Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #166353 από tempes
Απαντήθηκε από tempes στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
αυτη την στιγμη με ενα πελλετ 4u εχω Τ7=12 ,Τ16=131 , Τ17=67, αρα περιπου εκει να το ρυθμισεις κι εσυ, και με το αλλο πελλετ που εκαιγα μεχρι πριν μια εβδομαδα καπου εκει τα ειχα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #166354 από Dipan_dp
Απαντήθηκε από Dipan_dp στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

tempes έγραψε: αυτη την στιγμη με ενα πελλετ 4u εχω Τ7=12 ,Τ16=131 , Τ17=67, αρα περιπου εκει να το ρυθμισεις κι εσυ, και με το αλλο πελλετ που εκαιγα μεχρι πριν μια εβδομαδα καπου εκει τα ειχα

Νομίζω είναι πολλά για μένα. Εδώ κατέβασα 60 το τ17 και πάλι το κάρβουνο και η μαυρίλα πάνε σύννεφο!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #166355 από tempes
Απαντήθηκε από tempes στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
πες μερικες πληροφοριες , γιατι δεν θυμαμαι τι εχεις γραψει,
σε ποια σκαλα δουλευει ο καυστηρας σου , τι καυστηρα εχεις ? τις προηγουμενες 3 - 4 σελιδες τις εχεις διαβασει , θα σε βοηθησουν παρα πολυ. Γραψε ολες τις παραμετρους οπως ειναι τωρα ρυθμισμενες
Last edit: 5 Χρόνια 3 Μήνες πριν by tempes.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #166371 από Dipan_dp
Απαντήθηκε από Dipan_dp στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

tempes έγραψε: πες μερικες πληροφοριες , γιατι δεν θυμαμαι τι εχεις γραψει,
σε ποια σκαλα δουλευει ο καυστηρας σου , τι καυστηρα εχεις ? τις προηγουμενες 3 - 4 σελιδες τις εχεις διαβασει , θα σε βοηθησουν παρα πολυ. Γραψε ολες τις παραμετρους οπως ειναι τωρα ρυθμισμενες


Ferolli p7 . 5η σκάλα. Εβαλα τις ρυθμίσεις σου αλλα τώρα έχω t16=110 kai t17=60. είχα t16=100 αλλα εσβηνε και ξανα επαιρνε. Τωρα εδω και καμια ώρα δουλευει. Το πρωι θα δω τι γίνεται μεσα, απο καπνες και καρβουνακια. Θερμοκρασία μέχρι 67 βαθμούς όχι παραπάνω. Ίσως δώσω λίγο φαί παραπάνω αυριο το πρωι. Το pellet μεχρι τωρα είναι alfawood A1 Αλλα ο επόμενος τονος είναι schweighofer.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #166372 από tempes
Απαντήθηκε από tempes στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
με το Τ16=100 , μπορεις να κατεβασεις κι αλλο το Τ17

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #166479 από Stef21
Απαντήθηκε από Stef21 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Καλησπέρα στην ομάδα για ακόμη μια φορά! Σε παραπάνω ποστ είχα αναφέρει ότι έχω τον καυστήρα p12 τελικά ο "μαστορας" ο θεός να τον κάνει μου έπαιξε π@&στιά και αντί να μου φέρει αυτά που συμφωνήσαμε για 50000 θερμίδες δλδ τον p12 τον καυστήρα και λέβητα, αυτός μου έφερε τον p7 και με λέβητα μετατροπής πετρελαίου και απο τότε κάνει τον κινέζο! Το σπίτι μου είναι 160 τετραγωνικά 80 1ος και 80 ισόγειο το οποίο είναι "μέσα" στην γη οπότε δεν θέλει και πολύ για να ζεσταθεί. Στο επάνω έχω πρόβλημα δεν μπορώ να το ζεστάνω και να πιάσω πάνω απο 20,5 τώρα που κάνει παγωνιές μιας και μένω λίγο βόρεια. Τι μπορώ να κάνω μήπως και υπάρξει κάποια λύση? Το u05 είναι στην προεπιλογή 3, άν το βάλω στο 5 και την μέγιστη ισχύ θα υπάρξει διαφορά? Απο κατανάλωση θα καίει παραπάνω? και με τον λέβητα που είναι μετατροπή θα υπάρχει πρόβλημα?
Last edit: 5 Χρόνια 3 Μήνες πριν by Stef21.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.210 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ