Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #65767 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Το ιδιο μου εκανε και μονο μια χτυπησε ο συναγερμος,δηλ. τις περισσοτερες μου το ριχνει πολυ πριν τους 85-90 βαθμους ,δεν υπαρχει ρυθμιση για να κανεις κατι ,το επομενο βημα ειναι να αλαξω την ασφάλεια υπερθέρμανσης 13 ευρω κανει αλλα θα μου στειλουν μια απο Βουλγαρια και θα του δοσω αυτην που φοραω,για να δουμε ισος ειναι ελλατωματικη η παρτιδα!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #65834 από steant
Απαντήθηκε από steant στο θέμα Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Σίγουρα δεν υπάρχει κάποια ρύθμιση? και φίλε μου η αλλαγή της ασφάλειας γίνεται με εύκολο τρόπο? Ε τι τώρα σε εμάς ΟΛΑ πια.. ελλατωματική ασφ΄λεια! Εσεένα σε πόσους βαθμούς στο ρίχνει?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #65839 από gloster
Απαντήθηκε από gloster στο θέμα Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Μπορείτε να περιγράψετε ακριβώς πως την πετάει την ασφάλεια γιατί δεν έχω καταλάβει.. Τι κάνει ακριβώς. Μιλάμε πάντα για την πάνω ασφάλεια που ξεβιδώνετε το καπάκι και έχει να button για πάτημα? Και πως καταλάβετε ότι έχει πέσει η ασφάλεια. Θέλω να πω πως είναι στην κανονική λειτουργία και πως είναι όταν έχει πέσει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #65850 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Εμενα μου την πεταει ακομη και στους 75 βαθμους,αν π.χ ορισω τον λεβητα στους 70 και παει η θερμοκρασια στους 75 σε κατασταση αδρανειας δηλ.με σβηστο το βεντιλατερ μου πεταει το θερμικο,πρεπει να περιμενω να πεσει η θερμοκρασια του λεβητα στους 60 για να μπορεσω να ξαναπατησω την ασφαλεια!
steant ρυθμιση στον κοντρολερ δεν εχει,εχει μονο στο κρυφο μενου νομιζω σε ποια θερμοκρασια θελεις να χτυπαει ο συναγερμος,το θερμικο δεν ειναι σετ με τον κοντρολερ αλλα τοποθετητε για εξτρα ασφαλεια απο την sunsystem ευκολα βγαινει ξεβιδωνεις τις 2 μπροστα βιδες στο επανω κοκινο καπακι (ειναι κρεμαστο απο μπροστα) και της 2 πανω βιδες και σηκωτα βγαζεις το πανω καπακι προσοχη μην ττο τραβηξεις γιατι εχει τα καλωδια επανω,δες εδω:

www.energ.gr/j15/index.php?option=com_ku...id=53&limitstart=690

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #65940 από steant
Απαντήθηκε από steant στο θέμα Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Ναι για την πάνω ασφάλεια που ξεβιδώνει μιλάμε δίπλα στο κοντρόλερ. Αυτή η ασφάλεια ενεργοποιείται όταν υπἀρχει υπερθέρμανση δηλαδή 85-90C. Τώρα σε μένα που τον έχω ορίσει την θερμοκρασία στoυς 60C ενεργοποιεἰται πιο κάτω απο το όριο δηλ από τους 85-90 C. Αυτό το κάνει συνήθως βράδυ που βάζω περισσότερα ξὐλα..αλλα και πάλι δεν νομίζω να πιάνει αυτή θερμοκρασία αντε να πάει και 70!! Και το πρωί που σηκώνομαι βρίσκω το βεντιλατερ απενεργοποιημένο λόγο ενεργοποίησης ασφάλειας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #66487 από gloster
Απαντήθηκε από gloster στο θέμα Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Και σε μένα έχει τοίχοι να ανεβάσει ο λέβητας 85c και χτυπούσε το Alarm. Απλά πατούσα το βελάκι κάτω στο κοντρόλερ και σταματούσε το alarm. Πετα από κάποια ώρα που έπεφτε η θερμοκρασία απλά πατάω το EXIT και λειτουργεί κανονικά ο κοντρόλερ. Αν εκείνη την ώρα είχε πέσει η θερμοκρασία ποιο κάτω από το όριο που έχω ορίσει ξεκινάει ο ανεμιστήρας. Αν είναι υψηλά εκεί που το έχω ορίσει παραμένει σβηστός ο ανεμιστήρας. Θέλω να πω ότι δεν χρειάστηκε να πατήσω το Button ασφαλειας για να δουλέψει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.135 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ