Λέβητας πυρόλυσης Effecta

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #69147 από androutso
Απαντήθηκε από androutso στο θέμα Λέβητας πυρόλυσης Effecta
Ποσά τμ θα ζεστάνεις και σε ποια περιοχή είσαι? Τη κατανάλωση σε πετρέλαιο είχες?

ATMOS DC32S

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #69301 από pandel
Απαντήθηκε από pandel στο θέμα Λέβητας πυρόλυσης Effecta
Aλεξπολη, 150 τετραγωνικα, πετρελαιο περιπου στα 3700 λιτρα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #69491 από androutso
Απαντήθηκε από androutso στο θέμα Λέβητας πυρόλυσης Effecta
Θα σου πω εγώ την εμπειρία μου από τον δικό μου λέβητα. Εγώ έχω έναν ATMOS δεν είναι το κορυφαίο μηχάνημα αλλά είναι ένα μέτριο.
Εγώ αυτό που είδα μετά από 1 χρόνο λειτουργία είναι το σύνολο και όχι μόνο το μηχάνημα. Όπως πολύ καλά λέει ο λέοντας ποιο πάνω θέλεις πολύ καλή εγκατάσταση. Δηλαδή αν έχεις το καλύτερο μηχάνημα της αγορά με 7000 εύρο και απόδοση 95% αν δεν έχεις ξερά ξυλά και το σωστο μεγεθος δοχειου αδρανιας. Τη να κανεις το FIAT με κινητήρα 1000 άλογο και μάπα βενζίνη όταν δεν θα μπορεί να γκαζώσει να στρίψει να φρενάρει να αντέξει την πίεση
Επειδή η κατανάλωση σου θα είναι μεγάλη με βρίσκεις σύμφωνο για ένα αποδοτικότερο μηχάνημα. Αλλά για εμένα το θέμα είναι η άνεση και την άνεση την προσφέρουν τα δοχεία αδρανείας και η καλή εγκατάσταση με τους σωστούς αυτοματισμούς. Εγώ θα σου έλεγα να επένδυσης σε έναν λέβητα με αισθητήρα λ για ποιο μεγάλη οικονομία αλλά και 2 τουλάχιστον δοχεία αδρανείας 1000. Εγώ που δεν έχω 2 δοχεία αναγκάζομαι να κάνω δυο ανάματα την μέρα ενώ θα μπορούσα να κάνω ένα ανάμα το μεσημέρι θα γέμιζα τον λέβητα θα του συμπλήρωνα και λίγα ακόμα ξυλά μετά από Κανά δυο ώρες και μετά πάλη την άλλη μέρα ανάμα.
Εγώ θα σου έλεγα να πάρεις τον VIGAS 25-31 με αισθητήρα λ που έχει διάφορα 1600 εύρο από τον EFECTA 25.
Και τα 1600 εύρο να τα επένδυσης σε όσο ποιο καλή εγκατάσταση με πολλά δοχεία αδράνεια αντιστάθμιση και ότι άλλο χρειάζεται.

ATMOS DC32S
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": pandel

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #69867 από pandel
Απαντήθηκε από pandel στο θέμα Λέβητας πυρόλυσης Effecta
androutso νομιζω οτι η αποψη σου για τα δοχεια ειναι απολυτως σωστη. Το εχω κι εγω προτεραιοτητα απλα θελω και το δυνατο λεβητα. Για να δουμε πως θα προκυψει το οικονομικο πακετο...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #71733 από dvaitsakos
Απαντήθηκε από dvaitsakos στο θέμα Λέβητας πυρόλυσης Effecta
Γεια χαρά φίλε για τον Εffecta που ψάχνεις τον έχω ένα χρόνο (Effecta Lambda 60) με δυό δοχεία αδράνειας 1500 λίτρα έκαστο και LADDOMAT 21-100 + μποιλερ 300 λιτρα διπλής ενεργειας με υποβοήθηση ηλιοθερμικών (30 σωλήνες κενού (30 σωλήνες Narva απευθείας ροής) και μονάδα ηλιακού ελέγχου FLOW CON RESOL HE.
Συνημμένα:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": GT

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #71754 από pandel
Απαντήθηκε από pandel στο θέμα Λέβητας πυρόλυσης Effecta
καλησπερα dvaitsakos! Τον παρηγγειλα προχθες Πεμπτη! Τον effecta 25 kw με δυο δοχεια 750 laddomat, αντισταθμιστή κλπ. Πες μου εντυπωσεις , καταναλωσεις. Ειναι οπως τα περιμενες?
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by pandel.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.099 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ