Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #81002 από joe125
Απαντήθηκε από joe125 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

xaloulis90 έγραψε: καλησπέρα επε'ιδη μερικές φορές λόγω δουλείας που και που βέβαια ξεμαίνει απο πελλετ ο κοχλιας παιρνεί αέρα δηλαδή τότε πώς μπορώ να τον κάνω να ξαναγεμίσει χωρίς να αναβοσβήνω συνέχεια τον καυστήρα να ξαναπατάω το μεσαίο κουμπί και να περίμενω πότε θα γεμίσει και θα ξεκινήσει κανονικά η λειτουργεία του .
αν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος πείτε μου γιατί δεν γνωρίζω .
ευχαριστώ!

αν σου ξανασυμβεί κλείνεις τον καυστήρα από το ρεύμα (να σβήσει η οθόνη)και τον ξανά ανοίγεις περιμένεις να κάνει προαερισμό και μεταερισμό και μετά πας στο uo1 και από 0 το κάνεις 1 και αφού η σωλήνα τροφοδοσίας είναι μέσα σε μια τσάντα αφήνεις τον κοχλία να δουλεύει μέχρι να του φύγουν τα κενά (ανά 5 λεπτά ο κοχλίας σταματάει)αλλά μέσα στο 5 λεπτό ο κοχλίας θα έχει γεμίσει
όταν ρίξει αρκετό πέλετ τότε το uo1 το κάνεις από 1 σε 0 και είναι έτοιμος για ανάμα
σε όλη την παραπάνω διαδικασία ο καυστήρας να μην έχει πάρει εντολή για άναμμα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #81013 από joe125
Απαντήθηκε από joe125 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

xrysafis72 έγραψε: γιωργο μπορει ενα μοτερ να δουλευη και 220 (μονοφασικο)και 380(3φασικο)?????εχω σταχερια μου 2 μοτερ με διαφορικο και γρσφει επανω v 220/380,A 2,25/1,3-KW 0,37-IP 44-r/min 1400/42-cosφ 0.7.εχει μεταλικο ταμπελακι και δεν μπορω να βγαλω φωτο.θελω να το χρησημοποιησω για να δωσω κινηση σε ενα κυλινδρικο κοσκινο για το πελλετ.η συνδεση ειναι σε αστερα οπως βλεπεις και στην φωτο,μπορει να δουλευη το μοτερ ετσι συνεχεια χωρις να εχει προβληματα?και το δευτερο μοτερ να το χρησημοποιησω σε κοχλια μεταφορας πριονιδιου για την πρεσσα!!! τα μορτε ειναι καινουργια τα ειχαν πεταμενα μεσα σε ενα υποστεγο εχει και 2 σελιδες με κατι σχεδια και κατι γραφουν σε γερμανικα.μπορω να σου τα στηλω στο εμαιλ σου να μου εξηγησει καποια πραγματα?

αν το γράφει η πινακίδα φυσικά και μπορούν να δουλέουν στα 220 αλλά με πυκνωτή εκκίνησης η πυκνωτή λειτουργίας
αλλά αφού έχεις τριφασικό γνώμη μου πήγαινε πάρε δυο ηλέκτρονόμους (ρελέ ισχύος),δύο θερμικά,4 μπουτόν (ή 2 μπουτόν start - stop) και σύνδεσετα με απευθείας εκινήση και είσαι άρχοντας
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by joe125.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #81016 από xrysafis72
Απαντήθηκε από xrysafis72 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

joe125 έγραψε: αλλά αφού έχεις τριφασικό γνώμη μου πήγαινε πάρε δυο ηλέκτρονόμους (ρελέ ισχύος),δύο θερμικά,4 μπουτόν (ή 2 μπουτόν start - stop) και σύνδεσετα με απευθείας εκινήση και είσαι άρχοντας

μηπως ξερεις τι κοστος εχου τα υλικα που αναφερης?
αν τα συνδεσω με απλους διακοπτες τριφασικου και δουλευουν μονο αστερα γιατι χρειαζωμαι λιγες στροφες θα εχω προβλημα ?
να σου στηλω τησ 2 σελιδες στο εμαιλ σου?

ΑΓΡΟΤΗ-ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΗΣ ΖΩΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΠΕΛΛΕΤΟΦΤΙΑΧΤΗΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ "ΜΕΙΩΝΕΙ"ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!

Συνημμένο αρχείο:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #81018 από mantzoumis
Απαντήθηκε από mantzoumis στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

xaloulis90 έγραψε: καλησπέρα επε'ιδη μερικές φορές λόγω δουλείας που και που βέβαια ξεμαίνει απο πελλετ ο κοχλιας παιρνεί αέρα δηλαδή τότε πώς μπορώ να τον κάνω να ξαναγεμίσει χωρίς να αναβοσβήνω συνέχεια τον καυστήρα να ξαναπατάω το μεσαίο κουμπί και να περίμενω πότε θα γεμίσει και θα ξεκινήσει κανονικά η λειτουργεία του .
αν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος πείτε μου γιατί δεν γνωρίζω .
ευχαριστώ!

Βάλε το t01 από το "0" που είναι ρυθμισμένο στο "1". Έτσι θα δουλεύει το μοτέρ του κοχλία συνεχόμενα. Αποσύνδεσε το σπιράλ από το σωλήνα του μοτέρ και βάλε από κάτω ένα δοχείο ή μία σακούλα για να πέφτει εκεί το πέλλετ. Όταν δεις πως η ροή του πέλλετ έχει σταθεροποιηθεί, βάλε πάλι το σπιράλ στο σωλήνα του μοτέρ και επανέφερε το t01 από το "1" στο "0".

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #81037 από Eco-thermo
Απαντήθηκε από Eco-thermo στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

xaloulis90 έγραψε: καλησπέρα επε'ιδη μερικές φορές λόγω δουλείας που και που βέβαια ξεμαίνει απο πελλετ ο κοχλιας παιρνεί αέρα δηλαδή τότε πώς μπορώ να τον κάνω να ξαναγεμίσει χωρίς να αναβοσβήνω συνέχεια τον καυστήρα να ξαναπατάω το μεσαίο κουμπί και να περίμενω πότε θα γεμίσει και θα ξεκινήσει κανονικά η λειτουργεία του .
αν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος πείτε μου γιατί δεν γνωρίζω .
ευχαριστώ!


βγάζεις την εντολή (7-8) για να του δώσεις απευθείας ρεύμα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #81212 από joe125
Απαντήθηκε από joe125 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

xrysafis72 έγραψε:

joe125 έγραψε: αλλά αφού έχεις τριφασικό γνώμη μου πήγαινε πάρε δυο ηλέκτρονόμους (ρελέ ισχύος),δύο θερμικά,4 μπουτόν (ή 2 μπουτόν start - stop) και σύνδεσετα με απευθείας εκινήση και είσαι άρχοντας

μηπως ξερεις τι κοστος εχου τα υλικα που αναφερης?
αν τα συνδεσω με απλους διακοπτες τριφασικου και δουλευουν μονο αστερα γιατι χρειαζωμαι λιγες στροφες θα εχω προβλημα ?
να σου στηλω τησ 2 σελιδες στο εμαιλ σου?

μαζί με τον πίνακα θα έχεις 100 ευρώ κόστος το πολύ
στείλε μου
ο μειωτήρας πόσες στροφές έχει η τι λόγο βγάζει
στείλε ότι θέλεις

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.262 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ