Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #45884 από varxo
Απαντήθηκε από varxo στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
φιλε pantaolas

t01-0
t02-1
t03 - 62pa
t04-8
t05-5
t06- 100
t07- 21
t08-51pa
t09- 24
t10- 70
t11- 27
t12- 100
t13- 30
t14-150
t15- 35
t16-170
t17-56 ( δεν το εχω ψαξει ακομα )
t18-0
t19-99

επειδη εχω πολυ καπνο στην εκκινηση 8α πειραματιστω στο t03 kai t04 τις επομενες ημερες

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #45939 από gatos20vt
Απαντήθηκε από gatos20vt στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Αν και έχω κάνει αρκετές δοκιμές με πολλές ρυθμίσεις του p12 δεν κατάφερα να μην βγάζω καρβουνάκια.. Με προβλημάτισε και ο Χρήστος8 μήπως είχα υπερβολικό ελκυσμό και υψηλές θερμοκρασίες καυσαερίων και έβαλα ένα θερμόμετρο το οποίο δείχνει 190 βαθμούς τι άλλο να δοκιμάσω δεν ξέρω...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46026 από pantelisx
Απαντήθηκε από pantelisx στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

gatos20vt έγραψε: Αν και έχω κάνει αρκετές δοκιμές με πολλές ρυθμίσεις του p12 δεν κατάφερα να μην βγάζω καρβουνάκια.. Με προβλημάτισε και ο Χρήστος8 μήπως είχα υπερβολικό ελκυσμό και υψηλές θερμοκρασίες καυσαερίων και έβαλα ένα θερμόμετρο το οποίο δείχνει 190 βαθμούς τι άλλο να δοκιμάσω δεν ξέρω...



και εγω παιδια οτι ρυθμισεις το εχω βαλκει καρβουνακια παντα υπαρχουν αλλες φορες λιγα και αλλες φορες αρκετα. καμια ιδεα απο καποιον?καπου διαβασα οτι παιζει ρολο και η συνοχη των πελλετ δλδ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46060 από varxo
Απαντήθηκε από varxo στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
φιλε αν σου σβηνει την ωρα που πεφτει το πελλετ εχει να κανει οτι ριχνει μικρη ποσοτητα ή ο χρονος που κανει να παρει ο κοχλιας ειναι μεγαλος
το ειχα και εγω αυτο το προβλημα
γνωμη μου
ριθμισε το καυστηρα σκαλα σκαλα μια μερα την 1 την επομενη την δευτερη και παει λεγοντας
παρατηρησε και τα καταλοιπα που βγαζει και κανε δοκιμες

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46077 από joe125
Απαντήθηκε από joe125 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
το νούμερο 7 στην κλέμα του καυστήρα είναι το ρεύμα και το νούμερο 8 η εντολή που ξεκινάει ο καυστήρας
αν βραχυκυκλώσετε το 7 με το 8 ο καυστήρας θα είναι συνέχεια με εντολή και θα σβήνει όταν τα νερά φτάνουν στην θερμοκρασία που έχετε ρύθμιση το u01,από θερμοστάτη χώρου το καλώδιο πάει στην επαφή 8 έτσι ώστε να δίνει εντολή ο θερμοστάτης και ο u03 να είναι στο 0

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46081 από joe125
Απαντήθηκε από joe125 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
όση έχουν βάλει καυστήρα πέλετ σε λέβητα πετρελαίου και έχουν πρόβλημα με Α01 τότε να κοιτάξουν την μπούκα του καυστήρα πόσο απέχει από το σώμα του λέβητα,αν δεν έχει λίγο μεγάλο το κενό αυτό τότε δεν μπορεί να φύγει η σταχτή από το τασάκι και μπουκώνει ο καυστήρας,αν δεν είναι αυτό να κοιτάξουν τον πλαστικό σωλήνα του κοχλία να μην κάνει κοιλιά και δεν τροφοδοτείται ο καυστήρα και αν δεν είναι και αυτό τότε μπορεί να είναι το πέλετ
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": doym

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.232 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ