Αγορά λέβητα ξύλου

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #72563 από evagellos
Απαντήθηκε από evagellos στο θέμα Αγορά λέβητα ξύλου
Φιλε μου χρηστο γιαυτο ρωτοντας πας στην πολη (χαριτολογωντας).Ξερει κανεις να μου πει ποσο κανει ο varmebaronen και αν μπορει να μου καλειψει τις θερμιδες που θελω (60000).Και κατι αλλο ο λεβητας αυτος ειναι πυρολησης γιατι δεν θελω τετοιον και αν ειναι υποχρεωτικη η χρηση ΔΑ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #72629 από agge72
Απαντήθηκε από agge72 στο θέμα Αγορά λέβητα ξύλου

evagellos έγραψε: Φιλε μου χρηστο γιαυτο ρωτοντας πας στην πολη (χαριτολογωντας).Ξερει κανεις να μου πει ποσο κανει ο varmebaronen και αν μπορει να μου καλειψει τις θερμιδες που θελω (60000).Και κατι αλλο ο λεβητας αυτος ειναι πυρολησης γιατι δεν θελω τετοιον και αν ειναι υποχρεωτικη η χρηση ΔΑ.



Εχει παλι δικιο ο χρηστος το 500L αδρανειας για εναν λεβητα 60KW ειναι εκτος πραγματικοτητας εγω θα ελεγα 3000L θα ηταν ιδανικο ιδιος αν ειναι για τον varmebaronen οπου ειναι απο τους ακριβους ωμος και απο τους πιο καλους που κυκλοφορουν.Η γνωμη ωμος ειναι πως τα 60kw ειναι υπερβολη για 200τμ. Εγω θα προτηνα το πολυ 40kw με αδρανειας 1500-2000L με την προηποθεση ο λεβητας να ειναι πυρολυσης αυτης τις κατηγοριας λεβητα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #72753 από evagellos
Απαντήθηκε από evagellos στο θέμα Αγορά λέβητα ξύλου
Ρε παιδια τελικα θα μου πει κανενας που γνωρεζει καλα τα πραματα ποσες θερμιδες πρεπει να αρχισω να κοιταω γιατι ο υδραυλικος με παραπεμπει στα καλοριφερ φετες και πανελ που εχω?Και ξερει καννενας ποσο κανει ο 30 ο varnebaronen?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #72780 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Αγορά λέβητα ξύλου
σου ειπαμε καμμια 40-45 kw
σε παραπεμπει γιατι σωστα υποθετει οτι εχουν προκυψει απο καποια μελετη
οποτε απο κει μπορει να βγαλει καποιο πιο ασφαλες συμπερασμα


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73128 από χρηστος8
Απαντήθηκε από χρηστος8 στο θέμα Αγορά λέβητα ξύλου

evagellos έγραψε: Ρε παιδια τελικα θα μου πει κανενας που γνωρεζει καλα τα πραματα ποσες θερμιδες πρεπει να αρχισω να κοιταω γιατι ο υδραυλικος με παραπεμπει στα καλοριφερ φετες και πανελ που εχω?Και ξερει καννενας ποσο κανει ο 30 ο varnebaronen?




Ο 30αρης ο varmebaronen εχει 4 χιλιαρικα...αν σου κανει η οχι σιγουρα ξερει ενας μηχανολογος με μια μελετη.
Προσωπικα τον θεωρω εναν απο τους καλυτερους ξυλολεβητες της αγορας διεθνως, εχοντας εικονα απο αρκετες τοποθετησεις του.
Τον συγκεκριμενο λεβητα τον εχω βαλει σε κατοικια 250m2 σε ορεινο χωριο με επιδαπεδια και 1000 αρι δοχειο + εξωτερικη αντισταθμιση. Το συγκεκριμενο σπιτι ειχε προτερη καταναλωση πετρελαιου 3,5 τονους.
Καλυπτει ανετοτατα τις αναγκες του ο 30 αρης.
Εσυ με πετρελαιο ποσο εκαιγες ετησιως;;;



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73199 από agge72
Απαντήθηκε από agge72 στο θέμα Αγορά λέβητα ξύλου

χρηστος8 έγραψε:

evagellos έγραψε: Ρε παιδια τελικα θα μου πει κανενας που γνωρεζει καλα τα πραματα ποσες θερμιδες πρεπει να αρχισω να κοιταω γιατι ο υδραυλικος με παραπεμπει στα καλοριφερ φετες και πανελ που εχω?Και ξερει καννενας ποσο κανει ο 30 ο varnebaronen?




Ο 30αρης ο varmebaronen εχει 4 χιλιαρικα...αν σου κανει η οχι σιγουρα ξερει ενας μηχανολογος με μια μελετη.
Προσωπικα τον θεωρω εναν απο τους καλυτερους ξυλολεβητες της αγορας διεθνως, εχοντας εικονα απο αρκετες τοποθετησεις του.
Τον συγκεκριμενο λεβητα τον εχω βαλει σε κατοικια 250m2 σε ορεινο χωριο με επιδαπεδια και 1000 αρι δοχειο + εξωτερικη αντισταθμιση. Το συγκεκριμενο σπιτι ειχε προτερη καταναλωση πετρελαιου 3,5 τονους.
Καλυπτει ανετοτατα τις αναγκες του ο 30 αρης.
Εσυ με πετρελαιο ποσο εκαιγες ετησιως;;;



Εχω ενσταση για τον συγκεκριμενο.
1.ειναι ακριβος.
2.δεν εχει χωρο να βαζεις μεγγγγαααλα ξυλα.
3.δεν εχει βεντιλατερ στην πορτα για να καιει υγρα ξυλα.
4.συγουρα δεν εχει θερμοστατη χωρου.
5.κατασκευαζεται στη σουηδια.
6.καιει λιγα ξυλα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.068 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ