Burnit active 50: ανεμιστήρας;

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #36414 από tsiok26
Burnit active 50: ανεμιστήρας; δημιουργήθηκε από tsiok26
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ FORUM!!!!!!!!!!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΟ ΑΝΕΜΙΣΤΗΡΑΚΙ ΣΕ LEBHTA ΞΥΛΟΥ BURNIT ACTIVE 50 ΕΓΩ ΕΧΩ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ ΤΟ ΛΕΒΗΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΕΜΙΣΤΗΡΑΚΙ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ Ο ΛΕΒΗΤΑΣ ΈΧΕΙ ΤΗΝ ΑΝΩΤΕΡΗ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ 55c POY TON EXV ORISEI.ΑΛΛΙΩΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΕΣΕΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 40c POY EINAI H ENARJH LEITOYRGIAS.TI NA KANV ΘΕΛΩ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #36418 από LEONAS
Απαντήθηκε από LEONAS στο θέμα Burnit active 50: ανεμιστήρας;
Μαλλον παιρνει εντολη απο καποιον υδροστατη και εχει συνδεθει
αναποδα,φωναξε ενα ηλεκτρολογο ειναι πολυ απλο για αυτον αν
ειναι αναποδα.

Το ζητας το τσιπας !!
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by γιαννης-δραμα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #36420 από γιαννης-δραμα
Απαντήθηκε από γιαννης-δραμα στο θέμα Burnit active 50: ανεμιστήρας;

tsiok26 έγραψε: ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ FORUM!!!!!!!!!!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΟ ΑΝΕΜΙΣΤΗΡΑΚΙ ΣΕ LEBHTA ΞΥΛΟΥ BURNIT ACTIVE 50 ΕΓΩ ΕΧΩ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ ΤΟ ΛΕΒΗΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΕΜΙΣΤΗΡΑΚΙ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ Ο ΛΕΒΗΤΑΣ ΈΧΕΙ ΤΗΝ ΑΝΩΤΕΡΗ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ 55c POY TON EXV ORISEI.ΑΛΛΙΩΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΕΣΕΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 40c POY EINAI H ENARJH LEITOYRGIAS.TI NA KANV ΘΕΛΩ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ

Εδω γραφουμε με μικρα ελληνικα σε παρακαλω!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #36429 από drifter
Απαντήθηκε από drifter στο θέμα Burnit active 50: ανεμιστήρας;

LEONAS έγραψε: Μαλλον παιρνει εντολη απο καποιον υδροστατη και εχει συνδεθει
αναποδα,φωναξε ενα ηλεκτρολογο ειναι πολυ απλο για αυτον αν
ειναι αναποδα.


Δεν νομίζω....

Υποθέτω πως απλά δεν ξέρει οτι δεν έχει ξυλά.... θα προσπαθει για κανενα 30 λεπτο να ανεβασει θερμοκρασία πριν στατησει στους 38 βαθμους περίπου (40-2 της υστέρησης)

Να τολμήσω να ρωτήσω τι γραφει το manual και τι λέει ο πωλητής του λέβητα? Οι απαντήσεις έχουν ενδιαφέρον....

Αν θες πες μας από που τον πήρες...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #36460 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Burnit active 50: ανεμιστήρας;
Το controler του ανεμιστηρα στους Burnit εχει δυο αισθητηρες και περνει τιμές από θερμοκρασιες καυσαεριων και αντιστοιχα νερου.


Λογικό ειναι να σου δουλευει κατω των 55 βαθμων που εχεις ορισει ως μαξιμουμ (ΠΟΛΥ χαμηλα το εχεις, αλλα οκ). Απλα οπως προειπαν θα πρεπει να σταματαει μετα απο καποιο καθορισμενο χρονο που δεν βλεπει να ανεβαζει θερμοκρασιες ο λεβητας.

Σε λιγες μερες που θα εχω το controler στα χερια μου (απο τον κατασκευαστη, όχι απο την Burnit) θα δω τι μπορει να γινει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #36481 από tsiok26
Απαντήθηκε από tsiok26 στο θέμα Burnit active 50: ανεμιστήρας;
τον λεβητα τον αγόρασα απο την παπαδοπουλος α.β.ε.ε απο την εκθεση θεσσαλονικης.σήμερα μιλησα με καποιον τεχνικο απο την εταιρία και μου είπε ότι ετσι πρεπει να δουλευει (να σταματάει οταν πιανει θερμοκρασία και επειτα συνεχόμενα γιατι προσπαθεί να την ανεβάσει.) στην ερωτησή μου μήπωσ θα< έπρεπε να κλείνει το ανεμιστηράκι μετα από μισή ωρα όταν δεν μποεί να ανεβάσει θερμοκρασία η όταν πέφτει η θερμοκρασία στην εκκίνηση μου είπε όχι διότι το ανεμιστηράκι είναι για αυτήν τη δουλεία να προσπαθεί να ανεβάζει τη θερμοκρασία.ούτε λαθοσ συνδεσμολογία μου είπε ότι μπορεί να έχει γίνει και να φταίει αυτό, και οτι για να σταματήσει το ανεμιστηράκι πρένει να κλείνω τον λέβητα ον/οφ ή να επιλέγω χειροκίνητα την παύση του. προσωπικά πιστεύω ότι δεν είναι έτσι η λειτουργία του ανεμιστήρα , θα έπρεπε όταν κατεβαίνει στη θερμοκρασία εκκίνησης να σταματάει η λειτουργία του.το μανυαλ είναι στα αγγλικά και μια μεταφραση που βρήκα στο εδω foroum δεν με βοήθησε.
σασ ευχαριστώ για κάθε πληροφορία και περιμένω περισσότερη βοήθεια αν μπορείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.077 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ