Προβλημα με Ένδειξη Θερμοκρασιας

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #138967 από pantelisx
καλησπερα
εχω το καυστηρα ferroli p7 και οταν λειτουργει δειχνει την θερμοκρασια του νερου στο οργανο που εχει ο καυστηρας.πλεον αυτη η ενδειξη δεν εμφανιζεται και στην θεση της δειχνει 2 παυλες.με αποτελεσμα οταν φτανει το νερο στους 65 oC να μην δινει εντολη για να κλεισει.τωρα εγω ανοιξα το καπακι ειδα την συνδεσμολογια του αισθητηρα και ειναι οκ. μετα πηγα εκει που τοποθετηται ο αισθητηρας και ηταν στην θεση του.εκλεισα το ρευμα (γενικο) μηπως επαναλθει αλλα και παλι δεν εγινε τιποτα. οποτε η ερωτηση μου τι μπορει να συμβαινει?να εχει χαλασει ο αισθητηρας και χρειαζεται αντικατασταση ή με τον εγκεφαλο?

ευχαριστω
Last edit: 9 Χρόνια 5 Μήνες πριν by pantelisx.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #138969 από pantelisx
Απαντήθηκε από pantelisx στο θέμα Προβλημα με Ένδειξη Θερμοκρασιας

pantelisx έγραψε: καλησπερα
εχω το καυστηρα ferroli p7 και οταν λειτουργει δειχνει την θερμοκρασια του νερου στο οργανο που εχει ο καυστηρας.πλεον αυτη η ενδειξη δεν εμφανιζεται και στην θεση της δειχνει 2 παυλες.με αποτελεσμα οταν φτανει το νερο στους 65 oC να μην δινει εντολη για να κλεισει.τωρα εγω ανοιξα το καπακι ειδα την συνδεσμολογια του αισθητηρα και ειναι οκ. μετα πηγα εκει που τοποθετηται ο αισθητηρας και ηταν στην θεση του.εκλεισα το ρευμα (γενικο) μηπως επαναλθει αλλα και παλι δεν εγινε τιποτα. οποτε η ερωτηση μου τι μπορει να συμβαινει?να εχει χαλασει ο αισθητηρας και χρειαζεται αντικατασταση ή με τον εγκεφαλο?

ευχαριστω


βρηκα την απαντηση εδω
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mitstart=1635#129529

ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.048 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ