Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #48326 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Ξερει κανεις να μου πει για ποιον λογο επεσε το θερμικο,δηλ. σε ποιους λογους μπορει να οφειλετε?
Τον ξυλολεβητα τον εχω βαλει σε μια αποθηκη μονωμενη στην οποια αναπτυσετε μεγαλη θερμοκρασια (καμια 50ρια βαθμους θα εχει σιγουρα εκει μεσα) μηπως λεω οφειλετε σ'αυτο (η παροχη αερα γινεται με σπιραλ φ100 αφου αφησα τρυπα στο πλαινο πανελ)?
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by valsam.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #48329 από fotistos
Απαντήθηκε από fotistos στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

pantelis1973 έγραψε:

fotistos έγραψε: exo ton xylolebita mazi me mpoliler 1000litra den mporesa na vgalo akri me tis ry8misis mporei kapoios na voi8isi ....



Γράψε αναλυτικά πως εχεις την συνδεσμολογια,και τι ακριβως προβλημα εχεις ετσι ωστε να μπορεσουμε να σε βοηθησουμε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #48459 από nk
Απαντήθηκε από nk στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Παιδιά θα ήθελα την βοήθεια σας. Ο ηλεκτρολόγος έχει ρυθμίσει τον λέβητα να δουλεύει στους 55 βαθμούς θερμοκρασία και ο κυκλοφορητής στους 45. Μέσα στο σπίτι ο θερμοστάτης όταν πιάσει 22 βαθμούς σβήνει, με αποτέλεσμα να μην μπορεί να ανεβάσει άλλο την θερμοκρασία. Θέλω να βάλω τον λέβητα να δουλέυει στους 70 βαθμούς θα μου πείτε τι ρυθμίσεις να κάνω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #48460 από χρηστος8
Απαντήθηκε από χρηστος8 στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

pantelis1973 έγραψε: Γρηγόρη(Aithio) μια βοήθεια για εδω; την γνώμη σου;

Σκεφτομαι να τον ορισω τον ανεμιστηρα να κλεινει στους 50-55 βαθμους ,γιατι να δουλευει ασκοπα αφου δεν υπαρχουν ξυλα στον θαλαμο και το μονο που κανει ειναι στο να κρυωνει τα νερα του λεβητα,ας βοηθησει καποιος στην σκεψη μου(λεγε Θοδωρη,Leona,ΑΙΤΗΙΟ,Χρηστο και οποιος αλλος θελει),τον κυκλοφωρητη του λεβητα τον εχω να ξεκιναει στους 60 βαθμους μιας και πριν τους 60 δεν ανοιγει και η τριοδη αρα ποιος ο λογος να τα γυρναει,αρα και οταν πεσει κατω απο τους 60 σταματαει,και μιας και δεν υπαρχουν ξυλα στον θαλαμο δεν προκειτε να ξανανοιξει,αντε πειτε μου τωρα υπο ποιες συνθηκες μπορει να διμιουργηθει προβλημα με τον ορισμου του βεντιλατερ στους 50-55 βαθμους.




Αυτος ο λεβητας παραξενος μα το Θεο...

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι ενω ολοι οι ξυλολεβητες πυρολυσης μολις πιασουν 80 βαθμους σβηνουν τα βεντιλατερ τους, αυτος συνεχιζει να δουλευει και αφου τελειωσουν τα ξυλα.

Δεν το καταλαβαινω καθολου...

Ο vigas ας πουμε δουλευει ως εξης...οριζουμε να κοβει το βεντιλατερ στους 80...πριν πιασουμε τους 80 αρχιζει σταδιακα να κοβει μονος του ειτε εχει ξυλα ο λεβητας ειτε οχι μεχρι να σβησει εντελως.

Αν συνεχιζεται η ροη νερων απο δοχειο σε εγκατασταση και στην συνεχεια απο λεβητα σε δοχειο αυτος απλα ξανααναβει (δεν θυμαμαι σε πια θερμοκρασια) μονος του πυρολυση-βεντιλατερ και συνεχιζει την ροη νερων μεχρι να σβησει η να συνεχισει για οσο θελουμε αφου τον ξαναγεμισουμε.

Θελω να πω ουτε ιδιαιτερες ρυθμισεις ουτε τιποτα...ο μηχανολογος της panthermica τον ρυθμισε σε 5 λεπτα και τελος...ο πελατης μου ουτε καν ασχοληθηκε με ρυθμισεις.

Ο προβληματισμος σου valsam-Παντελη ειναι λογικος...



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by χρηστος8.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #48465 από spyroskosmas
Απαντήθηκε από spyroskosmas στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

χρηστος8 έγραψε: [

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι ενω ολοι οι ξυλολεβητες πυρολυσης μολις πιασουν 80 βαθμους σβηνουν τα βεντιλατερ τους, αυτος συνεχιζει να δουλευει και αφου τελειωσουν τα ξυλα.

Δεν το καταλαβαινω καθολου...

Ο vigas ας πουμε δουλευει ως εξης...οριζουμε να κοβει το βεντιλατερ στους 80...πριν πιασουμε τους 80 αρχιζει σταδιακα να κοβει μονος του ειτε εχει ξυλα ο λεβητας ειτε οχι μεχρι να σβησει εντελως.

Αν συνεχιζεται η ροη νερων απο δοχειο σε εγκατασταση και στην συνεχεια απο λεβητα σε δοχειο αυτος απλα ξανααναβει (δεν θυμαμαι σε πια θερμοκρασια) μονος του πυρολυση-βεντιλατερ και συνεχιζει την ροη νερων μεχρι να σβησει η να συνεχισει για οσο θελουμε αφου τον ξαναγεμισουμε.

Θελω να πω ουτε ιδιαιτερες ρυθμισεις ουτε τιποτα...ο μηχανολογος της panthermica τον ρυθμισε σε 5 λεπτα και τελος...ο πελατης μου ουτε καν ασχοληθηκε με ρυθμισεις.

Ο προβληματισμος σου valsam ειναι λογικος...



Μήπως είναι πολύ απλά ένα ...κακό μηχάνημα;

Η απογοήτευση λόγω κακής ποιότητας διαρκεί περισσότερο από την ικανοποίηση λόγω χαμηλής τιμής

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #48486 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Τι δουλεια εχει το μηχανημα, οταν δεν το τοποθετει εμπειρος εγκαταστατης???

Ασε που το μηχανημα δεν εχει σχεση με το κοντρολερ και την ρυθμιση του.

Το εργοστασιο στην Βουλγαρια τον ετοιμαζει με τις λογικες και απλες ρυθμισεις, το πως θα το δουλεψεις εσυ ειναι παραμετροποιησιμο!

Ολα οσα λετε οριζονται απο τον εγκαταστατη, τωρα βεβαια ποιος θα παρει την ευθυνη αν απαντησω εγω στον Valsam πως να το δουλεψει, ειναι αλλο θεμα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.156 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ