Λέβητας πυρόλυσης Effecta

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #71758 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα Λέβητας πυρόλυσης Effecta

dvaitsakos έγραψε: Γεια χαρά φίλε για τον Εffecta που ψάχνεις τον έχω ένα χρόνο (Effecta Lambda 60) με δυό δοχεία αδράνειας 1500 λίτρα έκαστο και LADDOMAT 21-100 + μποιλερ 300 λιτρα διπλής ενεργειας με υποβοήθηση ηλιοθερμικών (30 σωλήνες κενού (30 σωλήνες Narva απευθείας ροής) και μονάδα ηλιακού ελέγχου FLOW CON RESOL HE.


Δημήτρη καλωσήρθες στο φόρουμ και καλά ποσταρίσματα!

Σ' ευχαριστώ που αποδέχτηκες την πρόσκλησή μου!

Όπως σου είπα και κατ' ιδίαν, αναμένω και την πλήρη παρουσίαση της εγκατάστασής σου, με περισσότερο φωτογραφικό υλικό, καταναλώσεις, εντυπώσεις, τ.μ. που καλύπτεις κλπ!

Ο Δημήτρης είναι φίλος από την Καστοριά.
Παρόλο που δεν είχε ιδέα από τέτοια θέματα, στρώθηκε στο διάβασμα, έμαθε και έφτασε σε σημείο να κατευθύνει τους υδραυλικούς για να γίνει σωστή η εγκατάσταση.
Ομοιοπαθής δηλαδή με πολλούς φίλους εδώ!


Ακόμα στα πετρέλαια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #71778 από dvaitsakos
Απαντήθηκε από dvaitsakos στο θέμα Λέβητας πυρόλυσης Effecta
βασικο οπως ειπε και ο LEONAS να βρεις υδραυλικό να γνωρίζει και προσοχή στην συνδεσμολογία (διαταξη σωληνώσεων) Χαλκοσωλήνα θα χρησιμοποιήσεις? Προσοχή και στο laddomat γιατι εγώ είχα θέμα, πέρυσι δεν μου φόρτιζε τα δοχεία πλήρως και μετά το κατάλαβα ότι ήταν μικρό σε watt πάει ανάλογα και με την δύναμη kw του λέβητα? Σε κλειστό κύκλωμα εγκατάστασης θα χρειαστείς και δοχείο διαστολής (για εγκατάσταση δικτύου θέρμανσης 10 με 12 % του συνολικού όγκου των δοχείων αδράνειας). Τα δοχεία που παρήγγειλες είναι σουηδικά?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #71787 από pandel
Απαντήθηκε από pandel στο θέμα Λέβητας πυρόλυσης Effecta
Τα δοχεια ειναι της effecta και δοχειο διαστολης των 250 lt.Στη συνδεσμολογια θα βάλω χαλκοσωληνα, τωρα για την εγκατάσταση τι να σου πω ,εχω καλο τεχνιτη αλλα τετοιο συστημα δεν έχει ξαναβάλει.Μαλλον θα πρεπει να προσεξει αρκετα πραγματα...? Για το laddomat αυτο που λες?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #71795 από pandel
Απαντήθηκε από pandel στο θέμα Λέβητας πυρόλυσης Effecta
Και φυσικα οπως καταλαβαινεις το εχω ριξει κι εγω στο διαβασμα!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #71796 από dvaitsakos
Απαντήθηκε από dvaitsakos στο θέμα Λέβητας πυρόλυσης Effecta
Θα σου απαντήσω με την πρώτη ευκαιρία θα βαλώ και φώτο ολη την εγκατασταση απλά να δω λίγο την ισχύ του δικού μου laddomat και του προηγούμενου που τον έβγαλα. Δεν πιστέυω να έχεις θέμα γιατί εμένα ο μηχανολόγος έλλειπε όταν μου έστειλε το πρώτο laddomat ενας συνεργάτης του, ο οποίος ήταν ΆΑΑσχετος!!! θα βρω χρόνο και θα σου επιστήσω την προσοχή συμβουλευτικά πάντα, σε όσα έμαθα μετα από μελετη και επικοινωνίες που είχα με μηχανολόγους υδραυλικούς κλπ οι οποίοι γνώριζαν γιατι εδώ στην Καστοριά μάλλον δεν είχε ακούσει κανείς για τα δοχεία αδράνειας Laddomat.κ.λ.π.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #71800 από pandel
Απαντήθηκε από pandel στο θέμα Λέβητας πυρόλυσης Effecta
ok ευχαριστω προκαταβολικα! Και στην πολη που μενω εγω ειναι κατι καινουριο (Αλεξανδρουπολη) και καθε γνωση- εμπειρια θα ειναι πολυτιμη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.075 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ