Λεβητας ξυλου saturn 45

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #128238 από ΣΚΑΦΟΤΕΧΝΙΚΗ
Σκέφτομαι να εγκαταστήσω το συγκεκριμένο λέβητα με 1400 ευρω αγορά ..ποια είναι η άποψη σας? ειναι καλος η να παρω καποιον αλλο με αυτα τα λεφτα..υποψιν πως με αντικαταστουν τον kiturami f35 που εβαλα το καλοκαιρι με αυτον , γιατι ειχα θεματα με την καπνα
Last edit: 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #128245 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Λεβητας ξυλου saturn 45
Μία αναφορά σε αυτή την μάρκα γίνεται σε αυτό το θέμα www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...id=144&limitstart=15 .
Διάβασε από την δεύτερη σελίδα και μετά.Αλλά δεν θα διαβάσεις και τα καλύτερα... :whistle:

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #128340 από elgreco
Απαντήθηκε από elgreco στο θέμα Λεβητας ξυλου saturn 45
Εχω τον συγκεκριμένο, μη πυρολυτικο 3 χρόνια τώρα. Την στιγμή που τον έβαλα ήταν αυτός που εσπρωχναν πιο πολύ οι έμποροι, και όλοι ορκιζονταν για την πολύ καλή απόδοση και χαμηλή τιμή. Τότε εγώ τον πήρα αν θυμάμαι καλα, 1250.

Λόγω έλλειψης χρημάτων εχει εγκατασταθεί χωρίς δοχειο αδράνειας, χωρίς τριοδη και με άσχημα τοποθετημένη άμονωτη καμινάδα.

Ως εκ τούτου εχω να κάνω με αρκετή πίσσα στο καθάρισμα κάθε δέκα μέρες περίπου.

Το σπίτι είναι του '60, αμονωτους τοίχους με καινουρια μονωμενη σκέπη πάνω από την πλάκα. 90 τετραγωνικά. Με 40 κιλά ξύλο κρατάει 10 ώρες περίπου με τα νερά στο λεβητα στους 60 και 21 με 23 εντός του σπιτιού σταθερά.

Με δεδομένο ότι όταν τον έβαλα βιάστηκα, δεν είχα παραπάνω λεφτά για κάτι καλύτερο αλλα ούτε και καλύτερη εγκατάσταση για αυτόν, δεν είχα ανακαλύψει το energ.gr και το πετρέλαιο έκαιγε και δεν μας ζέσταινε είμαι ευχαριστημένος. Πλέον όμως στην αγορά υπάρχουν καλύτερες λύσεις (συγνώμη αυτή τη στιγμή με πιάνεις αδιάβαστω για να μιλήσω πιο συγκεκριμένα).

Ένα θα σου πω... Μην βιαστείτε σα και μένα. Καλύτερα να κάψεις και λίγο πετρέλαιο η ότι άλλο έχεις παρά να αγορασεις κάτι για το οποίο δεν έχεις πλήρη εικόνα και πληροφόρηση,

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.056 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ