Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150636 από etsa67
Απαντήθηκε από etsa67 στο θέμα Re:Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Άν είναι μικρή και πνίγεται απο αέρα και μόλις βγαίνει απο τη μπούκα τότε μείωσε πολύ αέρα αλλά μόνο στη <μικρή> ισχύ.
Άν είναι μικρή και πνίγεται απο αέρα και μόλις βγαίνει απο τη μπούκα τότε μείωσε πολύ αέρα αλλά μόνο στη μεγάλη ισχύ.(π4 ή π5) τη π5 ρύθμισε στα 6,2 και τον αέρα στα 150. Παραπάνω αέρα μην βάζεις γιατί οξειδώνει τη φλόγα και μειώνει την ισχύ της φλόγας κατά πολύ και καταστρέφει και τα μέταλλα.

Στάθης Μηχανολόγος Μηχανικός

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150648 από nt7561
Απαντήθηκε από nt7561 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Παιδιά καλησπέρα. Τις τελευταίες μέρες αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:
μου βγάζει βλάβη Α01 και όταν κατεβαίνω και πατάω το κουμπί, βγάζει ένα F00 και μετά σβύνει η βλάβη (δεν ξεκινάει η λειτουργεία έναυσης, δείχνει απλά τη θερμοκρασία). Όσο κι αν έψαξα το βιβλιαράκι δεν αναγράφεται πουθενά το F00.
Ξέρει κανένας να μου πει τι ακριβώς είναι?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

ΥΓ Ο καυστήρας είναι ο Ρ12

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150650 από etsa67
Απαντήθηκε από etsa67 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Κοίτα όλες τις συνδέσεις βγάλε απο τη μπρίζα και τον ουδέτερο και άφησε το σε ηρεμία για 1 λεπτό μετά δώσε παροχή πάλι και προσπάθησε ξανά.
Κοίτα ελκυσμό καμινάδας και και πρόσεξε τη ψυχρή επαφή μη διαρρέεται απο ρεύμα επαγωγής. άλλαξε και ρελέ άν είναι δυνατόν.

Στάθης Μηχανολόγος Μηχανικός

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150651 από ferroli sfl7
Nti 7561.. Ισως το προβλημα σου ειναι πως εχεις πατησει το μενου εβδομαδιαιου προγραμματος.αν στην οθονη γραφει μονο τη θερμοκρασια. Πανε και πατα το κουμπι Μ μεχρι να γραφει επανω στην οθονη ΟΝ.δοκιμασε το.δεν εχεις να χασεις τιποτε.κυριε Σταθη καλησπερα και σε ευχαριστω για ακομα μια φορα για τις απαντησεις σου.δεν καταλαβα ομως τι ειναι τα π2,3 που μου λες.χαμηλωσα τον αερα παντως για αρχη σε ολα τα σταδια γιατι εχω καλο ελκυσμο και βλεπουμε.δεν μπορω να ασχολειθω και πολυ αυτο το διαστημα λογο δουλειας και εορτων.μενω ομως συντονισμενος και εθισμενος θα ελεγα στο φορουμ.ξανα συγχαρητηρια σε ολους για τις πολυτιμες συμβουλες μεσα απο την πειρα του καθενος.καλο βραδυ.

Στάλθηκε από το Lenovo S580 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150663 από sefis
Απαντήθηκε από sefis στο θέμα Re:Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Ρε παιδιά όταν καίω τά αυστριακά σβαι , Γκόλντεν έχω καρβουνακια πολλά, όταν καίω οποιοδήποτε άλλο από τά πολλά πού έχω δοκιμάσει έχω μόνο στάχτη ξέρει κανείς γιατί; Πρέπει νά αλλάξω κάτι; Θέλω νά καίω Γκόλντεν γιατί έχω καλύτερη ζέστη , τουλάχιστο έτσι νομίζω.

Στάλθηκε από το XT1068 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150665 από nt7561
Απαντήθηκε από nt7561 στο θέμα Re:Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Το έκανα αλλά το πρόβλημα παραμένει. Έκλεισα και τον γενικό για 1 λεπτο, αλλά τίποτα. Συμβαίνει μόνο όπως περιγράφω στο ποστ, όχι στη διαδικασία έναυσης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.219 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ