Πρόβλημα σε σώμα

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175437 από louris1234
Πρόβλημα σε σώμα δημιουργήθηκε από louris1234
Καλησπέρα στην ομάδα έχω ένα πρόβλημα με ένα σώμα του σπιτιού που είναι το πιο μακριά στον ξυλολεβητα κ δυστηχως ζεστενει τελευτεο κ παγώνει πρώτο, ότι κ να κάνω ξερω δεν υπάρχει λύση έχω στραγγαληση κ λίγο τα προηγούμενα σώματα, το θέμα όμως είναι ότι το συγκεκριμένο σώμα γύρω στους 20 πόντους από την μέση κ κάτω δεν ανεβάζει θερμοκρασία εξαερωση έχω κάνει ο υδραυλικός μου λέει ότι δεν υπάρχει πρόβλημα αλλά εγώ το βλέπω πως δεν ζεστενει μήπως ξέρει κάποιος τι μπορεί να τρέχει?

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175443 από kalyvia1980
Απαντήθηκε από kalyvia1980 στο θέμα Πρόβλημα σε σώμα
Είχα κι εγώ ένα παρόμοιο πρόβλημα με το δικό σου, αλλά σε εμένα έφταιγε ένας αναλογικός θερμοστάτης που ήταν του κ@@λου τα 9μερα! Δούλευε χωρίς καμία ακρίβεια και δεν προλάβαινε να ζεσταθεί το τελευταίο σώμα που είναι και λίγο γομαράκι. Όταν έβαλα έναν ψηφιακό της προκοπής, ο καυστήρας δούλευε μέχρι να πιάσει τη θερμοκρασία που του είχα ορίσει κι έτσι άρχισε να ζεσταίνεται και το τελευταίο σώμα. Αν κι ο δικός σου θερμοστάτης είναι ψηφιακός και καλός βάλε τον σε μια υψηλότερη θερμοκρασία να δουλεύει για κάμποση ώρα συνεχόμενα και να δεις αν θα ζεσταθεί το τελευταίο σώμα.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": louris1234

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175444 από kalyvia1980
Απαντήθηκε από kalyvia1980 στο θέμα Πρόβλημα σε σώμα
Με άλλα λόγια μπορεί να κλείνει ο καυστήρας σου επειδή ο θερμοστάτης χώρου εκεί που τον έχεις βάλει να έχει πιάσει τη θερμοκρασία του, και να μην προλαβαίνει να ζεσταθεί το τελευταίο σώμα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175453 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Πρόβλημα σε σώμα
Κάνε αυτό που λέει ο φίλος ανέβασε λίγο πίεση επιτρεπτά όρια και με κρύα εγκατασταση και δες.ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΕΤΡΗΣΕΙ ΔΟΧΕΙΟ ΔΙΑΣΤΟΛΗΣ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΝΑ ΧΗΜΙΚΟΣ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΣΩΜΑΤΩΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΟΛΗ ΤΗ ΔΟΜΗ ΤΙΣ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΕΛΕΝΧΟΣ ΤΩΝ ΔΙΑΚΟΠΤΩΝ!!!!!!επεισης κάνε και ένα τεστ αλλά κλείσε όλα τα ΣΩΜΜΑΤΑ και άσε αυτό μόνο ανοιχτό θα ζεσταθεί όλο φουλ?????
Last edit: 2 Χρόνια 2 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175457 από louris1234
Απαντήθηκε από louris1234 στο θέμα Re:Πρόβλημα σε σώμα

ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ έγραψε: Κάνε αυτό που λέει ο φίλος ανέβασε λίγο πίεση επιτρεπτά όρια και με κρύα εγκατασταση και δες.ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΕΤΡΗΣΕΙ ΔΟΧΕΙΟ ΔΙΑΣΤΟΛΗΣ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΝΑ ΧΗΜΙΚΟΣ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΣΩΜΑΤΩΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΟΛΗ ΤΗ ΔΟΜΗ ΤΙΣ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΕΛΕΝΧΟΣ ΤΩΝ ΔΙΑΚΟΠΤΩΝ!!!!!!επεισης κάνε και ένα τεστ αλλά κλείσε όλα τα ΣΩΜΜΑΤΑ και άσε αυτό μόνο ανοιχτό θα ζεσταθεί όλο φουλ?????

Το δοχείο διαστολής είναι ανοικτού τύπου πως θα το μέτρησω?? Τους διακόπτες τους έχουμε ελενξει εδώ στην Κέρκυρα χημικό καθαρισμό δεν ξέρω εάν κάνει κάποιος?? Θα κάνω κ το τεστ να ανεβάσω θερμοκρασία στον θερμοστάτη.

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175458 από louris1234
Απαντήθηκε από louris1234 στο θέμα Re:Πρόβλημα σε σώμα

kalyvia1980 έγραψε: Είχα κι εγώ ένα παρόμοιο πρόβλημα με το δικό σου, αλλά σε εμένα έφταιγε ένας αναλογικός θερμοστάτης που ήταν του κ@@λου τα 9μερα! Δούλευε χωρίς καμία ακρίβεια και δεν προλάβαινε να ζεσταθεί το τελευταίο σώμα που είναι και λίγο γομαράκι. Όταν έβαλα έναν ψηφιακό της προκοπής, ο καυστήρας δούλευε μέχρι να πιάσει τη θερμοκρασία που του είχα ορίσει κι έτσι άρχισε να ζεσταίνεται και το τελευταίο σώμα. Αν κι ο δικός σου θερμοστάτης είναι ψηφιακός και καλός βάλε τον σε μια υψηλότερη θερμοκρασία να δουλεύει για κάμποση ώρα συνεχόμενα και να δεις αν θα ζεσταθεί το τελευταίο σώμα.

Εμένα είναι ψηφιακός της ζημενς αλλά έχω διάφορα από εκεί που είναι ο θερμοστάτης σε σχέση με το δωματιο 3 βαθμούς πάνω λόγο βορινου τυχου.

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.069 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ