Επιλογή ξυλολέβητα

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #65798 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Επιλογή ξυλολέβητα
Δεν έχω σκοπό να "τριφτώ" μαζί σου, και όπως λες χρονιάρες ημέρες γαρ, εξάλλου οι αναφορές σου απο κάποιο σημείο και μετά δεν παρουσιάζουν κανένα ενδιαφέρον, και αυτό γιατί λες όλο τα ίδια και ίδια......δεν μπορεί........κάποια στιγμή θα βαρεθείς, και θα ασχοληθείς με άλλα πράγματα. :)

Στο θέμα μας τώρα.

Τον Ξυλολέβητα CL της CT Pasqualicchio τον έχω δει, και τον ξέρω από κατασκευστικής άποψης. Επίσης το τεχνικό εγχειρίδιο το μελέτησα, και αυτό γιατί εμείς το μεταφράσαμε στα Ελληνικά. Σε λειτουργία όμως, ακόμα δεν τοποθετήθηκε κάποιος για να γνωρίζουμε και τις επιδόσεις του.

burnit όχι δεν είδα ακόμα.

Είδα ότι έκανες συγκρίσεις για κάτι που γνωρίζω, και για αυτό και σε ρώτησα. Γιατί δεν μπορώ να φανταστώ τι είναι αυτό που σε κάνει να πιστεύεις ότι η αντιγραφή ενός μηχανήματος φτιαγμένο σε υπερσύχρονο Ιταλικό εργοστάσιο, με τομέα έρευνας και εξέλιξης, να είναι το ίδιο ποιοτικά με ένα μηχάνημα μιας Βουλγάρικης βιοτεχνίας. :dry:

Υ.Γ. Η αναφορά μου για τον τομέα έρευνας και εξέλιξης της CP Pasqualicchio έχει να κάνει με τις compact συσκευές πέλλετ, και όχι με τους ξυλολέβητες.
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by mastoras.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #65842 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Επιλογή ξυλολέβητα
Πραγματικα δεν παιζεσαι Μαστορα με τις τρομερα ενδιαφεροντα αναφορες σου,και'γω σου ευχομαι το αντιστιχο λοιπον,μακαρι και'συ να βαρεθεις (αφου σε βαρεθηκαμε) και να ασχοληθεις με κατι αλλο!
Τελος παντων,οχι δεν εχω δει απο κοντα τον CL(οπως και'συ τον burnit)η συγκριση που κανω ειναι απο τα τεχνικα χαρακτηριστικα (βαρος λεβητα διαστασεις,παχος χαλυβα,διαδρομες,κ.τλ)απο ποιοτητα κατασκευης και συναρμολογισης κολησεων κ.τ.λ μπορω να πω οτι ο Βουλγαρος ειναι αριστος (δεν το λεω εγω αλλα μου το ειπε ο κολητος μου σιδερας 30 χρονια)και απο θεμα ηλεκτρολογικων επισης δεν νομιζω να διαφερουν μιας και στους 2 λεβητες σχεδον απουσιαζουν ηλεκτρονικα αφου ειναι με μηχανικους θερμοστάτες και αναλογικα οργανα,282kg σιδερο και οι 2!
Burnit:

Pasqualicchio CL:

Burnit:

Pasqualicchio CL:
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by valsam.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": mastoras

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #65859 από spyroskosmas
Απαντήθηκε από spyroskosmas στο θέμα Επιλογή ξυλολέβητα
Δείτε και μια ακόμη αντιγραφή του λέβητα πυρόλυσης Atmos από δική μας βιοτεχνία στη Βέροια
www.mantzoros.com/pdfs/ecowood.pdf

Η απογοήτευση λόγω κακής ποιότητας διαρκεί περισσότερο από την ικανοποίηση λόγω χαμηλής τιμής

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #65861 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Επιλογή ξυλολέβητα

spyroskosmas έγραψε: Δείτε και μια ακόμη αντιγραφή του λέβητα πυρόλυσης Atmos από δική μας βιοτεχνία στη Βέροια
www.mantzoros.com/pdfs/ecowood.pdf


Ενδιαφέρον ;)

Εάν έχει και τις αποδόσεις που πρέπει, παράλληλα με μια καλή τιμή για τα Ελληνικά δεδομένα, ίσως είναι μια ευκαιρία να αποκτήσει ο κόσμος λέβητες πυρόλυσης που σαφώς είναι ανώτεροι από τους απλούς ξυλολέβητες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #65936 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Επιλογή ξυλολέβητα
Για δειτε καιτον λεβητα της centrometal και και πειτε μου ποιος κλεβει ποιον !

Kαι σε κοκινακι που εβγαινε παλια!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #65949 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Επιλογή ξυλολέβητα
Παρεμπιπτόντως τον centrometal τον εχω δει απο κοντα αρκετες φορες και κοστιζει τα διπλασια χρηματα απο τον burnit και μπορω να πω οτι ποιοτικα ο burnit μου φανηκε αν οχι καλυτερος ισαξιος τουλαχιστον!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.085 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ