Οι καλύτεροι ξυλολέβητες!

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #36210 από CASPER
Απαντήθηκε από CASPER στο θέμα Οι καλύτεροι ξυλολέβητες!
Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΞΥΛΟΛΕΒΗΤΑΣ ΚΑΙ ΣΕ ΑΠΟΔΟΣΗ ΚΑΙ ΣΕ ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΠΥΡΟΛΗΤΙΚΟΣ ΟΧΙ ΚΟΥΡΑΦΕΞΑΛΑ 'OPOP ECOMAX 42" ΨΑΞΤΕ ΤΟ ΔΕΝ ΘΑ ΧΑΣΕΤΕ...!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #36211 από Τάκης
Απαντήθηκε από Τάκης στο θέμα Οι καλύτεροι ξυλολέβητες!

kosmidis80 έγραψε: ...

Τα 90 & 95 % αποδοσης στο ξυλο, ειναι παραμυθια και ανεμομυλοι για οσους θελουν να τα πιστευουν.


Όσα δεν φτάνει η αλεπού...
Παρέθεσα στα αρχικά ποστ κάποιον λέβητα ξύλου varmebaronen με πιστοποιημένη απόδοση από το Σουηδικό Ινστιτούτο δοκιμών 91-93%. Κάτι παρόμοιο με αυστριακούς λέβητες και ο eglezos. Λες ότι τα κορυφαία ινστιτούτα του κόσμου να πιστοποιούν παραμύθια;

Για τον κόσμο του κεφαλαίου είμαστε όλοι ξένοι.
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #36214 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Οι καλύτεροι ξυλολέβητες!
Και τι με νοιαζει να τα φτασω, κατασκευαστης ειμαι? Μην λες οτι να ναι!

Η πιστοποιηση αγαπητε γινεται σε εργαστηριο, όπου οι δοκιμες γινονται με ολες τις συνθηκες ιδανικες και οπως ξερεις στην πραγματικοτητα που να χτυπιεσαι κατω δεν τις πετυχαινεις.

λυπαμαι που στο λεω αλλα κυκλοφορει και μια λιστα με πιστοποιημενα μηχανηματα και τα ινστιτουτα που τα πιστοποιουν, όπου ο ατμος αλλα και αλλοι 'χαμηλοτεροι' λεβητες βγαινουν παραπανω σε αποδοση απο τον μπαρονεν. Λες να ειναι παραμυθι?

Και αν ειναι αυτο, τοτε ποιο δεν ειναι?

Σορυ που στο λεω αλλα μαλλον φανατιζεσαι πολυ με οτι ασχολεισαι χωρις ουσιαστικα να υπαρχει λογος... Ψαξτο λιγο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #36215 από Grecu_
Απαντήθηκε από Grecu_ στο θέμα Οι καλύτεροι ξυλολέβητες!

kosmidis80 έγραψε:

Grecu, εχει θερμιδομετρητες και με λιγα σχετικα χρηματα.


Oχι zenner ομως.

Valsam οι αποδοσεις που δινονται μετριουνται σε συγκεκρικεμενες συνθηκες τις οποιες δυσκολα θα μπορεσεις να εξομοιωσεις σε μοντελο η να αναπαραγεις (δες πως δινουν και τις αποδοσεις στα κλιμαστικα). Ο μονος σχετικα βιωσιμος τροπος για τους κοινους θνητους ειναι με θερμιδομετρηση. Και παλι θελει τρελη παρατηρηση και ελεγχο.
Εμεις γιατι να τσακωθουμε μωρε? Τι μπορεις να μου χρεωσεις?
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by Grecu_.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #36220 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Οι καλύτεροι ξυλολέβητες!

Grecu_ έγραψε:

kosmidis80 έγραψε:

Grecu, εχει θερμιδομετρητες και με λιγα σχετικα χρηματα.


Oχι zenner ομως.

Valsam οι αποδοσεις που δινονται μετριουνται σε συγκεκρικεμενες συνθηκες τις οποιες δυσκολα θα μπορεσεις να εξομοιωσεις σε μοντελο η να αναπαραγεις (δες πως δινουν και τις αποδοσεις στα κλιμαστικα). Ο μονος σχετικα βιωσιμος τροπος για τους κοινους θνητους ειναι με θερμιδομετρηση. Και παλι θελει τρελη παρατηρηση και ελεγχο.
Εμεις γιατι να τσακωθουμε μωρε? Τι μπορεις να μου χρεωσεις?

Grecu πλακα εκανα αλλα μαλλον και΄γω δεν ειμαι καλος στην γραφωμενη πλακα!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #36225 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Οι καλύτεροι ξυλολέβητες!
Η ολη ιστορια μου θυμιζει τις εξαιρετικα χαμηλες καταναλωσεις που υποσχονται οι αυτοκινητοβιομηχανιες στα νεα τους μοντελα αλλα μολις καποιος αγορασει το αυτοκινητο δυστυχως διαπιστωνει οτι η πραγματικη καταναλωση δεν εχει καμμια σχεση με αυτα που του ειπαν! :( :( :( :(
Βαζουν τον κινητηρα σε ενα κλειστο εργαστηριο δοκιμων,τεσταροντας τον υπο ιδανικες συνθηκες με κυκλους δοκιμων που δεν εχουν καμμια σχεση με την πραγματικοτητα!
Κ σου λενε μετα "παρε κυριε μου το νεο super GLX με καταναλωση 3.5Lt/100km" :lol: :lol: :lol:

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.076 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ