Αtmos

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #32357 από sakis
Αtmos δημιουργήθηκε από sakis
καλησπερα ειμαι καινουργιος στο φορουμ και χαιρετω ολα τα μελη .
Εχω εγγαταστησει τον ατμοσ 40sx me kazani 1000l και ladomat η δυνατοτητα αποθηκευσεις ειναι 6 τονοι απο τους οποιους οι 4 ειναι πουρναρι 500 κ καστανια για φλογα και 2.5 δρυς (τραβηγμενα ξυλα)
θελω να ρωτησω τη διαφορα υπαρχει αναμεσα στον 40sx και ston 40gs γιατη οταν εβαζα τον λεβητα
ρωτησα γιατη ειναι κοκκινος και οχι μπλε και μου ειπε οτι ο 40 βγαινει μονο σε κοκκινο αλλα τωρα εμαθα οτι ο 40gs ειναι μπλε και αισθανομαι καπως και ειμια με την απορια αν με κοροιδεψε αυτοσ που τον πηρα σκεφτομενος οτι ο 40gs ειναι καλυτερος απο τον αλλον
το εψαξα λιγο και ειδα οτι ο gs ειναι ποιο μεγαλοσ και εχει χωρητικοτητα νερου περισσοτερη .
αλλα παλι περιμενω να μου πει καποιοσ πουθ γνωριζει
ευχαριστω
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #32361 από androutso
Απαντήθηκε από androutso στο θέμα Αtmos
sakis καλορηζικος και καλοδουκευτος

Οχι φιλε μου οι GS ειναι κοκκινο. Εγω εχω εναν DC32S και ειναι μπλε.

ATMOS DC32S

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #49169 από k...xristos
Απαντήθηκε από k...xristos στο θέμα Αtmos
καλημερα σε ολους!θα ηθελα την βοηθεια αν καπιος γνοριζει.Εχω εδΩ και ενα ενα χρονο εγαταστησει σε σπιτι 2 οροφον 80+80τμ ελα ξιλολεβιτα ΑΤΜΟΣ D30 σε κλειστο κικλομα συμφονα με τον υδραβλικο μου παντα.στην εγκατασταση εχει τοποθετιθει μια τριωδι θερ/ικη βανα ενας κυκλοφοριτης ο οπιος ειναι στην εξοδο του κρυου νερου και στελνει τα νερα στον λεβητα και ξεκηναει στουσ 60 βαθμουσ η λειτουργια και ενας δευτερος στην εξοδο του ζεστου ο οποιοσ ανοιγει στουσ 70 βαθμους.Δοχειο διαστολης 70αρι.Πριν τον κυκλοφοριτη του ζεστου ειναι ενομενος και ο λεβητας πετρελεου χωρις βανα αρα ζεστενω και αυτον.Δεν μου φαινονται και τοσο σωστα αυτα.Μετα τον κυκλοφοριτη του ζεστου υπαρχει ενας δοανομεας με 3 ηλεκτροβανες.1 οροφος.2 οροφος.ηλιοθερμο 3πλης ενεργειας.το προβλημ ειναι σε περιπτωση κλησιματος μιας ηλεκτοβανας η θερμοκρασια του λεβητα απο κανονικη σταθερη στους 80 βαθμους ανεβαινει στου 90 βαθμους και χρειαζεται μια ωρα να επανελθει.Να σημειωθει οτι οι εγκατασταση των σωληνων ειναι πλαστικοι.Παρακαλω αν καποιος εχει τον γνωριζει σχετικα με τισ ρυθμισεις του λεβητα να με ενημερωσει.Ευχαριστω πολυ!
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #49310 από LEONAS
Απαντήθηκε από LEONAS στο θέμα Αtmos
Το προβλημα σου θα λυθει αν βαλεις ενα 1000αρι
δοχειο αδρανειας.

Το ζητας το τσιπας !!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #49325 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Αtmos

LEONAS έγραψε: Το προβλημα σου θα λυθει αν βαλεις ενα 1000αρι
δοχειο αδρανειας.


Γιατί 1000άρι Λεόνας ? 800άρι δεν του κάνει ?

1KW
> 25 λίτρα και ο λέβητας είναι 30άρης.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": k...xristos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #49334 από k...xristos
Απαντήθηκε από k...xristos στο θέμα Αtmos
AN EINAI NA ΓΛΥΤΟΣΟ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΠΕΔΕΜΟ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ.ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΙΝ ΧΙΟ ΚΑΙ ΕΔΟ ΟΛΙ ΤΟΘΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΤΙΜΟΝΕΣ .ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΠΡΟΤΙΝΕ ΑΥΤΟ.ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΜΠΑΙ ΠΑΣ ΚΑΙ ΠΙΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΙΣ ΗΛΕΚΤΡΟΒΑΝΕΣ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.079 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ