Επιλογη καυστηρα pellet για ξυλολεβητα

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #155930 από elgreco
Και εγώ ξύλο λεβητα, τον σατουρν. Όχι ο καλύτερος αλλα έβγαλε τα λεφτά του και με το παραπάνω και επιτέλους ζεσταθηκαμε. Και όσο ήταν και αμονωτο το σπίτι επισης. Νέος είμαι οπότε Το κουβάλημα και το καθαριςμα Το άντεχω αλλα ήξερα οτι δεν θα μπορούσα να το υπομείνω για πάντα. Τον καυστήρα πελλετ τον σκέφτομαι και εγω τελευταία αλλα βλέπω περισσότερες αρνητικές παρα θετικές σκέψεις ως προς την οικονομία και συμβατότητα σε σχέση με το να πάρεις έναν καινουριο λεβητα πελλετ.

DEKOSTEL έγραψε: Και πάλη συμφωνώ σχετικά με τη μόνωση. Αλλά 4 χρόνια τώρα έχω παραλύσει σωματικά και ψυχικά με τον ξυλοβέτηα.
Πριν κάνω την αγορά του σαν νέος που είμουν στο αντικείμενο και μη έχοντας κεντρική θέρμανση πάρα μια ενεργειακή Κασέτα απόφαση την αγορά Ξυλολέβητα. Πριν κάνω την αγορά ενημερώθηκα μέσα από εδώ σχετικά με τους Λέβητες Ξύλου.
Βλέπεις ήταν η μόδα και με την αύξηση τη τιμής του πετρελαίου οι περισσότεροι κατέφευγαν σε αυτήν την επιλογή.
Ξέρω ότι εδώ στην Κέρκυρα να πουλήσουν θέλουν και με τα άντε γεια!! Γιαυτό και κάνω έρευνα αγοράς εκτός Κέρκυρας.
Μα θα μου πεις και αν χαλάσει τι θα κάνεις? Ότι θα έκανε ο Κερκυραίος προμηθευτής θα απευθυνθώ απευθείας στη εταιρία όπως έκανα και για τον Ξυλοβέτητα για μερικά αναλώσιμα που χάλασαν.
Δυστυχώς η επιλογή θέρμανσης ακόμα και για τους Κερκυραίος είναι Γολγοθάς.
Να φανταστείς ότι μέχρι ατομική μονάδα πετρελαίου σκέφτηκα αλλά αφού μετατρέπετε ο Λέβητας Ξύλου σε Πελλέτ σκέφτομαι σοβαρά αυτή τη μετατροπή και πάλη σε περίπτωση βλάβης του καυστήρα τον ξεκουμπώνω και έχω πάλη Λέβητα Ξύλου.
Εσύ τη θέρμανση έχεις???

Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DEKOSTEL

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #155934 από DEKOSTEL
Αγαπητέ φίλε Esta67 Και πάλη σε ευχαριστώ για τις Συμβουλές σου!!! Δυστυχώς για της θερμοκρασίες που ζητάς δεν γνωρίζω τιμές η πως μπορώ να τις μετρήσω.
Το μόνο σίγουρο είναι ότι έχω μια κάθετη μονωμένη καμινάδα. Αν είσαι ειδικός στους καυστήρες Pellet θα χαρώ πολύ να συνεργαστούμε.
Δεν θα κάνω τώρα την αγορά αλλά το καλοκαίρι που θα είμαι οικονομικά καλύτερα. Ίσως καταφέρω να αγοράσω λέβητα Pelletτ αν και είναι πολύ ακριβότερη επιλογή. θα δούμε!!
Last edit: 7 Χρόνια 3 Μήνες πριν by DEKOSTEL.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #155935 από DEKOSTEL
Ξέρεις κανέναν στη Κέρκυρα που μπορώ να ενημερωθώ για Καυστήρες και Λέβητες Pellet?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #155936 από etsa67
Τους λέβητες πέλλετ μορφής κόμπακτ να τους αποφύγεις.
Την καλύτερη απροβλημάτιστη και αποδοτικότερη λειτουργία την κάνουν οι καυστήρες πέλλετ σε λέβητες ξύλου πολλαπλών διαδρομών.

Στάθης Μηχανολόγος Μηχανικός

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #155978 από DEKOSTEL
Μάλων θα τοποθετήσω καυστήρα Pellet της εταιρίας AD THERM τον Β-ΜΑΧ και ο λόγος είναι οτι έχει συνεργάτη στη Κέρκυρα και έχει τοποθετήσει αρκετούς εδώ. Θα επισκεφτούν το χώρο μου και θα μου πουν ακριβώς τη χρειάζεται.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #155981 από elgreco

DEKOSTEL έγραψε: Μάλων θα τοποθετήσω καυστήρα Pellet της εταιρίας AD THERM τον Β-ΜΑΧ και ο λόγος είναι οτι έχει συνεργάτη στη Κέρκυρα και έχει τοποθετήσει αρκετούς εδώ. Θα επισκεφτούν το χώρο μου και θα μου πουν ακριβώς τη χρειάζεται.


Τι ξύλο λεβητα έχεις?
Έχεις βρει από που θα αγοράζεις πελλετ σε καλή τιμη στην Κέρκυρα?
Ζητά να πας να δεις δουλειες του η βρες πελάτες που το έχουν βάλει να εισαι σίγουρος οτι ειναι ευχαριστημένοι.
Αν προχωρήσεις κρατά μας ενήμερους για την πρόοδο και κατα ποσο εισαι ευχαριστημένος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.069 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ