Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

Περισσότερα
7 Χρόνια 4 Μήνες πριν #155932 από iliadis1
Απαντήθηκε από iliadis1 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
το φωτοκύτταρο το καθάρισες ?Για δοκίμασε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 4 Μήνες πριν #155933 από iliadis1
Απαντήθηκε από iliadis1 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Καλησπέρα κ Χρόνια Πολλά σε όλους.Το φερολάκι μου το έχει τάμα κάθε χρόνο Χριστούγεννα ή Πρωτοχρονιά να μου βγάλει κάτι παράξενο.Χθες λοιπόν όπως δούλευε μια χαρά ξαφνικά σταμάτησε κ έβγαλε Α01.Πάτησα για να ξεκινήσει ξανά κ αφού έκανε τον καθαρισμό δεν ξεκινούσε ο κοχλίας να δουλεύει.Το έκανα 3-4 φορές και τα ίδια.Σκέφτηκα ότι ίσως ο κοχλίας είχε μαζέψει σαβούρα κ αφού άδειασα την δεξαμενή τον τίναξα μέχρι να φύγουν όλα τα πέλλετ κ να αδειάσει.Χωρίς αποτέλεσμα όμως κ πάλι.Το δεύτερο που σκέφτηκα ήταν το μοτέρ του κοχλία.Πήρα από ένα φίλο το δικό του και το έβαλα και ξεκίνησε να δουλεύει μια χαρά.Για 15 λεπτά όμως.Μετά πάλι σταμάτησε κ έβγαλε Α01 κ δεν δούλευε ο κοχλίας.Τι μπορεί να έχει πάθει?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #155940 από etsa67
Απαντήθηκε από etsa67 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
να κοιταξεισ με πολυμετρο αν παει ρευμα στο κοχλια. επειτα ελεγχεισ αν η θερμικη ασφαλεισ και ο πρεσσοστατησ κλεινουν κυκλωμα σε ηρεμια. ελεγχεισ τη ψηχρη επαφη και γεφυρωσε αυτη για να παρακαμψεισ τισ επαφεσ του πηνιου του ρελε. κανε αυτα και αν σλι τιποτα να αλλσξεισ και αντισταση παρε απο energy-footprint.gr στα 35 ευ 19 εκ με σπειρωμα.

Στάθης Μηχανολόγος Μηχανικός

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #155947 από iliadis1
Απαντήθηκε από iliadis1 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Καλημέρα Στάθη και Χρόνια Πολλά.Σ ευχαριστώ πολύ.Θα δοκιμάσω κ θα σου πω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #156455 από ferroli sfl7
Καλημερα σε ολους και καλη χρονια.να ρωτησω κατι.θα ηθελα να βαλω μια μπαταρια η μια μικρη γεννητρια για το λεβητα σε περιπτωση διακοπης ρευματος.εχω τον ferroli p12.τι προτεινετε;θα χαρω αν βοηθουσατε.

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #156466 από etsa67
Απαντήθηκε από etsa67 στο θέμα Re:Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Υπάρχει το UPS. Θέλεις τουλάχιστον 500 VA και με Β.Α. στο 91% θα σου δίνει για πολύ λίγο 10 λεπτά δηλ. αν δεν ανάψει η αντίσταση μόνο για το βεντιλατέρ και τις βασικές λειτουργίες του Κοντρόλλερ θα σου λειτουργεί για λιγότερο το μισάωρο και αλλαγή μπαταρίας κάθε 3-5 χρόνια.
Συμφέρει μια μικρή Γεννήτρια και σταθεροποιητή τάσης στα 2000 va ή 1850watts (35-40Ευρώ) και ησύχασες.

Στάθης Μηχανολόγος Μηχανικός

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.191 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ