κατασκευη καυστηρα πελλετ

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #166043 από LouCi4er
Απαντήθηκε από LouCi4er στο θέμα κατασκευη καυστηρα πελλετ
Καλησπερα και συγχαρητηρια για την κατασκευη σου,πολυ ωραια.Εχω ομως μια απορια,πολυ καιει μου φαινεται (εως παρα πολυ),γιατι?Επειδη ειναι ιδιοκατασκευη οπως λες και εσυ ή απλα τοσο θα καει και ενας ετοιμος καυστηρας.Διοτι 52 κιλα ειναι 1.5 τονο το μηνα(καπου 500€),με πετρελαιο λες οτι ηθελες 22 λιτρα αρα καπου 600 λιτρα το μηνα (δλδ 600€).Αυτη ειναι η οικονομια?Εγω καπου 500 λιτρα το μηνα πετρελαιο ηθελα και εβαλα ξυλολεβητα(τα ξυλα τα κοβω,δεν τα αγοραζω) αλλα μιας και βαρεθηκα τη χαμαλικα(ασε που διελυσα το αγροτικο συν οτι κολλησα μουρλα με τα αλυσοπριονα και αγορασα 5,μας εφαγε το Arboristsite) ελεγα του χρονου να κοτσαρω εναν καυστηρα πελλετ.Αμα ειναι να καιω περιπου οσο εκαιγα πετρελαιο να κατσω στα αυγα μου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #166051 από GEORGIOSK-DRAMA
Απαντήθηκε από GEORGIOSK-DRAMA στο θέμα κατασκευη καυστηρα πελλετ
LOYCI4ER καλησπερα.οτι καιη...καιη,αλλα σημερα αλλαξα ελατιρια καυσαεριων δηλ.παλι μετατροπι, και ιδα οτι τα καυσαερια μου στην εξοδο κατεβηκαν 10-20 βαθμους....αυτο φενετε καλω .αλαξα τα 5 απο τα 14.και επετε συνεχεια.....τωρα οσο για τον λεβητα μου εινε ο παλιος πετρελεου με καθετα τουμπα 50000-70000 θερμιδεσ χωρεις καμια διαδρομη,οποτε τα καυσαερια στον ουρανο.τωρα εγω νομιζω οτι η ιδιοκατασκευη μου με του εμποριου συγουρα εχει διαφορα,αλα εμεις εχουμε την μουρλα τησ πατεντασ και της κατασκευης. τωρα οσο για την καταναλωση εγω πςρνω 195 τον τονο και δεν με ενδιαφερει,,,,δηλ 1,5 τονο τον μηνα=300 ευρω......πετρελαιω 600 λιτρα τον μηνα=600 ευρω,,,,,,αρα οικονομια................................τα λεμε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #166052 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
ΓΙΩΡΓΟ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ !!!!!!!!!!!!!!ΕΙΝΑΙ Η ΕΝΝΟΙΑ ΚΑΙ Η ΧΑΡΑ ΤΙΣ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗΣ! ;) ;) ;) ;) ΠΕΣ ΜΑΣ ΚΑΝΕΝΑ ΣΤΑΝΤΑΡ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!!!!!!!ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ :P :P :P :P :P :P
Last edit: 5 Χρόνια 3 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #166053 από GEORGIOSK-DRAMA
Απαντήθηκε από GEORGIOSK-DRAMA στο θέμα κατασκευη καυστηρα πελλετ
KΩΣΤΑ επειδη εισαι τυχερως στην ψαρια παρε κρατικο για την πρωτοχρονια και εθνικο την κενουργια χρονια,,,,,,,,,

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #166073 από GEORGIOSK-DRAMA
Απαντήθηκε από GEORGIOSK-DRAMA στο θέμα κατασκευη καυστηρα πελλετ
τελικα με πατεντα στα ελατιρια των τουμπα μυωσα τα καυσαερια στην 5η σκαλα στουσ 175 βαθμους,.....αναμεσα στα ελικοιδη ελατηρια περασα μια σολινα φ21 και ετσι εκλεισα την μεσεα τρυπα του ελατιριου...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #166074 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Με εχεις περασει στη πατεντα!!!!!!!!!δες αν εχεις καλη απορροη καυσαεριων μην αρχισει και βγαζει καπνο απο οπου βρει η πορτες η οπου βρει διαφυγη!!!!!!!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.083 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ