Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #51562 από giorgosm3
Απαντήθηκε από giorgosm3 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Καλημέρα παιδία λοιπόν εγώ που έκανα μετατροπή το λέβητα πετρελαίου σε πελλετ
Μέτρησα την άκρη της μπούκας του πετρελαίου μέχρι την άκρη του λέβητα είχα 36 εκατοστά σύμφωνα με αυτό έβαλα τον καυστήρα δηλ η άκρη της μπούκας του φερολι
Μέχρι την άκρη του λέβητα έχω πάλι 36 εκατοστά σε εμένα ήταν δύσκολα έχω λέβητα necα ιταλικό τον μπλε , για τα καρβουνάκια πρέπει να ανεβάσετε το tu 7 ο καυστήρας αρχικά το έχει 15 εγώ το έχω 30 ι σταχτή είναι πούδρα, αυτό εξαρτάτε από τι πελλετ χρησιμοποιείς και τι κλίση έχει η αρίδα στο καζάνι

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #51653 από joe125
Απαντήθηκε από joe125 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

Αποδημος έγραψε: Γεια χαρα απο το Καταρ...οχι δεν εχω εδω τον φερολι τον εχω αφησει μαζι με την γυναικα μου στην Πατρα ....Λοιπον τον πηρα απο χχχχχχχ μεσω διαδικτυου γιατι βγηκε πιο φτηνος κατα 850 ευρω! ο χχχχχχχχ ειναι παντελως ασχετως με το θεμα μονο να πουλαει ξερεικαι αμα τον δω απο κοντα θα τον φτυσω στην μουρη γιατι δεν εδωσε ποτε λυση στο προβλημα μου ως οφειλε....τελος παντων απευθυνθηκα στην φερολι και μιλησα με ενα παλικαρι που ευτυχως με εχει βουθησει πολυ και ελυσα καποια απο τα προβληματα, τον εδεσα μαζι με τον υδραυλικο μου και τις ρυθμισεις τις εκανα μεσω τηλφ Δουλεψε απο Γεναρη μεχρι Απριλη τελος και εκαψα γυρω στα 500 ευρω για 180 τετραγωνικα με ενδοδαπεδια (δεν εχω περισσοτερα στοιχεια γιατι Μαρτη την εκανα για Καταρ λογω δουλειας...το προβλημα που αντιμετωπισα ηταν οτι σταματουσε βγαζντας ενδειξη Α2 το ματακι που λενε δλδ εβλεπε φλογα...περιμενω να μου το αντικαταστησουν ακομα και ειναι στην εγγυηση...ειχε κανεις αλλος το προβλημα αυτο?

η φωτοαντίσταση η είναι βραχυκυκλωμένη και θέλει αντικατάσταση η από κάποιον άλλον παράγοντα η φωτοαντίσταση βλέπει φως συνέχεια
μια φωτοαντίσταση δεν είναι ούτε τρομερά ακριβή ούτε δεν υπάρχει και δεν μπορείς να την βρείς
άλλαξε την φωτοαντίσταση
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Αποδημος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #51683 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Αποδημος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #51692 από ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ
Για σας. Μηπος μπορη καποιος να βοηθηση εχω καυστηρα ferroli μου βγαζει βλαβει με κωδηκο Α1 η σταχτη μπροστα στον καυστηρα ειναι ελαχιστη το σελο ειναι γεματο μολισ βγαλη την βλαβη παταω ξανα εκινηση περνει μπροσ κανονικα αυτο το κανει ανα τρεις τεσσερεις μερες
Αν καποιος γνωριζει μπορει να απαντηση.
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #51721 από Αποδημος
Καλως σας βρηκα !! Εχεις απολυτο δικιο αλλα οταν αγορασα το προιον μου ειπε και για τεχνικη υποστηριξη την οποια φυσικα θα πληρωνα εξτρα καλως η κακως το αποδεχθηκα αλλα ποτε απο τον συγκεκριμενο δεν την ειχα σε οσους με παρεπεμψε ηταν ασχετοι!! το ετρεξα μονος και βρηκα ακρη απο την μαμα εταιρεια και ευτυχως βρηκα και καποιον καυστηραντζη απο Πατρα που λογικα το εχει σε λιγο καιρο θα ερθω Ελλαδα για χριστουγεννα και θα κανω μαζι του την επαφη.Σε ευχαριστω πολυ για τον χρονο σου!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #51744 από casperhellas
Ναι αλλά το t07 αναφέρεται σε αυτό:

"Διάστημα (Χρόνος ενεργοποίησης και απενεργοποίησης λειτουργίας κοχλία στη μέγιστη ισχύ)από 1 ως 5"

μήπως έχει να κάνει με το κάθε πότε ρίχνει τα πέλλετ?
δεν θέλει να βάλω περισσότερο αέρα για να τα κάψει ? πχ. t08, t10, t12, t14, t16 ??

Λέβητας Ferroli SFL 4 30Kw με καυστήρα Ferroli sun P7 7Κw
Οδηγίες Κατασκευαστή Ferroli - Ελληνικά

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.216 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ