Πρόβλημα υπερθέρμανσης ξυλολέβητα

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123729 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Πρόβλημα υπερθέρμανσης ξυλολέβητα

kostas72 έγραψε: Υπάρχει τρόπος να βλέπουμε την θερμοκρασία λέβητα στο θερμοστάτη χώρου?

οχι ,,,ο θερμοστατης χωρου ειναι στην ουσια ενας διακοπτης ον-οφφ
για να γινει αυτο χρειαζεσαι ενα αισθητηριο κι ενα οργανο ενδειξεων που να συνεργαζονται ομως


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123738 από lefteris

kostas72 έγραψε: Υπάρχει τρόπος να βλέπουμε την θερμοκρασία λέβητα στο θερμοστάτη χώρου?


Yπάρχουν, αλλά δεν είναι για τη δουλειά αυτή μόνο.
Είναι για ποιό εξειδικευμένες εγκαταστάσεις και με πολλές δυνατότητες.
Οικονομικά όμως είναι ασσύμφοροι. :sick:
Ασχολήθηκα και με αυτό www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58422&Itemid=384. αν ενσύρματα μπορείς να φέρεις καλώδια κοντά στο θερμοστάτη ή σε κάποιο σημείο που να σε βολεύει. ;)

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #124257 από Tyxodioktis100
Καλημέρα και ευχαριστώ γι τις απαντηεις

Πηρα λιγο μια ιδεα και πειραματιζομαι
Σορρυ που αργησα να απαντησω αλλα λογω γιορτων εφυγα.

1) Την ασφαλιστικη εχω ζητησει να την αλλαξουν, περιμενω τον υδραυλικο που πνιγεται.
2) Αδρανεια? ακουω για 5-8 βαθμους. εγω απο τους 55 που τον εχω, χωρις ανοιχτες τις ηλεκτροβανες, μου ανεβαζει 75 ( ειπαμε μετα ανοιγει η ασφαλεια αλλα θα το διορθωσω). Οποτε εχω lag 20βαθμους. Η μονωση στις πορτες ειναι μια χαρα, το ανεμιστηρακι σβηνει κανονικα. Ισως αν τον εχεις πιο ψηλα εχει μικροτερη αδρανεια..απο 80 παει 85, ενω απο 55 ανεβαζει γρηγορα πιο ψηλα...δεν ξερω καμμια ιδεα?

Οσο για τον ανεμιστηρα προς το παρον τον εχω στο 1. Μια χαρα τα καιει τα ξυλα και κραταει το σπιτι ζεστο. αν δω οτι δεν αρκει θα τον ανεβασω, αλλα προς το παρον ολα καλα.

Ευχαριστω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.059 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ