Κοινότητα
Postit
Τα μέλη μας
Blog
Forum
Ανακοινώσεις
Κλείσιμο

• Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: πρόβλημα στον ηλεκτρονικό πίνακα

πρόβλημα στον ηλεκτρονικό πίνακα 2 Μήνες 2 Εβδομάδες πριν #167875

• michalis73
  • Το Άβαταρ του/της michalis73
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • More Details
    • Κάρμα: 0
καλημέρα σε όλους. έχω ξυλολέβητα τον οποίο λειτουργώ τα τελευταία έξι χρόνια. πρόσφατα (εδω και κανένα μήνα) μου έχει προκύψει ένα θέμα με τον ηλεκτρονικό του πίνακα. Λειτουργεί κανονικά αλλά η ένδειξη για τη θερμοκρασία του νερού αλλάζει ξαφνικά. έτσι ενώ έχω βάλει και έχω ξεκινήσει τη λειτουργία του και παρακολουθώ τη θερμοκρασία να ανεβαίνει κανονικά μπορεί απότομα να κατέβει 10 βαθμούς (πχ. από 34 σε 24 βαθμούς) στη συνέχεια να αρχίσει πάλι ομαλά να ανεβαίνει και ξαφνικά να ανέβει άλλους πέντε βαθμούς (πχ από τους 24 ανεβαίνει ομαλά μέχρι τους 27 και απότομα ανεβαίνει στους 35). ο κυκλοφορητής μου είναι ρυθμισμένος να ξεκινά να στέλνει ζεστό νερό στους 40 βαθμούς. Μέχρι χτες τη δυσλειτουργία αυτή την είχα παρατηρήσει μόνο σε θερμοκρασίες κάτω των 40 βαθμών. Χτες για πρώτη φορά παρατήρησα το ίδιο θέμα και μετά τους 40 βαθμούς (ενώ πχ είχε ήδη φτάσει στους 45 έριχνε ξαφνική βουτιά στους 39 βαθμούς και ενώ λειτουργούσε κανονικά ξαφνικά σταματούσε να στέλνει ζεστό νερό στα καλοριφερ). έχει κάποιος καμιά ιδέα; τι μπορεί να συμβαίνει; σε ποιον τεχνικό να απευθυνθώ;
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

πρόβλημα στον ηλεκτρονικό πίνακα 2 Μήνες 2 Εβδομάδες πριν #167878

• ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
  • Το Άβαταρ του/της ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • More Details
    • ΚΩΣΤΑΣ
    • Ληφθείσες Ευχαριστίες396
    • Κάρμα: 18
Βάλε μια φωτό τον πίνακα αν και με αυτά που λες μάλλον ο αισθητήρας ελενχου θερμοκρασίας στο κοντρολερ τα έχει παίξει!!!!στα 6 χρόνια πιθανόν να έφτασε στο όριο του

πρόβλημα στον ηλεκτρονικό πίνακα 2 Μήνες 2 Εβδομάδες πριν #167879

• michalis73
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • More Details
σε ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση σου κώστα. βάζω και φωτό τώρα. μπορεί το πρόβλημα να μου το λύσει κάποιος ηλεκτρολόγος ή χρειάζομαι κάποιον πιο ειδικό;
Συνημμένα:

πρόβλημα στον ηλεκτρονικό πίνακα 2 Μήνες 2 Εβδομάδες πριν #167880

• ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
  • Το Άβαταρ του/της ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • More Details
    • ΚΩΣΤΑΣ
    • Ληφθείσες Ευχαριστίες396
    • Κάρμα: 18
Αν δεν μπορείς μόνος σου μην βάζεις χέρι.βρες αισθητήριο και με έναν ηλεκτρονικό ηλεκτρολόγο άλλαξε το.βγαλτε το να δείτε τι τύπο φοράει η μίλα με την εταιρία(αν υπάρχει) να σε καθοδηγήσει
The following user(s) said Thank You: michalis73

πρόβλημα στον ηλεκτρονικό πίνακα 2 Μήνες 2 Εβδομάδες πριν #167884

• michalis73
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • More Details
ok! σε ευχαριστώ! σίγουρα θα ζητήσω βοήθεια, δεν έχω καμία γνώση πάνω στο θέμα.. οπότε η βοήθειά σου ήταν πολύτιμη!
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.233 δευτερόλεπτα