Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150693 από ferroli sfl7
sefis καλησπερα και εγω εχω πολλα καρβουνακια με το σβαι αν και εχω δοκιμασει να δωσω αερα,να βγαλω αερα και δεν ξερω γιατι.ειχα παρει και ενα αλλο,irelli ,νομιζω το λεγανε και πρεπει να ηταν βουλγαρικο και νομιζω πως ειχα πιο πολυ πουδρα.τι καυστηρα εχεις εσυ?σε τι λεβητα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150694 από ferroli sfl7
καλημερα.πατησες το Μ μεχρι να σβησει και να το ξαναπατησεις μεχρι να γραψει το ΟΝ?δοκιμασε το.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150696 από nt7561
Απαντήθηκε από nt7561 στο θέμα Re:Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

ferroli sfl7 έγραψε: καλημερα.πατησες το Μ μεχρι να σβησει και να το ξαναπατησεις μεχρι να γραψει το ΟΝ?δοκιμασε το.


Ναι το έκανα. Σήμερα το πρωι μου εβγαλε την ψυχη με τις βλαβες. Εβγαζε Α01 συνέχεια (στην εκκινηση). Άλλαξα από την αρχή τις ρυθμίσεις και για την ωρα δουλευει κανονικά

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150699 από ferroli sfl7
τελικα τι εφταιγε?μετα απο τι εστρωσε?μετα απο αυτο που σου ειπα η εκανες κατι αλλο?εμενα βγαζει Α01 μετα που θα τον καθαρισω στο πρωτο αναμμα.παραξενο και αυτο.τι λεβητα εχεις και τι καυστηρα?

nt7561 έγραψε:

ferroli sfl7 έγραψε: καλημερα.πατησες το Μ μεχρι να σβησει και να το ξαναπατησεις μεχρι να γραψει το ΟΝ?δοκιμασε το.


Ναι το έκανα. Σήμερα το πρωι μου εβγαλε την ψυχη με τις βλαβες. Εβγαζε Α01 συνέχεια (στην εκκινηση). Άλλαξα
από την αρχή τις ρυθμίσεις και για την ωρα δουλευει κανονικά

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150706 από sefis
Απαντήθηκε από sefis στο θέμα Re:Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

ferroli sfl7 έγραψε: sefis καλησπερα και εγω εχω πολλα καρβουνακια με το σβαι αν και εχω δοκιμασει να δωσω αερα,να βγαλω αερα και δεν ξερω γιατι.ειχα παρει και ενα αλλο,irelli ,νομιζω το λεγανε και πρεπει να ηταν βουλγαρικο και νομιζω πως ειχα πιο πολυ πουδρα.τι καυστηρα εχεις εσυ?σε τι λεβητα?

Έχω σετ ferroli sun p7 αυτό τό irelly το έχω κάψει καί εγώ χωρίς κανένα πρόβλημα όπως και το ahira πού καίω τώρα καί θά συνεχίσω να καίω.

Στάλθηκε από το XT1068 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150709 από etsa67
Απαντήθηκε από etsa67 στο θέμα Re:Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Δοκίμασε να βάλεις ξανά to u3=0.
Για τη βλάβη Α01 κάνεις απποτυχημένη έναυση.
Άυξησε τη τ04 κατά μία μονάδα και βάλε τη τ06 στο 100 ή και λιγότρο για να αυξήσεις το χρόνο που θα καεί το αρχικό πέλλετ.
Ρύθμισε τη π1 απο το 3,8 στο 2,5 και τον αέρα στις ίδιες τιμές.
Για τα καρβουνάκια το είπα ξανά ρύθμίζεται χαμηλά ο αέρας. Ο ανεμιστήρας του φερόλι φυσάει πολύ και θέλει ιδιαίτερη προσοχή στη ρύθμιση του.
Χρειάζεται και αναλυτής για να ρυθμίσεις το Ο2 και το CO2 στη μεγάλη και μικρή ισχύ.
Πρέπει να γίνουν όλα αυτά όπως και επίσης να ζυγίσεις πέλλετ σε χρόνο ένός λεπτού με πολύ μεγάλη ακρίβεια.
Χωρίς αυτά θα συνεχίζουν οι βλάβες και η όποια λειτουργεία θα είναι στα τυφλά.

Στάθης Μηχανολόγος Μηχανικός

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.207 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ