Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #1694 από tasosp
Απαντήθηκε από tasosp στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

tsikos έγραψε: ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ Κ ΕΓΩ ΜΕ ΕΝΑΝ FEROLI P 7. ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙΣ ΑΚΡΙΒΕΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΑΝΑ ΠΑΡΑΜΕΤΡΟ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

γεια σου ...το μαιλ μου ειναι Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. δωσε μου ενα τηλ εκει να σου τα πω η να σου στειλω το εντυπο με τις ρυθμισεις κ τις πιθανες εμπλοκες κ την αντιμετωπιση τους
τελικα ειναι πολυ απλος ο φερρολι αν εχεις τον καταλογο με τις παραμετρους κ ξερεις πως να τις αλλαξεις.
εγω εβαλα φερρολιP7(λεβητα πριτυ καυστηρα φερρολι 1450ευρω) περιπου 5 νοεμβριου κ απο τοτε λειτουργει μια χαρα . ολο τον νοεμβριο εκαψε 850 κιλα για δυο σπιτια 70 το ενα κ 95 το αλλο συν ζεστο νερο παντα στο μπανιο. θερμοκρασια 20 με 21
αυτο που καταλαβα ειναι οτι χρειαζεται ρυθμιση αναλογα με το πελλετ.την δευτερη φορα που πηρα πελλετ ηταν πιο μικρα κομματακια κ μυριζει πευκο ενω πριν οχι.
αυτο βγαζει πολυ φλογα μειωσα λιγο την τροφοδοσια κ ολα μια χαρα.
τον δοκιμασα με καλαμποκι κ παει μια χαρα
αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι τα 1000 ευρω για εγκατασταση . τον φερρολι μπορεις να τον στησεις μονος σου σε μιση ωρα το πολυ. αντε να μην πω να κανεις κ τα υδραυλικα (τα οποια με τον χαλκοσωληνα ειναι πολυ ευκολα πλεον) μονος σου αλλα κ υδραυλικο να φερεις.... 1000 ευρω για να συνδεσει ενα λεβητα? μπαλονακι σε καρδια βαζει???

μη δια φοβον αλλα δια το δεον απεχεσθαι αμαρτηματων (Δημοκριτος)
Last edit: 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν by tasosp.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": giorgontres, mikaelo

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #1699 από XAALAARAA
Απαντήθηκε από XAALAARAA στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

tasosp έγραψε:

tsikos έγραψε: ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ Κ ΕΓΩ ΜΕ ΕΝΑΝ FEROLI P 7. ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙΣ ΑΚΡΙΒΕΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΑΝΑ ΠΑΡΑΜΕΤΡΟ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

γεια σου ...το μαιλ μου ειναι Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. δωσε μου ενα τηλ εκει να σου τα πω η να σου στειλω το εντυπο με τις ρυθμισεις κ τις πιθανες εμπλοκες κ την αντιμετωπιση τους
τελικα ειναι πολυ απλος ο φερρολι αν εχεις τον καταλογο με τις παραμετρους κ ξερεις πως να τις αλλαξεις.
εγω εβαλα φερρολιP7(λεβητα πριτυ καυστηρα φερρολι 1450ευρω) περιπου 5 νοεμβριου κ απο τοτε λειτουργει μια χαρα . ολο τον νοεμβριο εκαψε 850 κιλα για δυο σπιτια 70 το ενα κ 95 το αλλο συν ζεστο νερο παντα στο μπανιο. θερμοκρασια 20 με 21
αυτο που καταλαβα ειναι οτι χρειαζεται ρυθμιση αναλογα με το πελλετ.την δευτερη φορα που πηρα πελλετ ηταν πιο μικρα κομματακια κ μυριζει πευκο ενω πριν οχι.
αυτο βγαζει πολυ φλογα μειωσα λιγο την τροφοδοσια κ ολα μια χαρα.
τον δοκιμασα με καλαμποκι κ παει μια χαρα
αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι τα 1000 ευρω για εγκατασταση . τον φερρολι μπορεις να τον στησεις μονος σου σε μιση ωρα το πολυ. αντε να μην πω να κανεις κ τα υδραυλικα (τα οποια με τον χαλκοσωληνα ειναι πολυ ευκολα πλεον) μονος σου αλλα κ υδραυλικο να φερεις.... 1000 ευρω για να συνδεσει ενα λεβητα? μπαλονακι σε καρδια βαζει???



ΣΩΣΤΟΣ Ο ΦΙΛΟΣ

ΡΕ ΟΥΣΤΤΤΤΤ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #1711 από ivantzid
Απαντήθηκε από ivantzid στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Τελικά, πόσο εύκολο είναι να διαστρεβλώνουμε την αλήθεια ε?

Γιατί εγώ πιστεύω ότι αποκλείεται να συνέβη ένα από τα εξής:

Ο terisds να πλήρωσε 300 ευρω για
-Δεύτερη καμινάδα μονωμένη 6μ.
-Εξτρα δοχειό διαστολής 80-100 λιτρα.
-Βαλβίδα υπερθέρμανσης 95 C με διπλό κυάθιο
-Βαβίδες υπερπίεσης χ2 με εκκένωση σε αποχέτευση.
-Βάνες απομώνοσης του καθε μέρους της εγκατάστασης για συντήρηση ή βλάβες.
-Δεύτερο κυκλοφορητή και 2 βαλβίδες αντεπιστροφής για ανεξάρτητη αυτόματη λειτουργία του κάθε λέβητα.
-Χαλκοσωήνες, εξαρτήματα, εξαεριστικά, θερμόμετρα, μονώσεις, ανόδιο, ηλεκτρολογικές συνδέσεις
-Εργασία με γνώση όλων των κανόνων ασφαλείας και σωστής λειτουργίας και εγγύηση αυτής,
καθώς και τεχνική υποστήριξη.

Ο KERBEROS να πλήρωσε 1000 ευρώ
-Μόνο για την εργασία ενός τεχνίτη.

OPEN MIND FOR A DIFFERENT VIEW, NOTHING ELSE MATTERS.
Last edit: 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν by ivantzid.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #1717 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

ivantzid έγραψε: Τελικά, πόσο εύκολο είναι να διαστρεβλώνουμε την αλήθεια ε?

Γιατί εγώ πιστεύω ότι αποκλείεται να συνέβη ένα από τα εξής:

Ο terisds να πλήρωσε 300 ευρω για
-Δεύτερη καμινάδα μονωμένη 6μ.
-Εξτρα δοχειό διαστολής 80-100 λιτρα.
-Βαλβίδα υπερθέρμανσης 95 C με διπλό κυάθιο
-Βαβίδες υπερπίεσης χ2 με εκκένωση σε αποχέτευση.
-Βάνες απομώνοσης του καθε μέρους της εγκατάστασης για συντήρηση ή βλάβες.
-Δεύτερο κυκλοφορητή και 2 βαλβίδες αντεπιστροφής για ανεξάρτητη αυτόματη λειτουργία του κάθε λέβητα.
-Χαλκοσωήνες, εξαρτήματα, εξαεριστικά, θερμόμετρα, μονώσεις, ανόδιο, ηλεκτρολογικές συνδέσεις
-Εργασία με γνώση όλων των κανόνων ασφαλείας και σωστής λειτουργίας και εγγύηση αυτής,
καθώς και τεχνική υποστήριξη.

Ο KERBEROS να πλήρωσε 1000 ευρώ
-Μόνο για την εργασία ενός τεχνίτη.


Για να δούμε...
energ.gr/j15/index.php?option=com_kunena...=1716&Itemid=53#1716

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #1825 από tasosp
Απαντήθηκε από tasosp στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
θελω να ρωτησω κατι σχετικα με sunP7
στον δικο μου δεν εμφανιζει την θερμοκρασια αλλα δειχνει παντα την ωρα. σε εναν αλλο ειδα οτι εχει παντα την θερμοκρασια. δεν μπορεσα να τον κανω να δειχνει την θερμοκρασια και στις οδηγιες δεν βρηκα τιποτα

μη δια φοβον αλλα δια το δεον απεχεσθαι αμαρτηματων (Δημοκριτος)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #1835 από terisds
Απαντήθηκε από terisds στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

tasosp έγραψε: θελω να ρωτησω κατι σχετικα με sunP7
στον δικο μου δεν εμφανιζει την θερμοκρασια αλλα δειχνει παντα την ωρα. σε εναν αλλο ειδα οτι εχει παντα την θερμοκρασια. δεν μπορεσα να τον κανω να δειχνει την θερμοκρασια και στις οδηγιες δεν βρηκα τιποτα

-

ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ-ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ!!!!!!!!
Στράτος.
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by terisds.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.222 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ