Atmos DC 70 GSX: σωστή εγκατάσταση (;)

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν - 11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #92741 από GEORGE-P
Απαντήθηκε από GEORGE-P στο θέμα Atmos DC 70 GSX: σωστή εγκατάσταση (;)
Για σου Χρήστο σε ευχαριστώ για τη βοήθεια που προσφέρθηκες να μου δώσεις και συγγνώμη που σε ξανά ενοχλώ.
Αλλά θα ήθελα να μου εξηγήσεις μιας και θα έρθει ο υδραυλικός να κάνει τις αλλαγές στις συνδέσεις να μου πεις αν το νέο σχέδιο που έκανα είναι αυτό που μου είπες εσύ η έχω κάνει κάποιο λάθος ώστε να μην κάνει ο υδραυλικός λάθη και μετά ξανά πρέπει να κάνει διορθώσεις από την αρχή.
Δεν ξέρω αν όταν μου είπες τα ζεστά να πάνε πάνω και τα κρύα τέρμα κάτω εννοούσες αυτό που σχεδίασα.



Το συνημμένο αρχείο δε βρέθηκε

Last edit: 11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν by GEORGE-P. Αιτία: ΑΛΑΓΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #92744 από GEORGE-P
Απαντήθηκε από GEORGE-P στο θέμα Atmos DC 70 GSX: σωστή εγκατάσταση (;)
Για σου Χρήστο σε ευχαριστώ για τη βοήθεια που προσφέρθηκες να μου δώσεις και συγγνώμη που σε ξανά ενοχλώ.
Αλλά θα ήθελα να μου εξηγήσεις μιας και θα έρθει ο υδραυλικός να κάνει τις αλλαγές στις συνδέσεις να μου πεις αν το νέο σχέδιο που έκανα είναι αυτό που μου είπες εσύ η έχω κάνει κάποιο λάθος ώστε να μην κάνει ο υδραυλικός λάθη και μετά ξανά πρέπει να κάνει διορθώσεις από την αρχή.
Δεν ξέρω αν όταν μου είπες τα ζεστά να πάνε πάνω και τα κρύα τέρμα κάτω εννοούσες αυτό που σχεδίασα.


Το συνημμένο αρχείο δε βρέθηκε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν - 11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #92747 από GEORGE-P
Απαντήθηκε από GEORGE-P στο θέμα Atmos DC 70 GSX: σωστή εγκατάσταση (;)
Συνημμένα:
Last edit: 11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν by GEORGE-P. Αιτία: FOTO

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν - 11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #92762 από χρηστος8
Απαντήθηκε από χρηστος8 στο θέμα Atmos DC 70 GSX: σωστή εγκατάσταση (;)

GEORGE-P έγραψε:




Δεν δουλευει...εχει πολλα λαθη.
Το ζεστο που δινει ο ξυλολεβητας στο δοχειο με το ζεστο που φευγει προς εγκατασταση...φροντισε να μην συνδεονται με ταυ στην ιδια παροχη στο δοχειο...χρησιμοποιησε εξοδο ζεστων προς εγκατασταση αυτην τερμα πανω στο δοχειο...σε αυτην την παροχη θα βαλεις ταυ για να δωσεις ζεστο και στο μποιλερ σου. Εκει που την εχεις τωρα ειναι λαθος.

Επισης η επιστροφη απο λεβητα ξυλου (μετα την τριοδη) και μετα, ειναι ΕΝΤΕΛΩΣ ανεξαρτητη και δεν παιρνει τις επιστροφες των σωματων και του μποιλερ...αυτες εχουν δικη τους επιστροφη ΕΝΤΕΛΩΣ ανεξαρτητη και συνδεεται σε αλλη παροχη του δοχειου, τερμα κατω.

Ετσι που ειναι τωρα οι επιστροφες δεν θα δουλεψει ποτε...κλεινοντας το μπαι μπας η τριοδη του ξυλολεβητα, τα νερα που επιστρεφουν απο δοχειο και γυρνανε στον ξυλολεβητα συγκρουονται με αυτα της εγκαταστασης και μπερδευονται ολα μαζι, κρυωνοντας τον ξυλολεβητα και με αλλα νταλον ροες...γι αυτο οταν δουλευει ο κυκλοφορητης των σωματων σε 5 λεπτα σταματαει το laddomat...αφου ολες οι επιστροφες μπαινουν στον ξυλολεβητα...διαβασε καλα τι σου εγραψα.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό
Last edit: 11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν by χρηστος8.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #92772 από BIOGRUPPO
Απαντήθηκε από BIOGRUPPO στο θέμα Atmos DC 70 GSX: σωστή εγκατάσταση (;)
Αυτό το σχέδειο που βλέπω είναι μια τρύπα στο νερό, ξήλωμα και πάλι απο υην αρχή.ΗΜΑΡΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν - 11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #92866 από GEORGE-P
Απαντήθηκε από GEORGE-P στο θέμα Atmos DC 70 GSX: σωστή εγκατάσταση (;)
Εννοείς κάπως έτσι;


Συνημμένα:
Last edit: 11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν by GEORGE-P. Αιτία: ΔΙΟΡΘΩΣΗ ΣΧΕΔΙΟΥ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.094 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ