Παρελκόμενα ξυλολέβητα

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #67351 από centaurus
Απαντήθηκε από centaurus στο θέμα Παρελκόμενα ξυλολέβητα
Nα ρωτησω κατι σχετικα με εναν μικτο λεβητα που θελω να βαλω στο πατρικο (μια μονοκατοικια 70τμ με 4-5 σωματα) και ειναι ο KITURAMI KRM 30 (17.000 / 26.000 Kcal/h) ΛΕΒΗΤΑΣ ΞΥΛΟΥ - ΠΕΤΡΕΛΑΙΟΥ.
Ο κυκλοφορητης του, ειναι προτιμότερο να ειναι inverter η όχι? Είξναι μεν λίγα τα σωματα αλλα δεν ξερω μηπως δουλευι καλυτερα όταν εχει μεσα ξύλα. Είμαι ανάμεσα σε 2 της Grundfos τον απλό ups ή τον magna.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84524 από papferes
Απαντήθηκε από papferes στο θέμα Παρελκόμενα ξυλολέβητα
Καλησπέρα παιδιά. Έχω να πω ότι στο sate σας έχω βρει τα πάντα που με απασχολούν και ότι πρόβλημα έχω το έλισσα με της συμβουλές σας. Πήρα από ένα φίλο έναν ξυλολέβετα 90000 θερ ελληνικό παλιό μεν αλλά τι δουλεία του θα την κάνη πιστεύω. Των θέλω για δυο διαμερίσματα στον Έβρο 120 τμ το καθένα με δυο μπόιλερ. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι τι θα χρειαστώ για να δούλεψη και πόσο για να έχω μια εικόνα και στα υλικά και στης τιμές και πόσο θα με πάρει ο υδραυλικός. Περιμένω της απόψεις σας ευχαριστώ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84529 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Παρελκόμενα ξυλολέβητα
κατ αρχην καλοριζικος ,,,αν και τον κοβω για μεγαλουτσικο σαν κι εμενα :)

να το παμε αναποδα ?...να παρεις καμμια προσφορα και να το κουβεντιασουμε ?
για την τιμη φυσικα του υδραυλικου ,,δεν ξερω αν μποορει καποιος να σου πει κατι ...για τα υλικα ομως το παλευουμε ...αλλωστε αν σκαλισις λιγο το φορουμ θα δεις τι σου λειπει και τι χρειαζεσαι τα ...χοντρα τουλαχιστον και φυσικα και τι εισαι διατεθειμενος να βαλεις,,,πχ δοχειο αδρανειας ?


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84532 από papferes
Απαντήθηκε από papferes στο θέμα Παρελκόμενα ξυλολέβητα
Μόνο το λεβητοστάσιο υπάρχει με έναν πετρελαίου λέβητα για το ένα το διαμέρισμα θέλω τα πάντα συν 30 μετρά χαλκοσωλινα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.068 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ