κατασκευη καυστηρα πελλετ

Περισσότερα
6 Χρόνια 2 Μήνες πριν #163041 από BIOPEL
Απαντήθηκε από BIOPEL στο θέμα κατασκευη καυστηρα πελλετ
GEORGE δε χρειάζεται συγνώμη, εδώ μπαίνουμε, διαβάζουμε ,γράφουμε ,απαντάμε, κλείνουμε και τανάπαλιν.
Είναι αρκετός αυτός ο αέρας που δίνει ο σαλίγκαρος σου για να καθαρίσει κάποιο βουναλάκι απο πετρωμένο κλίνκερ?
Γιατί και ο δικός μου καυστήρας ομοιάζει με τον δικό σου, και ανα τακτά διαστήματα φυσά για να καθαρίσει, αλλά σαν την δύναμη του αέρα απο το κομπρεσέρ δεν έχει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 2 Μήνες πριν #163042 από GEORGIOSK-DRAMA
Απαντήθηκε από GEORGIOSK-DRAMA στο θέμα κατασκευη καυστηρα πελλετ
σε αυτω εχεισ δικεω,θα δω τα αποτελεσματα και θα κρινω,να σκευτησ σκευτομε να καψω και πυρυνα.θα τα πουμε αυριο,ευχαριστω για τον χρονο σασ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 2 Μήνες πριν #163043 από BIOPEL
Απαντήθηκε από BIOPEL στο θέμα κατασκευη καυστηρα πελλετ
Αν είναι να κάψεις πυρήνα τότε στα σίγουρα θα χρειαστείς έξτρα αέρα για καθαρισμό.
Πάντως ότι και να κάνεις να ανεβάζεις φωτογραφίες να σε θαυμάζουμε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 6 Χρόνια 2 Μήνες πριν #163046 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Εισαι ωραιος πρπει να κανουμε μεγαλη κουβεντα!!!!!!θα σου πω καποια πραγματα αν θες να τα δοκιμασεις να τα κανεις.1ο βγαλε το θερμοστατη που εχεις στη σωληνα που κατεβαζει και βαλε κλιξον επαφηςhttp://www.cortel.gr/index.php?cPath=23_41 στους 80-85 βαθμους.2ο βαλε κεραμεικη αντισταση να αναβεις και αλλα εκτος απο πελλετ ξυλου και να αναβουν στο μισο χρονο.3ο στο σωληνα που ειναι η αντισταση κολλησε ενα σωληνακι να περνει αερα απο το μοτερ φυσητηρα να σπρωχνει τη πυρα περισσοτερο προς τα πελλετ.4ο επειδη εχω ιδιο κοντρολερ ναι ειναι για τον καθαρισμο οπως λες αλλα θα επρεπε η πριν την εναυση η στο τελος κυκλου καυσης να εχει επιλογη δυνατο φυσιμα για καποια δευτερολεπτα να καθαριζει το δοχειο καυσης(μονο σε TIEMME NATURELLA το εχω δει) ,εγω αν τον εφτιαχνα ετσι στο κατω μερος τις αντιστασης θα εφτιαχνα ενα λαμακι οσο ειναι η σχαρα πλατος και θα εβαζα ενα μοτερ απο ηλεκτρικα παραθυρα (12v) οταν σβυνει να κανει μια κινηση και να σπρωχνει τα υπολοιματα μπροστα να καθαριζει και να ξαναεπιστρεφει στην αρχικη θεση για το επομενο σβυσιμο.ετσι σε καθε εναυση θα ηταν παντα καθαρο το δοχειο και δεν θα ηθελε αλλο αερα εχτρα να καθαριζει.αυτα για τωρα θελω να παω για υπνο δουλευω πρωι αν χρειστεις απο το ΚΟΝΤΡΟΛΕΡ κατι μιλαμε παλι και για αλλα
Last edit: 6 Χρόνια 2 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 2 Μήνες πριν #163058 από GEORGIOSK-DRAMA
Απαντήθηκε από GEORGIOSK-DRAMA στο θέμα κατασκευη καυστηρα πελλετ
Kωστα σωστα.για θερμοστατη θα βαλω κλιξον.καραμικη ιδα στησ 50 ευρο,αλλα επιδη εχω ιδι δυο αντιστασησ, θα παρω μετα.τωρα για το σωληνα τισ αντιστασησ εβαλα αυτακια δεξια αριστερα ,αλλα τα ευγαλα γιατι νομιζω οτι περνη πολι αερα,κ κριονη η αντισταση!! Οσω για το προγραμα,αν αλαξησ την φορα,στησ εντολεσ δηλαδη,η εντολη τησ εξαγωγησ παη στο μοτερ τησ υσαγωγησ κ το αντιθετο.- σκεψου την λειτουργια τουσ........τωρα για το καθαρισμα θελει πραγματη μελλετη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 2 Μήνες πριν #163059 από GEORGIOSK-DRAMA
Απαντήθηκε από GEORGIOSK-DRAMA στο θέμα κατασκευη καυστηρα πελλετ
ανεβαζω φωτο.παντωσ θα κανω αλλαγεσ.
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.089 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ