Burnit active 50: ανεμιστήρας;

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #36658 από tasos
Απαντήθηκε από tasos στο θέμα Burnit active 50: ανεμιστήρας;
Παιδιά νομίζω ότι η δεύτερη έκδοση με zpid έχει μπλε οθόνη και γράφει zpid. Μπορεί να έιναι έκδοση για λέβητες pellet πχ πιο σύνθετος για δείτε

www.google.gr/imgres?q=TECH+ST-81&hl=en&...p=40&ved=1t:429,i:88

και κάνει 120 ευρώ

και ο άλλος
www.okazje.info.pl/okazja/dom-i-ogrod/ze...tylator-wpa-117.html

κάνει 56ευρώ αλλά αναφέρει zpid αλλά μόνο στην περιγραφή,όχι πάνω στην κονσόλα.

Τεσπα το θέμα είναι όποιος τον ανάψει να κάνει έλεγχο και να δούμε τι γίνεται, αν και από ότι κατάλαβα όλοι τις ίδιες κονσόλες έχουμε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #36689 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Burnit active 50: ανεμιστήρας;
Ο απλος απο τον ZPID αν θυμαμαι καλα στον τιμοκαταλογο ειναι 25-30 Ευρω +ΦΠΑ23% που εχουν.

Υπομονη το πακετο βρισκεται Βουδαπεστη αυτη την στιγμη. Το παρακολουθω και εχει γυρισει ηδη 3 χωρες σε 3 ημερες... :evil:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #36695 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Burnit active 50: ανεμιστήρας;
Θοδωρε δεν καυταλαβα, 25-30 ευρω ειναι διαφορα η η τιμη?
Με λιγα λογια ποσο εχει ο απλος και ποσο ο zpid,χωρις το βεντηλατερ αφου κανεις μας δεν το χρειαζετε, για να ξερουμε στην χειροτερη εαν δεν εχει zpid ο δικος μας να παραγγειλουμε εναν κοντρολερ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #36732 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Burnit active 50: ανεμιστήρας;
Σαμη μιλαω διαφορα τιμης στον τιμοκαταλογο τους και ειναι τοση αν θυμαμαι καλα.

Αυριο μπορω να δω την αρχικη προσφορα τους (ουσιαστικα τον τιμοκαταλογο τους) και θα σας πω τις τιμες που πουλανε.

Μην κρινεις απο το ποσο αγορασα εγω,επειδη ομως τα πηρα μεσω γνωριμιας - ειχα τιμες κοστους τους. ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #36738 από tsiok26
Απαντήθηκε από tsiok26 στο θέμα Burnit active 50: ανεμιστήρας;
λοιπον έχουμε νεα δεδομενα.ολη μερα ψαχνω να βρω τη συμβαινει με το κ....λανεμιστηράκι και έχω ανακαλύψei τα εξής.Το μανουαλ γράφει στην αρχή the fan works continuously...Μπλαμπλα(δηλαδή ο ανεμιστήρας δουλευει συνεχώνενα ανεξάρτητα απο την θερμοκρασία του λεβητα κλπ).
σε άλλο σημείο ανεφέρει στη λειτουργία του room regulator την οποία έχω στο control panel του λέβητα,ότι μπορεί ο θερμοστάτης σπιτιού να συνδεθεί στον πίνακα του λέβητα στη θέση με τη σχετική room regulator και έτσι να ρυθμίζεται από το θερμοστάτη η λειτουργία του ανεμιστήρα.
το πρόβλημα είναι ότι ενώ στο control panel υπάρχει η λειτουργία room regulator δεν υπάρχει αντιστοιχη θεση στο πινακα του λέβητα για να γίνει η σύνδεση.
τα χω παρει αγρια με την κατάσταση!!!!helppppp!!!!!
Επίσης σε κατάσταση dumping δεν μπαίνει ποτέ ο λέβητας όσο χαμηλά και να πέσει η θερμοκρασία!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #36740 από drifter
Απαντήθηκε από drifter στο θέμα Burnit active 50: ανεμιστήρας;
Επειδή έχω δει και τους 2 controller , επαναλαμβάνω πως η λειτουργία τους έχει διαφορά κάθώς και η παραμετροποίηση.

Αυτό που περιγράφεται στο manual του Burnit αφορά τον zPID αλλά φοράει τον απλό που έχει το πλεονέκτημα του θερμοστατη (ασχετα αν δεν βγαζει επαφή πίσω....)

Αυτά!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.073 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ