αυτό (να ζεματίσει ο τόπος....!!)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43376 από geo.hatzel
Απαντήθηκε από geo.hatzel στο θέμα LaNordica Inserto 70 Crystal Ventilato by !storm!
!storm μπορείς να μου στείλεις το τηλ. του μάστορα που σου έκανε την εγκατάσταση; ευχαριστώ. Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43665 από !storm!
Απαντήθηκε από !storm! στο θέμα LaNordica Inserto 70 Crystal Ventilato by !storm!

geo.hatzel έγραψε: !storm μπορείς να μου στείλεις το τηλ. του μάστορα που σου έκανε την εγκατάσταση; ευχαριστώ. geo.hatzel@gmail.com[/quote

Την εγκατάσταση την έκαναν απο την εταιρεία που το αγόρασα.Σου δίνω την διεύθυνση οπότε πάρε τηλ. να συνενοηθείς.Μάλιστα αν μπορείς μίλα με τον Αποστόλη.www.xanthakos.gr

Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": geo.hatzel

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44780 από ragavelas
Απαντήθηκε από ragavelas στο θέμα LaNordica Inserto 70 Crystal Ventilato by !storm!
Έχει ειπωθεί ότι τα ανεμιστηράκια ανάβουν στους 50 βαθμούς. Στη δική μου περίπτωση ανάβουν στο μισάωρο περίπου αλλά η θερμοκρασία αέρα που βγαίνει 50 δεν είναι... Εχθές κρέμασα ακριβώς μπροστά ένα θερμόμετρο φούρνου (πάει μεχρι 300) και έδειξε 90+

Μήπως έχει θέμα η δική μου κασέτα;

Αν αφήσω τη φωτιά αυτά συνεχίζουν να φυσάνε μέχρι η θερμοκρασία του αέρα να πάει 50.

Σβήνουν στο 50 αλλά δεν ανάβουν στον 50. Ανάβουν σχεδόν στο διπλάσιο.

Σε εσάς είναι έτσι ή μόνο σε εμένα;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #45401 από geo.hatzel
Απαντήθηκε από geo.hatzel στο θέμα LaNordica Inserto 70 Crystal Ventilato by !storm!
!storm, επειδή δεν μπορώ να το δω στις φωτογραφίες,

1. έχεις κάνει τρύπα μέσα από το τζάκι, στα πυρότουβλα, για είσοδο αέρα κάτω από την σταχτοθήκη της κασέτας για τον πρωτογενή αέρα, σωστά;

2. ο αέρας που βγαίνει από την πάνω περσίδα (και μπαίνει υποθέτω στο σπίτι από το άσπρο στρογγυλό αριστερά από το τζάκι σου όπως το κοιτάμε), πως περνάει από το δωμάτιο μέσα στην φούσκα;

ευχαριστώ.
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by geo.hatzel.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.068 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ